تاثیر والدین در چاقی فرزندان و بررسی احتمال افزایش آسیب

تاثیر والدین در چاقی فرزندان و بررسی احتمال افزایش آسیب

چاقی در کودکان موضوعی است که باید به آن توجه نمود چرا که می تواند عواقب ناگواری در آینده برای فرد ایجاد کند، در این میان والدین نقش به سزایی در سلامتی فرزندانشان ایجاد می کنند و باید مراقب باشند تا فرزندشان دچار چاقی نشود. در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای تحت عنوان تاثیر والدین در چاقی فرزندان و بررسی احتمال افزایش آسیب را مورد مطالعه قرار دهیم، پس اگر شما هم به مبحث جلوگیری از افزایش وزن در کودکان علاقه مند هستید تا انتهای مقاله تاثیر والدین در چاقی فرزندان با گروه علمی و تخصصی برنا اندیشان همراه باشید.

تاثیر والدین در چاقی فرزندان و بررسی احتمال افزایش آسیب

تاثیر والدین در چاقی فرزندان و معرفی راهکارهایی که می تواند کمک کند تا کودک شما دچار افزایش وزن و بیماری نشود.

خطر صحبت با کودکان در مورد وزن

مطالعه جدیدی درباره احتمال آسیب دیدن در این مورد را روشن می کند

ما به عنوان پدر و مادر بهترین ها را برای فرزندان خود می خواهیم. ما می خواهیم فرزندانمان زندگی بهتری نسبت به ما داشته باشند. خوشحال ، موفق و – شاید بیش از همه – سالم باشند. برای بسیاری ، این بدان معنی است که ما می خواهیم فرزندانمان لاغر باشند. و اگر خیلی لاغر نباشند ، مطمئناً نمی خواهیم چاق باشند. در اخبار تلویزیون ، ما در مورد خطرات چاقی کودکان می شنویم. ما تصاویری از کودکان چاق  را مشاهده می کنیم که از روی شلوارهای بسیار تنگ آنها بیرون آمده و پیراهن هایی که نشان می دهد بسیار چاق هستند و ما فقط می توانیم غم و شرم صورت آنها را که از چشم پنهان است تصور کنیم. متخصصان پزشکی درباره عواقب ناگوار “اضافه وزن” شامل: دیابت ، فشار خون بالا ، سرطان و هر بیماری دیگری که تصور کنید هشدار می دهند.

به ما گفته شده است که این نسل از کودکان اولین کسانی هستند که امید به زندگی کوتاه تری نسبت به والدین خود دارند (گزاره ای که ترس را ایجاد می کند اما به نظر می رسد این واقعیت را نادیده می گیرد که امید به زندگی در واقع در بالاترین حد خود قرار دارد). در مدرسه ، کودکان نه تنها بر اساس عملکرد تحصیلی ، بلکه براساس شاخص توده بدنی (BMI) نیز درجه بندی می شوند. چاقی کودک به عنوان بازتابی از مهارت های والدین تلقی می شود و والدین کودکان چاق پدر و مادر بد قلمداد می شوند. این والدین حتی در معرض خطر هستند که فرزندانشان از مراقبت خارج شوند و به دلیل بی توجهی دستگیر شوند. جای تعجب نیست که بسیاری از والدین نگران وزن فرزندان خود هستند!

والدین چگونه موجب چاقی فرزندانشان می شوند

تاثیر والدین در چاقی فرزندان

متأسفانه ، بسیاری از والدین خوش فکر وقتی که می خواهند در مورد مسائل مربوط به وزن بدن ، اندازه و غذا خوردن دخالت کنند ، سهواً به کودکان آسیب می رسانند. یک مطالعه تحقیقاتی منتشر شده در ژوئن 2016 در اختلالات خوردن و وزن (وانسینک ، لاتیمر و پاپ ؛ 2016) برخی از مشکلات را نشان می دهد که ممکن است هنگام اظهارنظر والدین در مورد وزن فرزندانشان خود ایجاد شود.

محققان از 501 زن بزرگسال در سنین 20 تا 35 سال خواستند اظهار نظرهایی را که والدین آنها در مورد وزن و یا عادت های غذایی هنگام بزرگ شدن بیان کرده اند به خاطر بیاورند. آنها دریافتند زنانی که پدر و مادرشان را به خاطر آوردن نظرات مربوط به وزن به یاد می آورند از بدن خود (بدون در نظر گرفتن BMI فعلی) ناراضی ترند و بیشتر در معرض BMI بالاتر هستند. در واقع ، هرچه پدر و مادر بیشتر درباره وزن اظهار نظر می کنند ، دختر بزرگسال از بدن خود ناراضی تر و وزن او در بزرگسالی بیشتر می شود.

یکی از محدودیت های این مطالعه این است که “همبستگی علت و معلول ندارد” و مشخص نیست که آیا نظرات والدین منجر به افزایش وزن کودکان و داشتن BMI بزرگسالان می شود یا اینکه این شرکت کنندگان در دوران کودکی نیز وزن بیشتری داشته اند و وزن بالاتر آنها انگیزه بوده است برای نظرات والدین در مورد وزن و رفتارهای غذایی (این نتایج در مورد عدم رضایت از بدن تأثیر نمی گذارد). با وجود این محدودیت ، این مطالعه تأثیر منفی احتمالی نظرات والدین در مورد وزن و غذا خوردن را در BMI و رضایت بدن یک زن بزرگسال برجسته می کند.

اگر کودک شما با نارضایتی از تصویر بدن دست و پنجه نرم می کند ، این مسئله را با آنها جستجو کنید در حالی که به آنها کمک می کند دیدگاه خود را برای دلسوزی و پذیرش بدنشان تغییر دهند – و در صورت لزوم از متخصص کمک بگیرید مهمتر از همه: هرگز احساس نکنید که فرزندتان به اعداد در مقیاس وابسته است.

دسته‌بندی‌ها