کارگاه آموزش ایجاد رابطه عاطفی پایدار در زندگی زوجین

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
400 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش ایجاد رابطه عاطفی پایدار در زندگی زوجین را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی قرار دهیم.

کارگاه آموزش ایجاد رابطه عاطفی پایدار در زندگی زوجین

در کارگاه آموزش ایجاد رابطه عاطفی پایدار در زندگی زوجین شما علاقه مندان به مباحث زندگی و ازدواج با اصول و روش های ایجاد رابطه احساسی و عاطفی پایدار بین زوجین آشنا خواهید شد.

می‌گویند دلداری از دلبری سخت‌تر است و حقیقتا راست می‌گویند. اغلب ما فکر می‌کنیم پیدا کردن معشوق و شریک عاطفیِ مناسب، نهایتِ خوشبختی است. اما بیایید برای یک بار هم که شده این اشتباه رایج و تاریخی را فراموش کنیم. یافتن شریک عاطفی‌تان اتفاق خوشایندی است اما باید بدانید که تازه اول راهید. اگر راه‌های پایدار کردن رابطه را بدانید بالا و پایین‌های یک رابطه‌ی عاطفی برایتان غیرمنتظره و ناخوشایند نخواهد بود.

آیا عشق برای شما همه چیز است ؟ چقدر در مورد عشق می دانید ؟ برخلاف تصور اکثر مردم ، عشق پایدار چیزی است که باید ساخته شود و طرفین باید به طور آگاهانه برای پرورش و شکوفایی آن تلاش کنند .

عشق پایدار چیست ؟

در ابتدای برخی روابط اینطور به نظر می رسد که دو طرف قصد ساختن کلیتی را دارند. ما فقط با هم آشنا می شویم. چیزهای یکسانی را دوست داریم، نظرات مشترکی داریم، به چیزهای یکسانی می اندیشیم و جملات همدیگر را کامل می کنیم. هیچ دوری و فاصله ای وجود ندارد، گویی که نیمه گمشده افسانه ای را یافته ایم.


پیشنهاد ویژه : پکیج کامل موسیقی ها آرامش بخش


درسی که ناگزیر در مورد زندگی می آموزیم- زندگی معلم بسیار خوبی است- این است که بسیاری از این عشق ها گذرا هستند. عشق واقعی- یا چیزی که من آن را عشق بلوغ یافته می نامم- از احترام گذاشتن به تفاوت های میان دو طرف و کنار آمدن با آن ها نشئت می گیرد. عشق بالغ نوعی از عشق است که دو فرد متفاوت به هم می رسند و هر کدام تلاش می کنند که با هم به یگانگی برسند. و از همین یگانگی، چیزی پایدارتر و مستحکم تر می سازند که در زمان تنهایی نداشتند.

حس دوست داشتن و علاقه به طرف مقابل هم مثل سایر احساسات در یک رابطه عاطفی، همیشگی و دائمی نیست! البته این صد در صد نیست ولی می توان گفت که بعضی از افراد ممکن است در آینده حس و حالشان نسبت به کسی که روزی عاشق و دیوانه ی او بوده اند، تغییر می کند.

قطعا افرادی که دچار طلاق عاطفی شده اند، یا از یکدیگر جدا شده اند، روزی عاشق و معشوق یکدیگر بودند. یکدیگر را بسیار دوست داشتند و اصطلاحا برای هم می مردند!! اما بسیاری از آنها با بدترین شکل از یکدیگر جدا شده اند. شاید هرگز فکرش را هم نمی کردند که روزی رابطه عاطفی شان تا این حد تنزل پیدا کند و از یکدیگر متنفر شوند.

عاشق باش و عشق بورز

عاشق نیمه وقت و دوست تمام وقت همسرتان باشید؛ این تمام آن چیزی است که یک زن از مرد زندگی خود می خواهد. با حرکات و هدایای کوچک، عشق و محبت خود را ابراز کنید. یک سخن فی البداهه، یک یادداشت عاشقانه با یک دسته گل هزینه زیادی ندارد اما همسرتان را عاشق تان می کند. البته به عقیده کارشناسان نسل مردهایی از این دست را ملخ خورده، اما شاید شما در درون خودتان یک شوهر عاشق پیشه باشید… سعی کن جیگرم!

شوخ طبع باشید

می توانید گناه این را گردن هورمون ها بیندازید اما دل خانم ها برای چیزهای کوچک و بی اهمیت شور می زند و بی مقدمه نگران می شوند.

چیزی که شما آقایان باید روی آن کار کنید این است که همسرتان را بخندانید و غم ها را از دور کنید! حس شوخ طبعی و بذله گویی شما به نفع تان خواهدبود. در این زمینه تذکر یک مساله ضروری است؛ اینکه شوخ طبعی یک امر خصوصی و مخصوص همسر شماست و وای به حال تان اگر در جمع قصد مجلس گردانی (شوخ طبعی) داشته باشید!

شما یک تکیه گاه هستید

خانم ها خیلی خوب از پس خودشان بر می آیند اما در اعماق قلب خود دوست دارند کسی از آنها محافظت کند. هیچ چیز مانند اطمینانی که بابت همراهی او می دهید نمی تواند او را راضی و خوشنود کند. یادتان باشد او دوست دارد به شما تکیه کند و شما باید مثل یک کوه یا حداقل یک پشتی، مقاومت وزن او را داشته باشید! اگر لازم است جایی به دافع از او برخیزید، تردید نکنید. همسرتان هر قدر در کنار شما بیشتر احساس امنیت کند، بیشتر به شما احترام می گذارد. اصولا مردانی که تکیه گاه همسرشان بوده اند جای مهمی در تاریخ برای خود دست و پا کرده اند.

به خبرهای خوب واکنش مثبت نشان دهید

لائورن فرایدمن در این رابطه بیان داشته که یکی از تست های آزمایشگاهی در مورد رابطه های شاد این است که چگونگی واکنش دو طرف نسبت به خبرهای خوب دیگری را مورد بررسی قرار می دهند.

در مقاله های روانشناسی نوشته شده مردها به ۴ روش می توانند به ارتقاء شغلی همسر خود واکنش نشان دهند:

یک واکنش مثبت، اکتیو، کارساز و سرشار از اشتیاق که حمایت مردانه را هم در خود نهان دارد به این صورت است: «این عالیه عزیزم! من مطمئن بودم که با اون همه سخت کوشی که داشتی، بالاخره به این مقام برسی.»
یک واکنش مثبت و منفعل که حمایت مردانه کم و کوچکی را در خود نهان دارد به این صورت است که: با یک لبخند گرم و ساده: «چه خبر خوبی.»

یک واکنش اکتیو و غیرمفید که ارزش خبر را زیر سوال می برد: «این به این مفهومه که باید بیشتر شرکت بمونی؟ فکر می کنی از عهده این مسئولیت بر میای؟»

واکنش منفعل و غیرسازنده که به طور کلی خبر خوب را نادیده می گیرد نیز اینگونه است: «واقعا؟ نمی دونی امروز تو مسیر خونه چه اتفاقی برای من افتاد!»

کاملا بدیهی است که واکنشی که به رابطه های سالم، پایدار و سرشار از عشق مربوط می شود، واکنش مثبت، اکتیو، کارساز و سرشار از اشتیاق است که حمایت مردانه هم در خود دارد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.