کارگاه روانشناسی ازدواج پایدار و انتخاب همسر

کارگاه روانشناسی ازدواج پایدار و انتخاب همسر
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
175 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه روانشناسی ازدواج پایدار و ملاک های درست برای انتخاب همسر را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی و زوج درمانی قرار دهیم.

کارگاه روانشناسی ازدواج پایدار و ملاک های درست برای انتخاب همسر

در کارگاه روانشناسی ازدواج پایدار و ملاک های درست برای انتخاب همسر شما با معیارهایی که برای انتخاب همسر باید مد نظر داشته باشید تا یک زندگی سالم و پایدار را شکل دهید آشنا خواهید شد.

کارگاه روانشناسی ازدواج پایدار

زوج‌های جوان اغلب تصور می‌کنند علاقه و صمیمیت میان آنها بدون هیچ تلاشی تا ابد پایدار خواهد بود، اما زوج‌های مسن‌تر می‌دانند همیشه همه چیز باب میل آنها پیش نمی‌رود و هر دو باید برای داشتن یک ازدواج پایدار تلاش و از خودگذشتگی کنند. مشاهده ی کارگاه روانشناسی ازدواج پایدار می‌تواند برای همه‌ی زوج‌ها و افرادی که در شرف ازدواج هستند مفید باشد.

ازدواج هسته اصلی خانواده را تشکیل می‌دهد. زوج‌های سالم، خانواده‌های سالم را شکل می‌دهند و خانواده‌های سالم، جامعه‌های سالم را می‌سازند.

ازدواج شاید مهم ترین انتخاب در زندگی هر کسی باشد . انتخابی که راه آینده ی ما را تعیین می کند برای اینکه بهترین انتخاب را کرده باشیم ،چه باید بکنیم ؟چطور بفهمیم که بهترین انتخاب کدام است ؟


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی احساسات و عاطفه در ازدواج


پاسخ این پرسش ها در وجود خود ماست . یعنی اینکه بدانیم آیا آمادگی شروع یک زندگی مشترک با کسی که آشنایی زیادی با او و اخلاق و عادتش نداشته ایم را داریم ؟ تعریف ما از زندگی مشترک چیست ؟ فقط زیر یک سقف به سر بردن ، مفهوم مشترک زندگی است؟

زندگی مشترک یعنی پذیرفتن مسئولیت هایی که تا امروز پدر و مادرمان به عهده داشتند . آیا توانایی پذیرفتن این مسئولیت را در خود می بینیم ؟ ما بعدها در مقابل دیگران هم مسئولیت خواهیم داشت که با وضع فعلی ما متفاوت است . کسانی مثل فرزند ، پدر و مادر و خواهر و برادر خود یا همسرمان.

بعد از ازدواج نگاه دیگران به ما و رفتارمان بسیار با قبل متفاوت خواهد بود. انتظاراتی از ما خواهند داشت که تا قبل از ازدواج نداشته اند ؟ همین طور همسر ما ، انتظاراتی از ما دارد که شاید در مدت نامزدی طولانی هم آن انتظارات را نداشته یا نشان نداده است. بعد از ازدواج از همسرمان اخلاق یا عاداتی را می بینیم که پیش از این اصلا ندیده بودیم .

برای شروع یک زندگی موفق باید بدانیم که هر چقدر آشنایی پیش از ازدواج را داشته باشیم کافی نخواهد بود. چهره ی واقعی همسر ما بعد از شروع زندگی شبانه روزی در یک خانه ی مشترک مشخص خواهد شد.

بیشتر وقت‌ها حس و حال دوران ماه عسل گذراست، اما مسلما به این معنا نیست که دیگر نمی‌توانید احساسات شیرین ناشی از شور و شوق دیدار همسرتان را همان‌طور که در اوایل رابطه تجربه می‌کردید بازگردانید. زندگی مشترک همیشه پستی و بلندی دارد، بعضی‌ها به اندازه‌ی کافی دوام نمی‌آورند که ازدواج‌شان را نجات بدهند اما خیلی‌ها هم موفق می‌شوند.

شروط داشتن یک خانواده سالم و موفق چیست؟

برای پاسخ به این سوال سه معیار ساده را مطرح می کنیم:

1- انتخاب مناسب همسر
2- آموزش مداوم
3- مشورت گرفتن هنگام ضرورت.

از میان این سه، انتخاب مناسب قطعا از همه مهمتر است. برای همسرگزینی درست و خردمندانه باید دو دسته معیار را در نظر گرفت و با دقت آنها را سنجید.

دسته اول معیارهای هماهنگی نام دارند که شامل ظاهر جسمانی، سن، سطح تحصیلات، وضعیت مالی و اقتصادی می شوند دسته دوم درونی تر و پنهان ترند، ملاک های سلامت نامیده می شوند و عبارتند از: سلامت جسم و روح، شغل سالم و ثابت، خانواده سالم و… رابطه معیارهای دسته اول و دوم مانند حیاط و منزل بیرونی و منزل درونی در ساختمان های مسکونی قدیم است.

باید به طور دقیق همه ملاک ها و راه های تشخیص آنها را بشناسید و بعد از بررسی معیارهای دسته اول حرکت خود را از حیاط بیرونی به درونی و از لایه سطحی به لایه جهت دار ادامه دهید.

تا حد امکان روی ازدواج خود کار کنید

فینکل معتقد است، این اولین گزینه برای زوج‌هایی است که واقعا زندگی بسیار فوق العاده و پرشوری را شروع کرده‌اند٬ از آن نوع ازدواج که در آن شریک زندگی شما نقش نیمه گمشده، عاشق پرشور، بهترین دوست و غیره را انجام می‌دهد.

از ضربه عشق استفاده کنید

ضربه عشق، تقریبا همان چیزی است که از اسمش به نظر می‌رسد. فینکل از این واژه برای استراتژی ” سریع و شلوغ ” برای اینکه ازدواج را فقط کمی خوشحال‌تر کنید استفاده کرده است. بهترین نکته این استراتژی این است که، شما به کمک شریک خود برای استفاده از آن نیاز ندارید.

این یک گزینه خوب برای کسانی است که با چیز دیگری در زندگی خود علاوه بر ازدواج سروکار دارند. مانند یک کودک، یک شغل حساس، یک بیماری.

انتظارات خود را تنظیم کنید

سطح توقع از ازدواج را متناسب پایین بیاورید. اگر خود را در یک عنصر ازدواج و یا در زیر مجموعه‌ای از عناصری که از ازدواج خود انتظار داشتید به طور فزاینده‌ای ناامید می‌بینید، یکی از روش‌های بسیار خوب برای مقابله با آن، این است که فکر کنید: آیا واقعا ضروری است که سعی کنم این نیاز را از طریق ازدواج برآورده کنم ؟

در بعضی موارد، پاسخ ممکن است یک “بله” آشکار باشد. در موارد دیگر پاسخ ممکن است “شاید” یا “نه” باشد. فینکل دو نمونه را ارائه می‌دهد: “دوست دارید بحث‌های فلسفی داشته باشید و شریک شما دوست ندارد٬ یا دوست دارید تنیس بازی کنید و همسر شما نمی‌خواهد٬ شاید بتوانید یک دوست یا همکار برای رفع این نیازها پیدا کنید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.