پکیج مشاوره انتخاب رشته علوم تجربی

پکیج مشاوره انتخاب رشته علوم تجربی
نوع فایل
MP4
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

انتخاب رشته یکی از مواردی است که دانش آموزان بعد از کنکور باید آن را انجام دهند و از آن به بعد زمینه تحصیلی و کاریشان را مشخص می کنند، بنابراین باید در این کار به صورت دقیق عمل کرده تا در آینده دچار مشکل نشوند، گروه تخصصی برنا اندیشان در این بخش تصمیم دارد تا یکی از برترین پکیج های آموزشی در این زمینه با عنوان پکیج مشاوره انتخاب رشته علوم تجربی به صورت جامع را برای دانلود در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

پکیج مشاوره انتخاب رشته علوم تجربی به صورت جامع

در پکیج مشاوره انتخاب رشته علوم تجربی به صورت جامع شما عزیزان به صورت حرفه ای و دقیق یاد خواهید گرفت که وارد چه رشته ای شوید و بعد از کنکور خود چگونه انتخاب رشته انجام دهید تا به موفقیت دست یابید.

رشته تجربی برای چندمین سال متوالی است که عنوان پرجمعیت ترین گروه آزمایشی کنکور سراسری را به خود اختصاص می دهد با 500 هزار نفر داوطلب متقاضی قبولی در دانشگاه ، پیچیده ترین و پر نکته ترین گروه های آزمایشی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . همزمان با اعلام نتایج کنکور سراسری ، متداول ترین سوالی که از ما پرسیده می شود این است که ” با این رتبه کجا قبول میشم ؟

” خب قطعا برای داوطلبانی که یک سال زحمت کشیده اند تا رتبه و نتیجه مناسبی در کنکور کسب کنند پرسیدن این سوال منطقی و طبیعی است اما به نظر ما سوال بهتر این است که بپرسیم ” با این رتبه چگونه می توانم با یک انتخاب رشته خوب در بهترین رشته و دانشگاه قبول شوم ؟ ” .

آشنایی با رشته علوم تجربی

بسیاری از دانش آموزانی که در سال های اخیرعلاقمند به ادامه تحصیل در شاخه نظری بوده اند، رشته علوم تجربی را به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب کرده اند. شاید مهمترین علت آن درنهایت رسیدن به رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و رشته های پیراپزشکی (مانند پرستاری، بینایی سنجی، شنوایی سنجی) است که امروزه در ایران بازار کار قابل اطمینانی دارند. اما با توجه به ظرفیت محدود این رشته ها (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) در دانشگاه، اغلب دانش آموزان از قبولی در این رشته ها (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) باز می مانند و در نهایت در رشته هایی در دانشگاه قبول می شوند که علاقه چندانی به آن ندارند.

آشنایی کامل با انتخاب رشته و مشاوره انتخاب رشته گروه تجربی

بنابراین با توجه به اینکه متقاضیان رشته علوم تجربی زیادند و ظرفیت پذیرش در دانشگاه محدود است، دانش آموزانی باید وارد این رشته شوند که از استعداد، علاقه و توانایی تحصیلی کافی برخوردارند تا در ادامه مسیر دچار سردرگمی نشوند. واضح است که صرفا اخذ دیپلم علوم تجربی هیچ کمکی به یافتن شغل مناسب نمی کند و دانش آموزی که علوم تجربی را انتخاب می کند باید پس از اخذ دیپلم به طور کاملا جدی برای کنکور آماده باشد.

البته این آمادگی باید از همین سالهای متوسطه اول شروع شود. رشته های دانشگاهی برای رشته علوم تجربی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته موجود هستند و امکان ادامه تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی تا پسادکترای برای رشته های دانشگاهی علوم تجربی امکان پذیر است. دانش آموزانی که رشته علوم تجربی را انتخاب می کنند بهتر است علاوه بر اینکه در درس علوم و ریاضی نمرات بسیار بالا داشته باشند، بلکه بهتر است از معدل بسیار بالایی نیز برخوردار باشند.

کدام دانش آموزان بهتر است رشته علوم تجربی را انتخاب کنند؟

دانش آموزی که رشته علوم تجربی را می خواهد به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب کند، بهتر است از ویژگی های زیر برخوردار باشد تا در پس از این انتخاب به موفقیت دست یابد:

 • نمرات بالا در دروس علوم و ریاضی
 • داشتن معدل کلی بالا
 • استعداد بالا در روابط بین فردی و تجسم فضایی
 • علاقمندی به مشاغل عینی، عملی

چه درس ها و کتاب هایی در رشته علوم تجربی وجود دارند؟

مانند همه رشته های دیگر دبیرستان و متوسطه دوم، رشته علوم تجربی نیز دارای دو دسته دروس و کتاب است:

 • دروس تخصصی علوم تجربی
 • دروس عمومی

ادامه تحصیل دانشگاهی در رشته علوم تجربی به چه صورتی است؟

دانش آموزان پس از اتمام پایه دوازدهم می توانند در کنکور سراسری علوم تجربی شرکت نمایند. رشته های دانشگاهی قابل انتخاب در گروه آزمایشی علوم تجربی را می توان به ۴ مقطع تحصیلی تقسیم کرد:

 • کاردانی
 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد پیوسته
 • دکترای پیوسته

پکیج مشاوره انتخاب رشته علوم تجربی

معمولا اغلب رشته های تحصیلی گروه آزمایشی علوم تجربی در دانشگاه پس از کنکور سراسری، در مقطع کارشناسی هستند اما برخی از آنها نیز به صورت کاردانی، کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای پیوسته هستند. مدت تحصیل در این مقاطع تحصیلی دانشگاهی به صورت زیر است:

 • کاردانی (تقریبا دو سال)
 • کارشناسی (تقریبا چهارسال)
 • کارشناسی ارشد پیوسته (تقریبا ۵ سال)
 • دکترای پیوسته (۵ تا ۶ سال)

یک نکته مهم که همیشه به داوطلبان کنکور متذکر می شویم در رابطه با مطالعه کامل و دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری است، بنابراین به محض انتشار، آن را مطالعه کنید و پس از آگاهی از رشته ها و نکات مندرج در دفترچه، برای انتخاب رشته اقدام کنید. مهم ترین قسمت انتخاب رشته، ترتیب چینش کد رشته است که توصیه می شود فرم انتخاب رشته خود را به ترتیب زیر تکمیل نمایید:

انتخاب های خوش بینانه : قطعا همه ی شما می دانید که رشته های علوم پزشکی نیازمند رتبه های عالی می باشد و احتمال قبولی داوطلبانی با رتبه های نه چندان جالب در این رشته ها بسیار کم می باشد. با این حال توصیه می شود که 20 الی 30 درصد انتخاب های اول خود را به رشته های مورد علاقه خود که شانس قبولیتان در آن ها کم است ، اختصاص دهید.

انتخاب های واقع بینانه : انتخاب های واقع بینانه انتخاب هایی هستند که با توجه به آمار رتبه های قبولی سال های گذشته، شانس پذیرش شما در آن رشته ها با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، زیاد است. حدود 50 درصد از انتخاب های خود را در این بخش قرار دهید تا شانس پذیرش خود را از دست ندهید.

انتخاب های بدبینانه : منظور از انتخاب های بدبینانه انتخاب هایی هستند که احتمال قبولی شما در آن رشته ها بالای 90 درصد است. بدبینانه نامیدن این انتخاب ها به این دلیل است که داوطلب تمایل کمتری دارد تا در این کد رشته محل ها پذیرفته شود. این عدم تمایل می تواند به دلایلی مانند دوری مسافت دانشگاه از محل زندگی، شهریه پرداز بودن دانشگاه انتخابی و مواردی از قبیل باشد.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.