روش های بالا بردن قدرت ذهنی زنان و رسیدن به استقلال شخصی

روش های بالا بردن قدرت ذهنی زنان و رسیدن به استقلال شخصی

داشتن ذهن قوی و هوشمند خواسته ای است که بسیاری از افراد خواهان آن هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا بتوانند ذهن شان از دیگران قوی تر باشد، در این میان باید به زنانی اشاره کرد که در زندگی شان بسیار موفق بوده و دارای توانایی های ذهنی بالایی هستند، به همین دلیل در این قسمت از مقالات روانشناسی پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مطلبی با عنوان روش های بالا بردن قدرت ذهنی زنان و رسیدن به استقلال شخصی را مورد مطالعه قرار دهیم، پس اگر کنجکاوید که بدانید زنانی که دارای اعتماد به نفس بالایی هستند از چه اصولی پیروی می کنند تا انتهای مقاله با گروه برنا اندیشان همراه باشید.

روش های بالا بردن قدرت ذهنی زنان و رسیدن به استقلال شخصی

در مطلب روش های بالا بردن قدرت ذهنی زنان و رسیدن به استقلال شخصی شما با برترین نکاتی که کمک می کند تا ذهنی قدرتمند داشته باشید آشنا خواهید شد.

۱۳ راهی که زنان دارای ذهن قوی آن را انجام می دهند

برای انجام عادات ناسالم که قدرت ذهنی شما را از بین می برد، فشار وجود دارد

عضلات جسمی تان را که از طریق ورزش پرورش می دهید باید با عادات خوب عضلات ذهنیتان را هم درست کنید. اما اگر واقعاً می خواهید پیشرفت کنید، ترک عادت های بد (مانند خوردن بیش از حد غذای مضر) نکته کلیدی است.

در حالی که تمریناتی که عضلات ذهنی را می سازند برای مردان و زنان یکسان است، اما جنسیت می تواند در ایجاد عادات بد که می تواند شما را در گیر کند نقش داشته باشد. فقط یک یا دو عادت بد لازم است تا شما را از رسیدن به بیشترین پتانسیلی که دارید باز دارد.

جدیدترین کتاب من، با نام 13 کاری که زنان دارای ذهنی قوی انجام نمی دهند، بیانگر عادات بدی است که به احتمال زیاد زنان آن ها را انجام می دهند. انتظارات فرهنگی، فشارهای اجتماعی و تفاوتهای ظریف در نحوه تربیت دختران، تنها چند مورد از عوامل ترغیب زنان به این عادت های ناسالم است.

شناخت عادات ناسالم خود اولین قدم در ایجاد تغییرات مثبت است. در اینجا 13 کاری وجود دارد که زنان دارای ذهن قوی آن ها را انجام نمی دهند:

۱. آنها هرگز خود را با افراد دیگر مقایسه نمی کنند

این که شما آخرین عکس یک سلبریتی از تعطیلاتش را در اینستاگرام می بینید،یا می شنوید که دوستتان در مورد آخرین افزایش حقوق خود صحبت می کند، مقایسه خود با دیگران بسیاروسوسه انگیز است. اما باید این نکته را بدانید هر دقیقه ای که شما در  آن زندگی خود را با دیگران مقایسه می کنید ۶۰ ثانیه است و در این زمان شما روی اهداف خود تمرکز نکرده اید.


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی زنان و رسیدن به استقلال شخصی


۲. آنها کمال گرا نیستند

کمال گرایی پیچشی ظالمانه و کنایه آمیز دارد. این امر باعث می شود شما استرس بالایی را تجربه کنید و عملکردتان تحت تاثیر قرار گیرد. انتظارات زیادی را برای خود تعیین کنید، اما هرگز توقعات بیش از حد از خودتان نداشته باشید.

۳. آسیب پذیری را به عنوان یک نقطه ضعف نمی دانند

چهره شما قطعاً یک هدف را دنبال می کند – این به شما نشان می دهد که جدی هستید. اما درخواست کمک، تأیید نقاط ضعف خود و اعتراف به این که همه پاسخ ها را نمی دانید نشانه ضعف شما نیست.

۴. آنها اجازه نمیدهند که شک کردن به خود آنها را از رسیدن به اهدافشان باز دارد

مغز شما سعی خواهد کرد شما را متقاعد کند که شما به اندازه کافی خوب، توانا و یا هوشمند نیستید. اما شما این افکار را باور نکنید. مغز شما، شما را دست کم می گیرد.

۵. آنها به همه چیز بیش از حد فکر نمیکنند

تکرار مداوم مواردی که اشتباه هستند باعث اتلاف وقت و انرژی ذهنی شما می شود. و این به سلامت روان شما آسیب می رساند. و متعهد بودن به حل مسئله و اقدامات خوب میتواند ما را از تفکر بیش از حد و افکار منفی بازدارد.

۶. آنها از چالش های سخت فرار نمی کنند

خواه انتخاب شدن به عنوان رهبر یک گروه باشد یا گفتگوی ناراحت کننده ای که باید با یک دوست داشته باشید، اجتناب از چالش های سخت شما را همواره در گیر نگه می دارد. هر بار که یک قدم کوچک به سمت ترستان بر می دارید اعتماد به نفستان را رشد می دهید.

۷. آنها از نقض قوانین نمی ترسند

از کودکی به بسیاری از دختران اهمیت ادب و خوش اخلاقی آموخته می شود. اما افرادی که چارچوب های غلط را نمی پذیرند می توانند دنیا را تغییر دهند.

۸. آنها دیگران را زمین نمی زنند تا خود را بالا بکشند

ممکن است وسوسه انگیز باشد اگر بخواهید با زیر پا گذاشتن شخص دیگری وضعیت خود را ارتقا دهید. اما افرادی واقعاً در زندگی موفق می شوند که دیگران را تشویق کرده و کمک می کنند تا دیگران هم مسیر موفقیتشان هموار شود.

۹. آنها هرگز به دیگران اجازه نمی دهند پتانسیل شان را محدود کنند

خواه کسی به شما بگوید که شما موفق می شوید و یا در زندگی پیشرفتی نمی کنید اگر اجازه دهید، افراد دیگر می توانند پتانسیل شما را محدود کنند. به خودتان اعتقاد پیدا کنید و اجازه ندهید که انتقاد دیگران یا طرد شدن مانع رشد و موفقیت شما شود.

۱۰. آنها هنگام اتفاقات بد خود را سرزنش نمی کنند

گرچه پذیرفتن مسئولیت شخصی هنگام اشتباه کردن بسیار مهم است، خود سرزنش گری سمی بیشترین ضرر را برای فرد دارد. گفتن “من یک انتخاب بد کردم” بسیار مفیدتر است تا اینکه  بگوییم “من آدم بدی هستم”.

زنانی که ذهنی قوی و پویا دارند از چه روش هایی استفاده می کنند

۱۱. آنها ساکت نمی مانند

زنانی که دارای ذهنی قوی هستند از جلسات شغلی گرفته تا اجتماعات اجتماعی، هواره نقشی فعال در آن دارند.مطالعات نشان می دهد که زنان به اندازه مردان وقت مکالمه ندارند. صحبت کنید و تا می تواید حضوری پر رنگ در فعالیت ها داشته باشید.

۱۲. آنها تامل نمیکنند تا دوباره خودشان را تغییر دهند

با بالغ شدن شما و شخصیت تان، اولویت ها و ارزش های شما تغییر می کند و همچنین باید تغییر کند. خواه در 40 سالگی یک تغییر شغلی کامل انجام دهید، یا اینکه در 60 سالگی تصمیم بگیرید فردی معنوی شوید، خلق دوباره خود کلید رشد شخصی است.

۱۳. آنها از این که موفق شوند نمی ترسند

زنان از اینکه متکبر یا بیش از حد بلند پروازانه به نظر برسند می ترسند. حتی اگر به صورت تعارف باشد، آنها احتمالاً اعتبار را به شخص دیگری می سپارند یا بلافاصله تعارف می کنند. گفتن عبارت ساده متشکرم نیز میتواند نشان دهد که شما صاحب دستاوردهایتان هستید.

ذهنی قوی و هوشمند برای خود بسازید

خوشبختانه همه توانایی تغییر در نحوه تفکر، احساس و رفتارشان را برای داشتن ذهنی هوشمند و قوی دارند. و بهترین راه برای تقویت قوای ذهنی، هوشمندانه کار کردن است نه فقط سخت کار کردن، و با کنار گذاشتن عادت های ناسالم می توانید موانعی موفقیت خود را از سر راه بردارید.

دسته‌بندی‌ها