کارگاه آموزش روش های موفقیت و استقلال در زنان

کارگاه آموزش روش های موفقیت و استقلال در زنان
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
200 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش روش های موفقیت و استقلال در زنان را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روش های رسیدن به استقلال فردی قرار دهیم.

کارگاه آموزش روش های موفقیت و استقلال در زنان

در کارگاه آموزش روش های موفقیت و استقلال در زنان با اصول و روش های رسیدن به استقلال فردی در زنان آشنا خواهید شد. و یاد خواهید گرفت تا در زمینه های مختلف زندگی دارای استقلال باشید.

استقلال مالی خانم‌ها تا همین چند سال پیش و بر اساس باور عموم نادیده گرفته می‌شد و متاسفانه خانم‌ها را به داشتن استقلال مالی تشویق نمی‌کردند. معمولا تصور بر این است که در هر برهه زندگی یک خانم، فردی وجود دارد که وظیفه تامین مالی او را بر عهده دارد. از این رو عموما یا خود ما اعتقادی به استقلال مالی نداریم یا در صورت انگیزه شخصی، از طرف خانواده و جامعه نسبت به این کار تشویق نمی‌شویم.

زنان امروزی بیش از پیش استقلال مالی دارند. اما خانواده ها و مردان زیادی با استقلال مالی زن ها مخالفت دارند، چرا که اشتغال زنان در بسیاری از مواقع باعث بر هم خوردن نظم موجود در خانواده می شود. با ورود هر چه بیشتر زنان به دانشگاه و تخصصی شدن مشاغل، علاقه زنان نیز برای ورود به کار بیشتر شده است. شاید استقلال مالی زنان در نگاه اول امری مثبت به چشم آید، اما هر تغییری اگر به درستی انجام نشود، مشکلاتی را برای افراد آن جامعه به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر کار کردن در خارج از منزل تنها مختص آقایان نیست، و زنان هم می توانند از مزایای آن بهره مند شوند، قبول این موضوع اولین قدم برای تحقق حقوق زنان است.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش جامع اصول موفقیت مالی


استقلال مالی زن

استقلال مالی زن ها به معنای شاغل بودن خانم و یا داشتن منبع درآمدی است که به صورت مداوم کسب می شود. زنان دارای استقلال مالی، نسبت به دیگر زنان از آزادی عمل بیشتری برخوردارند. امروزه به دلیل تغییرات عمده شیوه زندگی، زنان در کارهای تخصصی تری مانند پزشکی، مهندسی، مشاوره و… اشتغال دارند.

در حالی که در طول تاریخ اغلب زنان، مشاغلی پایین تر از مردان داشته اند، قدرت تاثیر گذاری زنان امروز در سطح وسیع تری مشاهده می شود. به طوری که زنان امروزی در سیاست، اقتصاد، و تصمیم گیری های مهم کشوری نیز نقش ایفا می کنند. تغییر الگو نقش زنان در جامعه تاثیرات فراوانی بر زندگی مشترک و بخش های زندگی شخصی آن ها می گذارد.

پیامد مثبت استقلال مالی زن

استقلال مالی زن ها چه برای خود آن ها و چه برای خانواده آن ها مزایایی به همراه داشته است. تفاوت زنان دارای استقلال مالی به طور واضح در برخی زمینه ها به چشم می خورد. در اینجا به برخی از تفاوت های زنان مستقل پرداخته ایم:

احساس رضایت درونی

مسلم است که پول و کسب درآمد در درجه اول برای هر شخصی خوشایند و رضایت بخش است. زنان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. رضایت درونی از کار و پولی که بابت آن دریافت می کنید بزرگترین و ارزشمندترین بخش از زندگی شغلی زن محسوب می شود. در واقع رضایت درونی زمانی بیشتر می شود که زن احساس کند، کارآمد بوده و از مهارت هایش می تواند در جهت تامین نیازهایش استفاده کند.

بالا رفتن اعتماد به نفس

زمانی که زن از نظر مالی مستقل باشد، دارای اعتماد به نفس بالاتری خواهد بود. وقتی که کسب درآمد می کنید خیال تان از بابت پرداخت اقساط و خرج و مخارج پایان ماه و .. راحت است. راحت تر می توانید خرید کنید و این مسئله می تواند به شما انرژی زیادی برای ادامه راه بدهد.

اجتماعی شدن و معاشرت بیشتر

حضور در اجتماع در بهبود کیفیت روابط بین فردی شما کمک می کند. ارتباط و معاشرت با افراد مختلف، به اشتراک گذاشتن تجربیات و روزمرگی و دیگر چالش هایی که در محل کار ایجاد می شود، در بهبود روابط بین فردی زنان موثر است.

کمک به اقتصاد خانواده

استقلال مالی زنان باعث می شود آن ها نیز سختی پول درآوردن را بدانند. در خرج کردن پول حساسیت بیشتری به خرج داده و به رشد اقتصادی خانواده کمک کنند. استقلال آن ها باعث می شود نگاه واقعی تری به مخارج خانه داشته و در زمان مشکلات حامی اعضای خانواده خود باشند. توانایی آن ها در کمک مالی نیز به آن ها احساس آزادی بیشتر در تصمیمات مربوط به دارایی های مالی را می دهد.

برنامه ریزی و مدیریت زمان

شاغل بودن باعث می شود زنان نسبت به زمان و برنامه های خود بیشتر توجه داشته و امور زندگی را طبق یک نظم خاصی بگردانند. در واقع زنان شاغل بهتر می توانید امور منزل و فرزند خود را برنامه ریزی و مدیریت کنند. شاید در ابتدا با مشکلاتی رو به رو شوند، اما بعد از مدتی یاد می گیرند که چگونه به طور مفید از زمان خود استفاده کنند.

داشتن حقوق و رفاه بیشتر

در خانواده ای که دو نفر منبع درآمدی دارند، مسلما رفاه بیشتری در آن خانواده وجود خواهد داشت. به علاوه روابط زناشویی زنان دارای استقلال مالی بهتر می تواند باشد چرا که نوع ارتباط زن با همسرش به خاطر وابستگی مالی نمی باشد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.