دانلود کتاب صوتی من اثر مل تامپسون

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی من اثر مل تامپسون را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی من اثر مل تامپسون

کتاب صوتی من اثر مل تامپسون است. نویسنده در پی پاسخ به‌ سوال‌ّ‌های فلسفی انسان‌ها با زبان ساده است. سوال‌ّهایی که در طول زندگی در رابطه با معنای زندگی و خوشبختی، جاودانگی، ترس‌ها، هویت و… بار‌ها ما را به فکر فرو ‌می‌برد. آنچه این کتاب را متفاوت می‌کند نوع رویکرد آن است که برخلاف بسیاری از کتاب‌ها به‌دنبال راه‌ حل یکسان برای همه نیست. بلکه در تلاش است به‌ خوانندگان بیاموزد، که برای سوال‌ها و چالش‌های خود، با تفکر بیشتر پاسخ‌های مخصوص به خودشان را پیدا کنند.

«گامی فراتر از سلول‌های عصبی‌مان»، «ذهن به شکار می‌رود»، «پیش به سوی موفقیت!»، «درآرزوی اصالت»، «زندگی در فضای مجازی»، «ترسیم نقشه‌ای یک‌به‌یک»، «بگذار و بگذر»، «توهم “من”» و «حالا تکلیف من چه می‌شود» عناوین هشت فصل این کتاب را تشکیل می‌دهند. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: «چه وقتی که خودم عکاسی می‌کنم و چه وقتی که عکسی را نگاه می‌کنم، این تصور را دارم که هر کس شخصیت و ذاتی منحصربه‌فرد دارد که آن ظاهر و موقعیت فیزیکی که دوربین ثبتش می‌کند، می‌تواند آن را آشکار کند (هرچند نمی‌تواند دقیقا تعریفش کند). اما چه چیزی است که امکان می‌دهد که یک عکس «شخصیت واقعی» فرد را آشکار کند؟ تعریف‌کردنش سخت است اما بلافاصله می‌توان آن را تشخیص داد.

فلسفه فقط یک رشته دانشگاهی نیست که در دانشگاه خوانده شود. فلسفه به همه تعلق دارد و همه ی ما از کودکی سوالاتی طرح می کنیم که جنبه ی فلسفی آشکاری دارند. این سوال ها و پاسخ های آن ها (راه زندگی) هرکس را معین می کنند. این مجموعه به مسائلی فلسفی از همین دست می پردازد که همه ی ما به نوعی در زندگی با آن مواجهیم، از سوال های کلی نظیر (معنای زندگی) و (خوشبختی) گرفته تا مسائل جزئی تر نظیر درد، بخشودن، ترس، ملال، حسد، عشق، جاودانگی و… زبان این کتاب ها فنی نیست و همگان می توانند آنها را بخوانند.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی مردان مریخی و زنان ونوسی

(من کیستم؟ برای چه زندگی می کنم؟ چه کاری ارزش انجام دادن دارد؟ آیا واقعا می توانم دوستانم یا اعضای خانواده ام را بشناسم؟ آنها چطور، آیا آنها می توانند واقعیت (من) را بفهمند؟ در جهانی که رخدادهای تصادفی در یک چشم برهم زدن می توانند زندگی مان را زیرورو کنند آیا می توان تصویر ثابتی از (من) داشت؟ هنر زندگی و هد ف هر فلسفه ی شخصی این است که یک (من) معنادار بسازد و بع زندگی مان معنا ببخشد. اینکه چطور می توان اینتکار را کرد پرسش است که این کتاب می کوشد به آن پاسخ دهد.)

من کیستم؟ چگونه شخصی منحصر به فرد می‌شوم؟ آگاهی چیست و ربطش با آنچه در مغزمان می‌گذرد چیست؟ اینها برخی از پرسش‌های مهمی است که علم و فلسفه امروز می‌کوشد به آنها پاسخ دهد و تاثیری مستقیم بر نحوه درک ما از خودمان دارد.

تامپسون در «من» به این موضوع از زاویه تازه‌ای نگاه می‌کند. او می‌گوید پرسش‌هایی که از قدیم درباره رابطه ذهن و بدن مطرح بود تا حدی به کیستی ما پرداخته‌اند اما نتوانسته‌اند به اصل موضوع نزدیک شوند: یعنی آن خودی که تجربه‌اش می‌کنیم.

تامپسون نشان می‌دهد که این فرایندی که توهّم ما از یک «من» متمایز از جهان را شکل می‌دهد، نه‌تنها به نورون‌های فاقد شخصیت ما شخصیت می‌بخشد بلکه جهان مادی خارج را هم تبدیل به جهانی می‌کند پر از ارزش، زیبایی، دوستی، معنا و تمام چیزهای دیگری که برایمان مهم است.

«من» برای همه کسانی که به معنای زندگی‌شان فکر می‌کنند و گاهی از خودشان می‌پرسند من چطور این آدمی شده‌ام که هستم، کتابی خواندنی خواهد بود.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.