کارگاه آموزش شناخت بیماری های روانپزشکی اعتیاد

کارگاه آموزش شناخت بیماری های روانپزشکی اعتیاد
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
90 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه آموزش شناخت بیماری های روانپزشکی اعتیاد را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

کارگاه آموزش شناخت بیماری های روانپزشکی اعتیاد

مدرس آموزشی در کارگاه آموزش شناخت بیماری های روانپزشکی اعتیاد به صورت تخصصی بیماری هایی که هنگام اعتیاد برای افراد مشکل آفرین می باشد را مورد بررسی قرار می دهد.

نگاهی به موضوع

بیماری های اعصاب و روان ناشی اختلالاتی است که در تنظیم مواد شیمیایی مغز ایجاد میشود و به طبع آن برخی از مسیر های عصبی که مانند مدارهای الکترونیکی عمل می کنند، کارایی خود را از دست میدهند. با مصرف دارو و یا انجام مشاوره و به ویژه توام شدن درمان دارویی و غیر دارویی سیستم اعصاب و مدارهای الکترونیکی آن کار طبیعی خود را بدست میآوردند و بدنبال آن بیمار احساس کاهش اضطراب، افسردگی، افکار مزاحم، کاهش توهم، بهبودی خواب و اشتها را بدست خواهد آورد.

مواد مخدر اثراب مخربی بر کار کرد مدار هایی الکترونیکی مغز دارد. با مصرف مواد موقتا بیمار احساس خوبی بدست اورده و علایم بیماریهای اعصاب تخفیف می یابد ولی در دراز مدت نه تنها بیماری روانپزشکی بهبود نیافته بلکه بیماری دیگری به نام اعتیاد نیز دچار شده است.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش درمان الکل در افراد وابسته

نقش مصرف مواد مخدر در درمان بیماری های اعصب به اثر قرص های مسکن در درد ناشی از عفونت دندان شباهت دارد. با مصرف قرص مسکن درد موقتا ساکت می شود ولی میکروب و عفونت مربوط به آن پیشرفت می کند و ریشه دندان را میپوساند.

در صورتیکه فرد فقط دچار بیماری اعصاب مانند افسردگی باشد میتوان آن را در مدت ۵/۱ تا ۳ ماه مهار کرده و بهبود بخشید. در صورتیکه افسردگی با اعتیاد توام باشد در این صورت باید راهکار دو گانه ای به کار گرفت. اینک بیمار با دو بیماری مواجه است، افسردگی و اعتیاد .

حدود ۶۰% بیماران معتاد به مواد مخدر دچار یکی از اختلالات روانپزشکی می باشند که شایعترین آن افسردگی است.
مصرف مواد روانگردان خود باعث تشدید بیماری اعصاب می گردد. اگر در مراحل اولیه فشار افکار بیمار گونه با مصرف مواد کمتر شود، با معتاد شدن بیمار نه تنها این افکار و افسردگی کمتر نمی شود بلکه باعث عمیق تر شدن آنها نیز خواهد شد.

در این حالت بیمار هنگامی به درمان مراجعه میکند که هم از وجود بیماری اعصاب رنج میبرد و هم از ادامه عتیاد خسته شده است.

برخی از مواد روانگردان خود باعث علایم جدید روانی و یا تشدید آن می شوند.

الکل: بسیار کسانی که به الکل اعتیاد پیدا نموده اند، پس از مدتی دچار تکه تکه شدن خواب، کاهش کفایت خواب، ااختلال نعوظ در مردان و کاهش حافظه می گردد.

تریاک: اعتیاد به آن منجر به تشدید افسردگی، اختلال در میل جنسی و اختلال در خواب میشود

حشیش: مصرف آن باعث بروز توهم، بیخوابی، اضطراب، حملات اضطرابی پانیک و در دراز مدت آتروفی مغز و ایجاد بی انگیزگی عمومی می شود. حشیش در کسانی که دچار بیماری دو قطبی و اسکیزوفرنیا هستند باعث تشدید علایم و عود بیماری می گردد.

مواد محرک: مانند شیشه، کوکائین، قرص های اِکس باعث بروز توهم، هذیان، بیخوابی، رفتارهای خطرناک، رفتارهای تهاجمی و پرخاشگری، بیقراری و بیخوابی میشوند.

مصرف این مواد منجر به تشدید علایم دو قطبی، اضطراب و اسکیزوفرنیا و عود سریع آن می شود.

منبع:اندیشه سلامت روان

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.