کارگاه آموزش روانشناسی بازار و سرمایه

کارگاه آموزش روانشناسی بازار و سرمایه
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
90 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش روانشناسی بازار و سرمایه به صورت تخصصی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی قرار دهیم.

کارگاه آموزش روانشناسی بازار و سرمایه به صورت تخصصی

در کارگاه آموزش روانشناسی بازار و سرمایه به صورت تخصصی شما علاقه مندان به علم روانشناسی با روانشناسی بازار به صورت کامل آشنا خواهید شد.

همان طور که بازار های مالی از جمله بازار بورس ایران می توانند باعث چند برابر کردن سرمایه و افزایش سود آوری باشد؛ به همان نسبت  نیز می تواند باعث از بین رفتن سرمایه در مدتی کوتاه شود. به همین جهت روانشناسی بازار بورس و سایر بازارهای مالی و شناخت رفتار سرمایه گذاران از عوامل اصلی موفقیت در این بازارها به حساب می آید.

چهار عامل موفقیت سرمایه گذار در بازار سرمایه

۱-تسلط به تحلیل بنیادی

۲- تسلط به تحلیل تکنیکال

۳-شناخت رفتار معامله گران و روانشناسی بازار بورس

۴-تجربه فردی

عوامل ذکر شده همانند ۴ پایه از یک صندلی می باشند که اگر یکی از پایه ها نباشد فرد معامله گر به هنگام نشستن بر روی این صندلی به زمین می افتد و در بازارهای مالی هم این مثال همانند از دست دادن سرمایه می باشد. در کارگاه آموزش روانشناسی بازار و سرمایه به صورت تخصصی سعی شده است که عوامل روانی و رفتاری مرتبط با بازارهای مالی به خصوص بازار بورس ایران که بعضا باعث می شود معامله گر دچار اشتباه در تصمیم گیری و ضرر و زیان شود، مورد بحث وتحلیل قرار گیرد تا با شناسایی این عوامل  و راه های مقابله با آن تا حد امکان از این خطاهای رفتاری جلوگیری شود زیرا جامعه بورسی، متشکل از همین افراد و معامله گران است و رفتار و عملکرد آنها باعث جهت گیری رفتار کل بازار می شود.پس شناخت این عوامل و به خصوص روانشناسی بازار بورس از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد.


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی آموزش متقاعدسازی


اهمیت آشنایی با روانشناسی بازار سرمایه

گرایش انسان ها معمولا در جهت پیروی از سایر افراد و انجام دادن کاری است که دیگران انجام می دهند. با این حال در بورس سهام، اگر در زمان اشتباه به جمعیت گوش فرا دهید و از آن ها پیروی کنید، همیشه در دراز مدت ضرر خواهید کرد.

در عوض، معامله گران و سرمایه گذاران بورس سهام با تفکر مستقل و منحصر به فرد است که می توانند موفق به کسب درآمد از بورس شوند، نه با عمل کردن به حرف مردم یا پیروی از رفتار جمعی.

پول در بازار بورس با ایجاد ایده های شخصی و پیروی از روشی که متناسب با شما و شخصیت شما باشد به دست می آید. معامله گران و سرمایه گذاران بورس با پیدا کردن خود، دستیابی به پتانسیل های خود، تسلط به روانشناسی بازار بورس و هماهنگی با بازار سهام، درآمد کسب می کنند.

سرمایه گذاری موفق بیش از سایر عوامل به کنترل عوامل داخلی احتیاج دارد. این اولین گام برای موفقیت در تجارت سهام است. کسانی که خود را وقف توسعه کنترل عوامل درونی خود می کنند، کسانی هستند که در نهایت موفق خواهند شد. این اصلی ترین و مهم ترین نکته در روانشناسی بازار بورس است که شما برای موفق بودن باید به آن اشراف داشته باشید.

یکی از وظایف اصلی شما در شروع جستجوی سیستم معاملات صحیح سهام، یافتن اطلاعات کافی در مورد خودتان و شخصیتتان است تا بتوانید سیستمی را طراحی کنید و استراتژی را پیاده کنید که برای شما کار کند. هماهنگی با خودتان به معنای پیدا کردن آرامش درونی است.

این یعنی پیدا کردن تعادل بین سود و ضرر. شما تا زمانی که با درون خود درگیری داشته باشید، در دنیای بیرون و بازار سهام نیز دچار درگیری خواهید بود. این دقیقا اهمیت روانشناسی بازار بورس برای موفقیت شما است.

ترس و غلبه بر آن در روانشناسی بازار

به طور کلی، تفاوت بین برندگان بازار سهام و هر کس دیگری صرفاً این است: بهترین معامله گران سهام بورس از هیچ چیز هراسی ندارند.

این معامله گران موفق از هیچ چیز نمی ترسند، زیرا آن ها نگرش هایی را در درون خود توسعه داده اند که به آنها بیشترین میزان انعطاف پذیری ذهنی را می دهد که از طریق مطالعه بازار سهام به راحتی بتوانند در وقت مناسب وارد بازار شده یا از آن خارج شوند. آن ها روانشناسی انسان را می فهمند و آن ها درک می کنند که یادگیری روانشناسی بازار بورس بسیار مهم است.

در عین حال، بهترین معامله گران بورس نگرش هایی را در درون خود ایجاد کرده اند که از بی پروایی بیش از حد آن ها جلوگیری می کند. آن ها روانشناسی انسانی را می فهمند و طرز تفکر مناسبی برای روانشناسی تخرید و فروش سهام را در خود توسعه داده اند.

95 درصد از خطا های بازار سهام که شما ممکن است مرتکب آن ها شوید و باعث می شود پول شما در زمان کوتاهی از جلوی چشمان شما ناپدید شود، از نگرانی های شما ناشی از چهار ترس اصلی در بازار سهام ناشی می شود:

  • ترس اشتباه کردن
  • ترس از دست دادن پول
  • ترس از دست دادن چیزی که بقیه دارند
  • ترس رها کردن پول

وقتی می ترسید، هیچ یک از امکانات و گزینه های دیگر را نمی بینید. شما نمی توانید سایر امکانات را درک کنید یا به طور صحیح روی آنها عمل کنید. ترس باعث می شود که شما بی حرکت شوید. از نظر جسمی، ترس باعث می شود خشکتان بزند یا فرار کنید. از نظر ذهنی، باعث می شود تا تمرکز ما روی موضوعی که از آن می ترسیم متمرکز شود.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.