پکیج آموزش مصاحبه موفق به صورت جامع

پکیج آموزش مصاحبه موفق به صورت جامع
نوع فایل
PDF
حجم فایل
20 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از بهترین و کاربردی ترین پکیج های روانشناسی با عنوان آموزش مصاحبه – چگونه مصاحبه ای موفق داشته باشیم را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به علم روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

آموزش مصاحبه – چگونه مصاحبه ای موفق داشته باشیم

در محصول آموزش مصاحبه – چگونه مصاحبه ای موفق داشته باشیم شما علاقه مندان به علم مصاحبه با تمام فنون و تکنیک های مصاحبه آشنا شده و می توانید هم به راحتی مصاحبه کرده و هم مصاحبه ای موفق را تجربه نمایید.

آموزش مصاحبه

مصاحبه، گفتگوی میان دو یا چند نفر (حداقل مصاحبه‌کننده و مصاحبه‌شونده) که در آن پرسش‌هایی توسط مصاحبه‌کننده از مصاحبه‌شونده پرسیده می‌شود. مصاحبه، اصل و قاعده روزنامه‌نگاری و رسانه می‌باشد اما در موقعیت‌های دیگر نیز کاربرد دارد.

مصاحبه چند نوع دارد:

 • مصاحبه خبری
  مصاحبه کاری و تحصیلی

دو نوع سؤال در مصاحبه وجود دارد

سؤال‌های باز

سؤال‌های باز سؤال‌هایی هستند که به مصاحبه شونده اجازه می دهند آن طور که می‌خواهد و در مدت زمانی که می‌خواهد، به سؤال‌ها پاسخ دهد، به بیان دیگر، به مصاحبه شونده اجازه داده می‌شود که پاسخ را خود انتخاب کند و به لحاظ زمانی نیز محدود نمی شود. این سؤال‌ها زمانی مناسب هستندکه تحلیل گر می‌خواهد وارد جزئیات و عمق مطلب شود. بنابراین، برای گرفتن اطلاعات عمیق و تفصیلی از سؤال‌های باز استفاده می‌شود.


پیشنهاد ویژه : آموزش کامل تکنیک های تحلیل رفتار متقابل


سؤال‌های بسته

در سؤال‌های بسته، پاسخ‌ها توسط مصاحبه گر از قبل تعیین می گردد، این روش مصاحبه زمانی مناسب است که خواسته شود اطلاعاتی دقیقو معتبر جمع‌آوری شود. این روش زمانی کاراست که مصاحبه‌کننده مهارت کمی در مصاحبه دارد، چون سؤال‌ها از قبل تعیین شده و در اختیار مصاحبه شونده قرار گرفته‌است.

سرفصل های مصاحبه

 • مصاحبه چیست و چه کاربردی دارد
 • ویزگی مصاحبه کنندگان حرفه ای
 • مصاحبه با بازجویی چه تفاوتهایی دارد
 • حفاظت کلام و حفاظت گفتار در مصاحبه
 • آزمون ها در مصاحبه
 • اقدامات پیش از مصاحبه
 • اقدامات در حین مصاحبه
 • اقدامات پس از پایان مصاحبه
 • ترفندها و تکنیکهای مذاکره و….

هدف از مصاحبه

مصاحبه استخدامی یک هدف عمده دارد و آن فراهم کردن فرصت برای مصاحبه‌گر و متقاضی شغل برای به دست آوردن اطلاعاتی که جهت اخذ بهترین تصمیم به آن نیاز دارند.

مصاحبه بر اساس هدف، به شکل‌های مختلف قابل انجام است، به طور مثال مصاحبه بیوگرافی محور، مصاحبه شایستگی محور، مصاحبه موقعیتی و …

اما برخی شرکت‌ها پا را فراتر گذاشته و با استخدام از طریق مصاحبه موردی برای مشاغل استراتژیک، درک عمیق تری از متقاضی و این که چگونه با مسائل مواجه می‌شود به دست می‌آورند.

مصاحبه موردی روشی است که متقاضی را در معرض یک سناریو و مشکل کسب و کار، مشابه مواردی که در شغل با آن‌ها روبرو می‌شود قرار می‌دهیم. این سناریو اغلب شامل وضعیتی از کسب و کار است و فرد باید پیشنهادات و نظراتی در رابطه با شرایط حاضر بدهد. به طور معمول در این روش چند دقیقه‌ای زمان در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا اطلاعات داده شده را تحلیل و سپس پاسخ را ارائه نماید. از متقاضی انتظار می‌رود که حداقل یک راه حل مناسب برای حل مشکل ارائه دهد؛ و مصاحبه‌گران می‌توانند ببینند که یک متقاضی چگونه با یک مشکل مواجه می‌شود؟

به طور مثال فرض کنیم که هدف استخدام مدیر بازاریابی است، مصاحبه‌گر ویژگی‌های عمومی یک صنعت و مشتریان آن را برای متقاضی شرح می‌دهد و بعد به طور مثال از متقاضی می‌پرسد که از چه روشی برای عرضه یک محصول جدید به بازار استفاده خواهد کرد؟ نوع توضیحات متقاضی توان وی را در تحلیل مساله و تشخیص راه حل‌های ممکن نشان می‌دهد.

همه مصاحبه ها به خاطر یک علت انتخاب می شوند. مصاحبه ها معمولا به خاطر اهمیت شخص ، مکان ، طرحی برای فروش ، یک فیلم ، کتاب ، عرضه یک محصول ، جنگ ، شورش و یا عللی که باعث جلب توجه مردم شوند انتخاب می شوند.

در مصاحبه فردی هدف، بیشتر کسب آگاهی و شناساندن افراد (خبرساز یا عادی و غیر معروف)، عقاید، افکار و نظرهای آنان در زمینه های سیاسی، فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، علمی و … است. تفاوت این نوع مصاحبه با نوشتن بیوگرافی در این است که بیوگرافی در مورد شخص “نوشته می شود” در حالی که در مصاحبه فردی، شخص در مورد خودش “سخن می گوید”.

این عقیده درستی در ذهن شماست بدانید که قبل از رفتن به یک مصاحبه برای اینکه مصاحبه شوندگان بایستی بدانند که چیزی می خواهند به شما بگویند؟ و شاید چه چیزی هست که آنها نمی خواهند به شما بگویند؟

آن امر مهم است که به بدانیم دلایل انجام مصاحبه برای یک مصاحبه شونده شاید ممکن است که با دلایل شما برای درخواست مصاحبه با آنها منطبق نباشد. به طور مثال شما اهداف و انتظارات مختلفی دارید و این همیشه ممکن است که متقابلا با اهداف و انتظارات مصاحبه شونده سازگار نباشد.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.