دانلود کتاب صوتی عاشق نوشته مارگریت دوراس

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی خواندنی با عنوان دانلود کتاب صوتی عاشق نوشته مارگریت دوراس را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی عاشق نوشته مارگریت دوراس

این کتاب به نوعی خودزندگی‌نامه مارگریت دوراس است که در یک برش زمانی از دوره‌ی نوجوانی‌اش، به روایت مکان- زمان و آدم‌های اطرافش می‌پردازد. در مستعمره‌ی هندوچین، یک مرد چینی پولدار عاشق دختر پانزده ساله‌ای می‌شود که با کرجی در حین گذر از رودخانه است. راوی گاه دخترک، گاهی دانای کل و بعضن پیرزنی است که خاطرات جوانی‌اش را تعریف می‌کند و در حین روایتْ ما را با شخصیت‌های اطاف دخترک و خصوصیات اجتماعی- روان‌شناسی آنان آشنا می‌سازد.

دخترک گاه عاشق خود را دوست دارد و گاه از او بیزار است. همین او حس پارادوکسیکال را نسبت به مادر خود هم دارد اما در مورد برادرانش تصمیم خود را گرفته: از برادر ارشد متنفر است و برادر کوجک را دوست دارد و علت آن مرگ زودهنگام برادر کوچک‌تر و شباهت برادر بزرگ‌تر به خود اوست.

در نهایت پدر عاشق، مانع ازدواج او و پسرش می‌شود و علی‌رغم میل پسر، زنی چینی برایش اختیار می‌کند. اما آن‌چه موجب فروش جهانی موفق کتاب تحت عنوان «رمان نو» شد، ماجرای آن نیست، بلکه عدم التزام دوراس به رعایت کلیشه‌های رایج رمان‌نویسی یا خاطره‌نگاری محض و در نتیجه نگارش آزادانه و بی‌قید و بند اوست.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی روان درمانی اگزیستانسیال اثر یالوم

دیدگاه روان‌کاوانه و تصویرپرداز دوراس، گرچه در جاهائی بی‌ربط می‌نماید، اما حاکی از هوش نویسنده در جهت جلب و انگیزش مخاطب عام است تا حدی که «عاشق» به عنوان نمونه‌ای از ادبیات روان‌شناسی معرفی می‌شود. خاطرات تراژیک نویسنده که به صورت یک مجموعه صیقل‌شده و آماده‌ی ارائه است، باعث می‌شود که زمان روایت بصورت پاندولی در حال رفت و بازگشت در حال و گذشته باشد. زبان سیال و عریان دوراس به پخته‌گی لازم رسیده تا از عشق، لذت، بدنامی، گناه و تنفر، هرچند با ابهام و ایجاز، اما به سادگی سخن گوید و به درد زیستن اعتراف کند.

کتاب صوتی عاشق نوشته‌ی رمان‌نویس ویتنامی مارگریت دوراس است. داستان این کتاب، سرگذشت خانواده‌ای است فرانسوی که شکمشان را از سفره استعمار در ویتنام سیر می‌کنند. دختر جوان خانواده شخصیت محوری این داستان است که در طول زندگی سخت خود همیشه بین تضادی از عشق و نفرت مردد مانده است.

ملاقات این دختر با یک مرد چینی ثروتمند و همراهی با او سرآغاز تحولاتی عظیم در زندگی این خانواده است. دوراس در این رمان مقطعی از زندگی خود را روایت می‌کند. زمانی که در اوج جوانی با مادر و دو برادرش در فقر و سختی به سر می‌بردند. این کتاب در زمره پرفروش‌ترین کتاب‌های قرن حاضر در فرانسه است و تاکنون به بیش از ۵۰ زبان دنیا ترجمه‌شده است.

آنچه بیش از هر چیز به محبوبیت این رمان دامن زده است، نگاه متفاوت و روان‌کاوانه در بیان موضوع و نیز نگارش روان و آزادانه است. او در رابطه با شیوه‌ی نگارش‌ خود این‌گونه بیان می‌کند: «جلوی کلمه را نگیریم ؛ بگذاریم جاری شود.

کلمه را درست همان لحظه‌ای که به ذهن خطور کرد باید ثبتش کرد. سریع، خیلی سریع باید نوشت، قبل از این‌که لحظه‌ی حضورش را از دست بدهیم.» قسمتی از متن این رمان را در ادامه می‌خوانیم:« تنها با بذله‌گویی می‌تواند احساساتش را بیان کند.

می‌فهمم که نمی‌تواند، جسارت آن را ندارد تا مرا به‌جای پدرش دوست بدارد، مرا برگزیند و با من زندگی کند. اغلب ، از اینکه می‌بیند آن‌قدرها هم عاشق نیست تا بتواند بر هراس غلبه کند، می‌گرید. تهورش در وجود من خلاصه می‌شود، و حقارتش در ثروت پدرش.»

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.