کتاب صوتی هنر اندیشیدن نوشته جان مکسول

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
60 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی هنر اندیشیدن نوشته جان مکسول را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی هنر اندیشیدن نوشته جان مکسول

اَندیشه یا فِکر، یکی از نیروهای درونی انسان است که به مفاهیم مربوط است. ایمانوئل کانت از جمله فیلسوفانی است که در کتابش با عنوان «سنجش خرد ناب» دربارهٔ فکر و مفاهیم به بحث پرداخته‌است.

درباره کتاب صوتی هنر اندیشیدن

در کتاب صوتی هنر اندیشیدن ،یازده هنر فکری مردمان موفق اثر جان سی مکسول می خوانیم افراد موفق چه ویژگی مشترکی دارند؟ چه چیزی آنان را که به اوج می‌رسند از کسانی که هرگز به این حد نمی‌رسند متمایز می‌کند؟ پاسخ، خوب فکر کردن است. آنان خوب فکر کردن را بخشی از زندگی خود می‌دانند و رابطۀ بین طرز فکر و میزان پیشرفت را درک می‌کنند. آن‌ها این را نیز می‌دانند که برای تغییر زندگی باید افکار خود را تغییر دهند.

شکل اغلب موسسات آموزشی این است که به افراد می‌آموزند به چیزی فکر کنند، نه این که چگونه فکر کنند. برخلاف آن‌چه که فرانسیس بیکن گفته است، دانش به تنهایی با قدرت برابر نیست. دانش در دست کسی که به خوبی فکر می‌کند ارزشمند است. نگارنده در کتاب حاضر، انواع تفکر (شامل تفکر کل‌نگر، متمرکز، خلاق و واقع‌بینانه) را معرفی و وجه تمایز آن‌ها را بازگو می‌کند. وی در ادامه به خواننده می‌آموزد که چگونه از تفکر گذشته‌نگر درس گرفته و چگونه تفکر رایج را زیر سوال برد و قدرت تفکر راهبردی را آزاد کند. هم‌چنین چگونگی تفکر را می‌آموزد و نیز این که تغییر شیوۀ تفکر، ارزش وقت گذاشتن را دارد.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی غرور و تعصب نوشته جین آستین

تعریف

اندیشیدن یا تفکر کاری ذهنی است و زمانی مطرح می‌گردد که انسان با مسئله‌ای مواجه‌است و خواستار حل آن است. در این هنگام در ذهن، تلاشی برای حل مسئله آغاز می‌گردد که این تلاش ذهنی را، تفکر یا اندیشه می‌نامند. فعالیت برای حل مسئله، از مراحلی تشکیل شده‌است که از تعریف مسئله به‌طور شفاف، روشن و ملموس، آغاز می‌گردد و با پیدا کردن راه حل‌هایی برای حل مسئله ادامه می‌یابد و با به کارگیریِ عملی بهترین راه حل و یافتن جواب نهایی به پایان می‌رسد؛ ولی بهتر است بگوییم در «مسیر دیگری قرار می‌گیرد» به پایان نمی‌رسد انسانِ بدون اندیشه متصور نیست.

تعاریف دیگر

«اندیشیدن سازمان دادن و تجدید سازمان در یادگیری گذشته جهت استفاده در موقعیت فعلی است.»

«اندیشیدن فرایندی رمزی و درونی است که منجر به یک حوزه شناختی می‌گردد که نظام شناختی شخص متفکر را تغییر می‌دهد.»

«اندیشیدن فرایندی است که از طریق آن یک بازنمایی ذهنی جدید به وسیله تبدیل اطلاعات و تعامل بین خصوصیات ذهنی، قضاوت، انتزاع، استدلال و حل مسئله ایجاد می‌گردد.»

«اندیشیدن، تلاشی است ذهنی، برای پاسخ‌گویی صحیح و دقیق به سوالات ذهنی که به ابزاری چون منطق، خرد ورزی، دانش، تجربه و درک صحیح موضوع نیازمند است. .»

«اندیشیدن یا تفکر ساده‌ترین عمل ذهن به منظور یافتن رابطه بین دریافت‌های ذهنی می‌باشد» م. افقهی.

اندیشه و تفکر عبارتست از؛ آغاز یک فرایند و فعالیت ذهنی جهت طرح سؤال و پرسش، بررسی و تحلیل داد ه‌های مفروض، تعریف راهکار ملزوم جهت نیل به مقصود است.

در منطق

عبارت است از مرتب ساختن امور معلوم برای رسیدن به کشف مجهول. به عبارت دیگر فکر عبارت است از حرکت ذهن به سوی امور و مقدمات معلوم و سپس حرکت از آن امور معلوم به سوی کشف مقصود.

روش‌های تفکری

هر یک از روش‌های تفکری را می‌توان متدهایی دانست که به کمک آنها، قسمتی از فرایند حل مسئله، با موفقیت طی می‌شود. تفکر برتر تفکری است که از بهترین روش‌ها به حل مسئله برسد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.