کارگاه درمان شناختی رفتاری افسردگی به صورت تخصصی

کارگاه درمان شناختی رفتاری افسردگی به صورت تخصصی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
58 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان قصد داریم تا یکی از کارگاه های پرطرفدار رشته روان شناسی را در اختیار شما دوست داران رشته روانشناسی قرار دهیم. کارگاه درمان شناختی رفتاری افسردگی به صورت تخصصی به صورت فایل صوتی در اختیار شما کاربران گرامی قرار می گیرد.

کارگاه درمان شناختی رفتاری افسردگی به صورت تخصصی

کارگاه درمان شناختی رفتاری افسردگی بی شک یکی از پرکاربردترین کارگاه های موجود در زمینه رشته روان شناسی می باشد. این کارگاه به طور کامل تمام جوانب اختلال افسردگی را مورد بررسی قرار می دهد و درمان شناختی رفتاری این اختلال را به صورت کاربردی تحلیل و بررسی می کند.

همان طور که می دانید یکی از اختلال های فراگیر روان شناختی در جوامع،اختلال افسردگی است، که جنبه های مختلف زندگی انسان ها را درگیر خودش می کند از این رو لازم است تا این اختلال را خوب شناخته و راهکارهای درمانی مربوط به آن را بیاموزیم تا بتوانیم در درمان این اختلال با آگاهی کامل برخورد کنیم.

همان طور که می دانید یکی از روش های درمان افسردگی درمان شناختی رفتاری یا همان درمان CBT است که به صورت کاربردی در درمان اختلالات روانی به کار می رود در این کارگاه آموزشی درمان افسردگی بر اساس درمان شناختی رفتاری صورت می گیرد.

درباره اختلال افسردگی

افسردگی یک حالت خلقی شامل بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌میلی است و می‌تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد.

افرادی که دارای حالت افسردگی هستند، می‌توانند احساس ناراحتی، اضطراب، پوچی، ناامیدی، درماندگی، بی‌ارزشی، شرمساری یا بی‌قراری داشته باشند. ممکن است آن‌ها اشتیاق خود در انجام فعالیت‌هایی که زمانی برایشان لذت‌بخش بوده از دست بدهند، نسبت به غذا بی‌میل و کم‌اشتها شوند، تمرکز خود را از دست بدهند، در به خاطر سپردن جزئیات و تصمیم‌گیری دچار مشکل شوند، در روابط خود به مشکل برخورد کنند و به خودکشی فکر کرده، قصد آن را داشته باشند و حتی خودکشی کنند. افسردگی هم‌چنین ممکن است باعث بی‌خوابی، خواب بیش از حد، احساس خستگی و کوفتگی، مشکلات گوارشی، یا کاهش انرژی بدن شود.

افسردگی یکی از ویژگی‌های برخی از نشانگان روانی از جمله اختلال افسردگی اساسی است. اما ممکن است یک واکنش طبیعی نسبت به رویدادهای زندگی مانند مرگ اطرافیان، اثرات بیماری‌های بدنی یا عوارض جانبی مصرف بعضی از داروها و درمان‌های پزشکی باشد، البته تا زمانی که این حالت در یک مدت زمان طولانی باقی نمانده باشد. ملاک های تشخیصی اختلال افسردگی اساسی در راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی، افسردگی به شکل یک حالت و واکنش خلقی که فرد می‌تواند به عنوان بخشی از زندگی خود تجربه کند را از اختلال افسردگی اساسی متمایز می‌کند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.