فیلم آموزش کیبورد به صورت حرفه ای

فیلم آموزش کیبورد به صورت حرفه ای
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
700 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا مجموعه ای پرطرفدار آموزش موسیقی با عنوان فیلم آموزش کیبورد به صورت جامع و حرفه ای با روش کاربردی را برای دانلود در اختیار شما علاقه مندان به موسیقی و یادگیری آن قرار دهیم.

فیلم آموزش کیبورد به صورت جامع و حرفه ای با روش کاربردی

در پکیج فیلم آموزش کیبورد به صورت جامع و حرفه ای با روش کاربردی شما علاقه مندان به یادگیری ساز کیبورد به صورت تخصصی از ابتدا تا سطح حرفه ای این ساز را فراخواهید گرفت.

فیلم آموزش کیبورد به صورت جامع

کیبورد (به انگلیسی: keyboard) در سازهای شستی‌دار (کلاویه‌ای) موسیقی به شستی‌ها و اهرم‌هایی گفته می‌شود که به ترتیبِ ویژه‌ای کنار هم قرار دارند و با فشردن آن‌ها صدایی با بسامد مشخص تولید می‌شود. بعضاً به کیبورد، کلمهٔ اُرگ هم اطلاق می‌شود که اشتباه است.

کیبورد سازی الکترونیک و کلاویه‌ای است که قادر به تولید طیف گسترده‌ای از صداها است. از کیبورد در استودیوها، مجالس، و کنسرت‌ها بسیار استفاده می‌شود.

کلاویه‌ ها

کلاویه‌های کیبورد به سه نوع سبک، نیمه‌سنگین و سنگین تقسیم می‌شود. جنس کلاویه از پلاستیک است و در برخی از سازهای گران‌قیمت از عاج مصنوعی یا طبیعی هم استفاده می‌شود. در کلاویه‌های سبک‌وزن کلاویه سبک و برگشت آن سریع است و حس سینت‌سایزر الکترونیک را به دست القا می‌کند. در نوع نیمه‌سنگین، کلاویه‌ها به وسیلهٔ یک تکه سرب به زیر کلاویه چسب می‌شود. معمولاً این کار در سازهای جدید توسط خود کارخانه انجام می‌شود یا در سازهای قدیمی‌تر توسط افراد متخصص سرب‌کاری می‌شود. در نوع سنگین یا پیانویی کلاویه تماماً سنگین می‌شود و اکشن کلاویه‌ها همانند پیانو می‌شود.

سَمپِل

سمپل یا نمونه، به نمونه صدای ضبط‌شده‌ای گفته می‌شود که یا به وسیلهٔ میکروفون ضبط می‌شود، یا با فلاپی (در کیبوردهای قدیمی) یا با فلَش یواس‌بی (در کیبوردهای جدید) وارد ساز می‌شود. در کیبوردهای قدیمی کمتر امکان سمپل‌گیری وجود دارد، و باید از صداها و ریتم‌های فابریک دستگاه استفاده شود.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش کامل ساز فلوت به صورت کاربردی


سمپل‌گیری فقط برای ریتم نیست و برای هر نوع صدایی استفاده می‌شود.

برخی از قابلیت‌های ساز کیبورد

اتصال به کامپیوتر، اتصال به بلندگو، اتصال به پدال پیانو، اتصال میکروفون، قابلیت تنظیم حساسیت کلاویه، کم و زیاد کردن نور صفحه نمایش (مختص کیبوردهای جدید)، تنظیم سرعت ریتم، ریتم‌سازی و ویرایش ریتم (اکثر کیبوردها)، صداسازی (اکثر کیبوردها)، ضبط و سیکوئنس آهنگ، تنظیم گام، بالا یا پایین بردن اکتاو، دسترسی هم‌زمان به صدها ریتم و صدا، کتاب آهنگ (ذخیره‌سازی اطلاعات آهنگ‌ها برای سریع‌تر شدن نوازندگی. کیبوردهای قدیمی فاقد این قابلیت هستند).

کیبورد یک ساز است و از خانواده ساز های کلاویه ای است .این ساز بسیار پرطرفدار و پرمخاطب است. کیبورد الکتریکی و یا دقیق تر الکترونیکی نوعی ساز که با استفاده از مدارات پیشرفته الکترونیکی و نت‌های موسیقی (که ظاهرا شکل پیانو می‌باشد ولی از پیانو دو اکتاو کمتر دارد.(از پیانو ۲۴  دکمه کمتر دارد)) در واقع نوعی شبیه ساز صدای سایر ساز‌ها است. به این صورت که با استفاده از انواع پیشرفتهٔ این نوع ساز‌ها تقریبا صدای تمامی ساز‌های دیگر را می‌توان نواخت. این نوع ساز‌ها مخصوصا انواع پیشرفته آنها تا حد بالایی قابل برنامه ریزی هستند.

از برنامه‌های آنها می‌توان انواع ریتم‌ها و انواع صدا‌های ساز‌های مختلف را می‌توان نام برد. البته برنامه ریزی آنها بر روی حافظه هایشان صورت می‌گیرد. حافظهٔ انواع قدیمی تر فلاپی بوده و در حال حاظر از فلش و مموریکارت و سی دی و هارد دیسک استفاده می‌شود. از شرکت‌های مطرح تولید کننده کی بورد میتوان شرکت کورگ (KORG) و شرکت یاماها (YAMAHA) را نام برد. البته شرکت‌های دیگری نیز و جود دارند که در این زمینه فعالیت دارند مثل gem و…ساز کلاویه ای سازی است که نواختنش بوسیله ی کلاویه انجام میگیرد.

کیبورد در سازهای کلاویه‌ای موسیقی به شستی‌ها و اهرم‌هایی گفته می‌شود که به ترتیب ویژه‌ای کنار هم قرار دارند و با فشردن آنها صدایی با بسامد مشخص تولید می‌شود.کلاویه یک کلید اهرمی مخصوص برای نواختن نت های موسیقی است که همشکل خانواده ساز های پیانو و انواع دیگر کار می کند . پیانو – ارگ کلیسا – ارگان فلوت – ملودیکا – هارپسیکورد – اکاردِئون همه نمونه هایی از ساز های طبیعی است که با برق کار نمیکند.

اما کیبورد های امروزی تفاوت های عمده ای با اون ساز ها دارند و دیگه تنها یک ساز نیستند و مجموعه ای از موسیقی و ساز های مختلف هستند . اما کیبورد هیچ سازی رو نمیتونه مثل طبیعی اجرا کنه ولی در حین حال هیچ سازی به کاملی و متنوع بودن کیبورد نیست .

تفاوت ارگ و کیبورد

صفحه کلید ارگ ها شبیه صفحه کلید پیانو هاست، با این حال صدایشان بسیار متفاوت است.

تصور می شود که پیشینه ی ارگ به حدود ۲۰۰ سال قبل از میلاد بازمیگردد، و در دنیای غرب سابقه ای طولانی داشته است. این ساز عموما در کلیساها استفاده می شود.

صفحه کلید های متعددی وجود دارد که با دست یا پا نواخته میشوند. هنگامی که این کلید ها فشرده میشوند، نوازنده چرخه ای را کامل میکند که باعث میشود هوا درون ارگ به حرکت درآید. هیچ ضربه ای به صورت فیزیکی، آنچنان که در پیانو هست، وارد نمیشود. ارگ می تواند صدای یک نت را برای مدت زمان نامحدودی نگهدارد، بدون اینکه به دوباره نواختنش نیازی باشد.

صدایی که از طریق استفاده از لوله ها و لوازم الکترونیکی، در ارگ ها ایجاد میشود، می تواند از صدای شیپور یا نی، تا صدای انواع سازهای بادی، متغییر باشد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.