کارگاه آموزشی آسکی و هماتولوژی یا خون شناسی

کارگاه آموزشی آسکی و هماتولوژی یا خون شناسی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
90 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از پایگاه دانش فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی از کاربردی ترین کارگاه های پزشکی ویژه بورد تخصصی با عنوان کارگاه آموزشی آسکی و هماتولوژی یا خون شناسی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

کارگاه آموزشی آسکی و هماتولوژی یا خون شناسی

مدرس کارگاه آموزشی آسکی و هماتولوژی یا خون شناسی به صورت کاملاً تخخصی تمامی موارد مربوط به هماتولوژی و خون شناسی را برای پزشکانی که قصد شرکت برای بورد تخصصی دارند آموزش می دهد.

آسکی یا هماتولوژی یا خون شناسی

خون‌شناسی یا هماتولوژی (به انگلیسی: Hematology) به مطالعه یاخته‌های خونی، انعقاد خون و فرایند خونسازی می‌پردازد. این علم مقدار و ساختمان و عمل سلول های خونی، پیشسازهای سلول های خونی را در مغز استخوان، ساختارهای شیمیایی پلاسما و عمل پلاکتها و پروتئین‌هایی که در سیستم انعقادی دخالت دارند را بررسی می‌کند.

آزمون بالینی ساختاریافته عینی (Objective Structured Clinical Examination) که بطور خلاصه OSCE (آسکی) خوانده می شود، نخستین بار توسط پروفسور هاردن مطرح شد. این آزمون شامل چندین ایستگاه است که در هر ایستگاه از داوطلب خواسته می شود یک وظیفه یا عمل معین مثل گرفتن شرح حال یا یک معاینه فیزیکی را برای یک ارگان خاص انجام دهد. در هر ایستگاه ار یک طرح نمره گذاری استاندارده شده استفاده می شود.


پیشنهاد ویژه:کارگاه شناخت و درمان کم خونی یا آنمی

خون‌شناسی با رشته‌های مختلف پزشکی و علوم پایه از جمله ایمنی‌شناسی، ژنتیک مولکولی و ژنتیک پزشکی و انسانی ارتباط نزدیک دارد.

هماتولوژی به بررسی مقدار و ساختمان و عمل سلول های خونی، پیش سازهای سلول های خونی در مغز استخوان، ساختارهای شیمیایی پلاسما و عمل پلاکت ها و پروتئین های سیستم انعقادی می پردازد.

در این بخش، نمونه خون بیماران از نظر شمارش گلبول های سفید، قرمز، هم چنین میزان پلاکت ها و نیز شمارش بیش از حد گلبول های سفید برای تشخیص بیماری کم خونی یا آنمی و سرطان های خون توسط دستگاه سلول شمار خودکار انجام می گردد و بررسی میکروسکوپی سلول ها مورد سنجش قرار می گیرد.

آزمایش خون یا CBC مخفف شمارش کامل خون می باشد. و از اصلی ترین آزمایشات جهت تشخیص بسیاری از بیماری ها می باشد.

انواع آزمایشات شامل

  • آزمایش خون شامل HDL / LDL / CA / K / NA / BUN / CR / PTT / PLT / HCT / CBC / BS / HB / FBS
  • آزمایش ادرار شامل UC  و UA
  • آزمایش مدفوع
  • آزمایش مغز نخاع
  • آزمایش خلط
  • آزمایش کشت تراشه

 

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.