10 قدم برای افزایش انرژی مثبت در زندگی و رسیدن به شادی درونی و سالم

10 قدم برای افزایش انرژی مثبت در زندگی و رسیدن به شادی درونی و سالم

داشتن انرژی مثبت در زندگی برای سلامت روان بسیار ضروری است و لازم است تا همواره افکار منفی را از خود دور کنیم و به جای آن ها افکار مثبت را جایگزین نماییم. به دلیل اهمیت موضوع در این قسمت از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان 10 قدم برای افزایش انرژی مثبت در زندگی و رسیدن به شادی درونی و سالم را در اختیار شما علاقه مندان به مطالب انگیزشی قرار دهیم. پس اگر تمایل دارید که بدانید چگونه می توانید از افکار منفی تان کاسته و به جای آن به افکار مثبت تان بیفزایید تا انتهای مقاله 10 قدم برای افزایش انرژی مثبت با گروه تخصصی برنا اندیشان همراه باشید.

10 قدم برای افزایش انرژی مثبت در زندگی و رسیدن به شادی درونی و سالم

برای رسیدن به شادی درونی و سالم در زندگی مقاله 10 قدم برای افزایش انرژی مثبت می تواند بسیار مفید و سازنده بوده و در این زمینه به شما کمک کند تا نگرش مثبتی در خود ایجاد نمایید.

10 قدم برای وارد کردن انرژی مثبت به زندگی خود

بپذیرید یا نه همه ما دوست داریم بعضی موارد را در زندگی خود حفظ کنیم. من، شما و حتی غریبه ای که کنار شما نشسته است این کار را انجام می دهد. غالباً وقتی به هر آنچه برای ما “مهم” است می چسبیم تمایل دارد ما را عقب نگه دارد و انرژی ما را تخلیه کند.برای مطالعه بیشتر به کارگاه آموزش افزایش اشتیاق در زندگی مراجعه فرمایید.

زندگی یک آشفته بازار است، من مطمئن هستم که این داستان زندگی شما نیز هست از دست دادن امید در میان این هرج و مرج ها بسیار آسان است.

  • از نظر احساسی ذهن خود را پر از افکار منفی می کنیم
  • از نظر معنوی ما قلب و روح خود را با بقایای عاطفی بهم می ریزیم
  • از نظر جسمی، بدن خود را از طریق سبک زندگی و محیط های ناسالم قرار می دهیم

همه می دانند که این کار آزاد کردن و قدرت دادن به منظور مرتب کردن و سر و صدا کردن آلودگی ماست. هنگامی که شما افکار مثبت دارید، از به درون خود درخشش خواهید داشت. اما آیا واقعاً آسان است که به نظر می رسد همه چیز اشتباه پیش می رود زندگی آرام داشته باشیم و اهداف خود را در زندگی پیدا کنیم؟ همچنین پیشنهاد می شود تا مقاله افزایش انگیزه در زندگی را مطالعه نمایید.

به نظر دشوار است اما سعی کنید وقت خود را اختصاص دهید و این 10 مرحله را دنبال کنید تا انرژی مثبت به زندگی شما بازگردد.

1. افکار مثبت را حفظ کنید و افکار منفی را دور بریزید

ذهن شما ممکن است با افکار منفی وسواس داشته باشد به من اعتماد کنید، بیشتر ذهن ها اینگونه است.

هر چه افکار منفی بیشتری تجسم کنید، این افکار بیشتر به واقعیت تبدیل می شوند. وقتی ذهن خود را در تولید افکار منفی جلب می کنید هوشیار باشید و توجه خود را به افکار مسالمت آمیز معطوف کنید. هنگامی که ذهن خود را با افکار مثبت پر کنید منطقی تر خواهید بود که با هر آنچه روبرو هستید مقابله کنید.

بگویید در یک کشور خارجی گم شده اید، بدون داشتن نقشه و تلفن، مضطرب می شوید. کاری که باید در عوض انجام دهید این است که یک نفس عمیق بکشید و اذعان کنید که در حال حاضر کجا هستید و از محیط پیرامون خود قدردانی کنید  شما یک تجربه یک بار در زندگی دارید.برای یادگیری بیشتر به مقاله رابطه انگیزه و سلامتی مراجعه فرمایید.

2. با بدن خود با احترامی که شایسته آن است رفتار کنید

بدن شما الان چه حسی دارد؟ آیا اشتها دارید؟ یا احساس سنگینی و نفخ می کنید؟

ممکن است با خوردن غذا، معمولاً غذای بی ارزش از بار احساسی خود بکاهید. آیا می دانید وقتی احساس جسمی می کنید دلیل اصلی آن رژیم ناسالم است؟ همیشه تمیز کردن رژیم غذایی و خوردن غذایی با مواد مغذی و فیبر بیشتر خوب است. در حالی که بدن خود را با خوردن غذاهای سالم پاکسازی می کنید ذهن خود را نیز پاکسازی می کنید. از آن گذشته شما همان چیزی هستید که می خورید.

در میان وعده های عصرانه خود میوه را با نوشابه های گازدار و یا اسموتی جایگزین کنید.

3. رها شوید و آتش روح خود را دوباره روشن کنید

هنگامی که روح شما تهی می شود و انگیزه ای برای انتخاب شما وجود ندارد شما فقط در این مارپیچ رو به پایین ادامه خواهید داد.

چیزهایی را که دیگر در زندگی شما هدف ندارند کنار بگذارید. غم، عصبانیت، کینه، گناه، حسادت و پشیمانی خود را پشت سر بگذارید. در همه جا چالش هایی وجود دارد احساس غرق شدگی نکنید، در عوض در هر سختی یک ویژگی مثبت ببینید.

برای قرار دادن روح خود در یک وضعیت مثبت، زمانی را برای یافتن اشتیاق خود اختصاص دهید برنامه ریزی کنید که چگونه می توانید به آرزوی خود برسید و برای مقابله با هر آنچه به سمت شما پرتاب می شود شجاع و قوی باشید.

اگر می خواهید به دنیا سفر کنید پیش بروید. برای صرفه جویی در هزینه ها برنامه ریزی کنید و مسیر خود را تعیین کنید. اجازه ندهید عدم اطمینان شما را در تعقیب رویاهایتان متوقف کند بلکه به دنبال راه حل هایی برای حل مشکل باشید.

4. فضای زندگی خود را به پناهگاه امن خود تبدیل کنید

شل و ول کردن بدن و ذهن شما قطعاً مهم است اما شما برای بازیابی روح و انرژی خود به فضای آرام نیز احتیاج دارید.

محیطی را برای استراحت و برقراری تعادل  برای خود ایجاد کنید. با ورود به این فضای امن می توانید به هر طریقی که می خواهید افکار خود را رها کنید.

فضای شلوغ خود را با شمع های معطر، گیاهان، عکسهای لحظات ارزشمند، نور گرم (کمی زرد یا نارنجی) یا حتی یک کاناپه و شومینه راحت تزئین کنید.

5. نگاه خود را به آنچه که دارید معطوف کنید و نه به آنچه می خواهید

من مطمئن هستم که شما اغلب خود را در مقایسه چیزهایی که دارید با دیگران پیدا می کنید یا ممکن است به صورت مادام العمر مبتلا به ترس از دست دادن باشید.

آخرین باری که برای همه چیز در زندگی خود می گویید “متشکرم” کی است؟

چگونه در زندگی انرژی خود را بهبود بخشیم و همیشه شاد باشیم

10 قدم برای افزایش انرژی مثبت

هرچه بیشتر بر آنچه می خواهید و آنچه ندارید متمرکز شوید از چیزهایی که دارید کمتر سپاسگزار هستید. شما ممکن است از قبل ابزار لازم برای رسیدن به اهداف خود را داشته باشید اما میل و افکار منفی شما را از موفقیت کور می کند.

هر شب 5 الی 10 دقیقه قبل از خواب وقت بگذارید مواردی را که از آنها سپاسگزارید لیست کنید این می تواند چیزی ناچیز باشد اما می تواند زندگی را تغییر دهد. برای مطالعه بیشتر به کارگاه روانشناسی شادی و شادکامی مراجعه فرمایید.

6. به آرامی به هر موقعیتی نزدیک شوید آرام، خنک ، جمع شده

معمولاً کینه توزی نسبت به یک موقعیت روی حیله و تزویر در زندگی شما معمول است حتی ممکن است ساینده یا سرم گرم باشید. سعی کنید رویکرد ملایم تری نسبت به هر موقعیتی داشته باشید این احساسات شما را آرام می کند و به شما فرصت می دهد تا آنچه را که اتفاق افتاده ارزیابی کنید.

وقتی رئیس شما ناگهان به شما می گوید در عرض یک ساعت با مشتری تماس بگیرید چه کاری انجام می دهید؟ سر رئیس خود فریاد بزنید و یا او را نفرین کنید؟ یا نفس عمیق بکشید تا منطقی و آرام باشید؟ دومی معمولاً بهتر کار می کند. اگر علاقه مند هستید به سمینار شادی از آنتونی رابینز مراجعه نمایید.

7. به خودتان زمان دهید تا بقیه دنیا را مسدود کنید

احتمالاً همین حالا چندین برنامه را روی تلفن یا رایانه خود باز کرده اید. حتی ممکن است برگه های زیادی در مرورگر اینترنت خود داشته باشید. به این فکر کنید تنها زمانی که با دیگران ارتباط برقرار نمی کنید می توانید خواب راحتی داشته باشید.

به نظر می رسد که در دسترس بودن 24/7 روزانه همه افراد یک هنجار است زیرا فناوری ارتباطات را فوری کرده است اما بسیار خسته کننده است.

همیشه لازم نیست آنلاین بمانید گاهی اوقات آفلاین شدن به شما کمک می کند انرژی خود را پس بگیرید.

هر روز 30 دقیقه از وقت شخصی خود را اختصاص دهید بدون تلفن، کامپیوتر، رسانه اجتماعی. وقت بگذارید و کاری را که دوست دارید بدون هیچ حواس پرتی انجام دهید.

8. توقف کنید یک دقیقه صبر کنید و کمی استراحت کنید شما به آن نیاز دارید

جامعه به ما آموزش داده است که همیشه مراقب باشیم به محض از دست دادن تمرکز فرصت را از دست می دهید. اما آیا اگر احساس می کنید ارزش ادامه دادن را دارد؟ در کاری که می کنید کمی استراحت کنید شما لیاقت استراحت و شارژ مجدد را دارید.

وقتی احساس می کنید استرس دارید و کار و کارهای متفرقه روی هم انباشته شده اند به خودتان اجازه دهید یک جلسه وقت بگذارید تا نفس بکشید.

9. تنها شما مسئول زندگی خود هستید

به یاد داشته باشید این زندگی شماست شما تنها رئیس زندگی خود هستید به عقیده یا علاقه شخص دیگری موظف نشوید.

بهترین انتخاب ها را برای خود انجام دهید هرچه زودتر خاطرات بد و کینه خود را رها کنید زندگی شما زودتر تغییر می کند. گذشته از بین رفته است و زمان آن رسیده است که زندگی خود را سازماندهی کنید و شما تنها کسی هستید که قدرت تغییر هر وضعیت در زندگی خود را دارید.

به عنوان مثال شما به یک دوست صمیمی حرف زشتی زده اید و اکنون رابطه به خطر می افتد. قبول کنید که اشتباهی مرتکب شده اید اما به آن توجه نکنید و راه حل هایی برای تلاش برای تغییر وضعیت فعلی مانند عذرخواهی از دوست خود ارائه دهید.

10. روز جدید به معنای فرصت های جدید است

همانطور که گذشته خود را پشت سر می گذارید به آینده نیز نگاه می کنید. فقط به این دلیل که شما دیروز تازه ای داشته اید به این معنی نیست که امروز شما پر از ناامیدی است. یک روز جدید فرصت های بی پایان را ارائه می دهد همچنین باعث تولید و تجدید انرژی و امید می شود. این که شما امروز چگونه می خواهید تجربه کنید به خود شما بستگی دارد.

بگذارید بگوییم شما روز گذشته یک روز وحشتناک داشتید. امروز شما می توانید آنچه را که اشتباه افتاده است پخش کنید یا در عوض از اشتباهات خود درس بگیرید و در برابر هر آنچه زندگی شما را به چالش می کشد باز باشد شاید فرصتی جدید در انتظار شما باشد.

طول می کشد تا شما را از وضعیت نامناسب و مثبت خارج کنیم اما همه چیز ارزشش را دارد

بسیار مهم است که بدانید شما نباید گرفتار آشفتگی در زندگی خود شوید بلکه آنچه را از این وضعیت آموخته اید بردارید و یک تغییر ایجاد کنید. هیچ چیزی بهتر از داشتن یک زندگی آرامش بخش نیست اما نگرش شما سبک زندگی شما را تعیین می کند.

هر بار یک قدم بردارید ذهن خود را بهم بریزید بدن خود را تمیز کنید روح خود را پاک کنید سپس همه چیز به آرامی در جای خود قرار می گیرد. روز خود را با گفتن این جمله آغاز کنید: “من می توانم جهان را فتح کنم!”

دسته‌بندی‌ها