نقش درمانگران در دادگاه و حمایت از حقوق کودکان

نقش درمانگران در دادگاه و حمایت از حقوق کودکان برای جلوگیری از آسیب های روانی

شاید شما هم دیده باشید که در برخی موارد متخصصان اعصاب و روان در دادگاه حضور می یابند تا با استفاده از دلایل و شواهد علمی در مورد شخصی که برایش یک مشکل قضایی ایجاد شده برای قاضی توضیح دهند که آن فرد چه شرایطی را داشته و تحت چه عواملی دست به چنین کاری زده است، ما در این قسمت از پایگاه علمی برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان نقش درمانگران در دادگاه و حمایت از حقوق کودکان برای جلوگیری از آسیب های روانی را در اختیار شما علاقه مندان به مطالب روانشناسی قرار دهیم، پس اگر شما هم به چنین موضوعاتی علاقه مند هستید تا انتهای مقاله نقش درمانگران در دادگاه با گروه تخصصی برنا اندیشان همراه باشید.

نقش درمانگران در دادگاه و حمایت از حقوق کودکان

نقش درمانگران در دادگاه می تواند از بروز بسیاری از آسیب هایی که می تواند به کودکان هنگام طلاق برایشان ایجاد می شود بسیار موثر بوده و کمک فراونی کند.

چه هنگامی درمانگران باید در دادگاه شهادت دهند؟

وقتی از آنها سوال شود چه جوابی باید بدهند

بیشتر روان درمانی در سکوت مطب انجام می شود و درمورد آنچه می گذرد و چگونگی بهتر شدن اوضاع صحبت می شود. با این حال ، متخصصان بهداشت روان نیز هر از گاهی با مسائل دشوارتری روبرو می شوند. و در مورد طلاق ، سیستم دادگاه خانواده ممکن است به نظر ما نیاز داشته باشد.

این تعجب آور نیست ، زیرا طلاق یک تجربه قهقرایی است که می تواند نزاع و درگیری ایجاد کند. یا ممکن است طلاق به دلیل رفتاری که نیاز به توجه دادگاه دارد ، مانند سوء استفاده ، خشونت ، فریب در مورد پول یا آسیب به فرزندان ، آغاز شود. در هر صورت ، این یک مکان خوشحال کننده برای متخصص بهداشت روان نیست ، خواه روانپزشک باشد ، روانشناس ، مددکار اجتماعی یا مشاور. اگر به عنوان والدین یا فردی حرفه ای در این موقعیت هستید ، شرایط کاری من را درک می کنید،حالا بیایید در مورد چگونگی عبور از آن صحبت کنیم.

دریافت راهنمایی حقوقی

در طلاق ، درگیری والدین دلایل زیادی دارد. گاهی اوقات در مورد تفاوت های جدی شخصیتی ، اختلالات روانپزشکی ، مشکلات ارتباطی یا یکی از والدین است که از مسئولیت در قبال پول یا فرزندان شانه خالی می کنند. یا بدتر، درگیری ها می تواند ناشی از سوء مصرف مواد ، خشونت خانگی و کودک آزاری باشد.

غالباً ، کودکان در میان وفاداری های تقسیم شده در وسط قرار می گیرند. اگر آنها خوش شانس یا خردمند باشند ، اعضای این خانواده ها ، بزرگسالان و کودکان ، از درمانگران جامعه کمک می گیرند. بیش از یک درمانگر ممکن است درگیر رفع نیازهای فردی و همچنین گرفتاری در سیستم خانواده باشد.

در برهه ای از زمان ، ممکن است یکی از والدین یا هر دو آنها به وکیل مراجعه کنند ، راه حل هایی را که ممکن است سیستم حقوقی برای مشکلات آنها داشته باشد ، به صورت تعریف شده و قابل دستیابی مشاهده می کنند. به هر حال طلاق یک پروسه قانونی است. خبر خوب این است که اغلب مصوبه های حقوقی می توانند دور از دادگاه اتفاق بیفتند و ممکن است برای خانواده تسکین و بازسازی لازم باشند. همه نیازی به مراجعه به دادگاه ندارند تا یک راه حل مشترک با همسر سابق دشوار پیدا کنند.

همانطور که گفته شد ، برخی از والدین وارد دعوایی می شوند که این امر پرهزینه ، خصومت آمیز است و بیشتر قبل از حکم ، سطح اختلافات را افزایش می دهد. در چنین شرایطی ، ممکن است درمانگران خود را ناخواسته درگیر جنگ حقوقی کنند و برای شهادت از طرف والدین یا فرزند احضار شوند.

رفتن به دادگاه خانواده

متخصصان بهداشت روان در امور حقوقی تحصیل کرده و آموزش ندیده اند و اغلب نسبت به حضانت فرزند و حقوق والدین کاملاً از قوانین و مقررات حاکم بر صلاحیت آنها بی اطلاع هستند. در حقیقت ، بیشتر متخصصان بهداشت روان که می فهمند یا می شنوند خانواده ای به سمت دادخواهی سوق داده می شود ، از ترس درگیر شدن در قطب بندی و تهدید به محرمانه بودن که دعوا ایجاد می کند ، از معالجه خودداری می کنند.

متخصصان بهداشت روان یاورانی هستند که برای کمک به افرادی که به معاینه و تغییر علاقه مند هستند آموزش دیده اند. آنها برای تشخیص و معالجه آموزش دیده اند – اما قاطعاً برای ارائه شهادت در دادگاه خانواده آموزش ندیده اند.

در عمل، من به عنوان یک ارزیابی کننده بازداشت پزشکی قانونی بی طرف و منصوب دادگاه ، که در برخی از ایالت ها با نام GAL – Guardian Ad Litem نیز شناخته می شود – بارها در سراسر ایالت نیویورک جنوبی و غرب ماساچوست شهادت داده ام. حتی با تجربه و آموزش تخصصی من ، قبل از محاکمه هنوز باید تمرینات آرام سازی را انجام دهم و اعصابم را قبل از رفتن به دادگاه کنترل کنم. خودم را تقویت می کنم و می روم کار را انجام می دهم.

اگر کسی به شما گفت که این کار آسان است ، او را باور نکنید. جالب اینجاست که بسیاری از ورزشکاران حرفه ای قبل از یک بازی بزرگ تجربه مشابهی دارند.

بله ، من یک حرفه با تجربه در دنیای حضانت هستم و می دانم که چه کاری باید انجام دهم. بگذارید چیزی بگویم: اضطراب قبل از شهادت در دادگاه خانواده طبیعی است. چرا؟ دادگاه ها و مراکز قضایی محیط مرعوب کننده ای هستند و من واقعاً با هر متخصص بهداشت روانی که در آنجا شهادت داده اند همدردی می کنم.

ممکن است از شما خواسته شود و کار قابل انجام است. اگر احضار شوید ، مشارکت شما برای بیماران است ، اما بیشتر از همه به نفع کودکان است. و اگر تصمیم دارید ارزیابی های حضانت کودک را به صورت حرفه ای انجام دهید ، این نیز به نفع همه افراد درگیر است. این موارد هرگز آسان نیستند. داستان همیشه دو طرف دارد و همه آنچه شما برای انجام درست کار انجام می دهید را در بر می گیرد.

فقط به یاد داشته باشید که قضات به شهادت متخصص احتیاج دارند – و ملزم به جمع آوری حقایق به بهترین شکل ممکن هستند.

رواندرمانگران چه نقشی در حمایت از کودکان هنگام طلاق دارند

نقش درمانگران در دادگاه

که من را به این سوال سوق می دهد …

وقتی این احضار را گرفتید چه می کنید؟

چگونه برای شهادت آماده می شوید؟

پس از سالها حضور در دادگاه ، بارها و بارها با همکاران خشمگین تماس گرفته ام و می بینم که چگونه آنها را از طریق چگونگی شاهد در خانواده و دادگاه عالی آگاه کنم. اگر با شما تماس گرفتند یا کار تخصصی را انجام می دهید ، توصیه می کنم برای ارائه راهنمایی از همتایان با تجربه خود استفاده کنید. شاید کسی به یک مدرسه حقوقی محلی متصل شده باشد ، یا تحقیقات خود را انجام دهید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهید.

همه ما به افرادی نیازمندیم

روند سیستم

سیستم دادرسی و دنیای بهداشت روان اغلب در موارد طلاق و حق حضانت با یکدیگر تلاقی می کنند. با دو میلیون نفر طلاق سالانه در ایالات متحده ، بسیاری از پرونده های حقوقی بالقوه را فراهم می کند، همه دعوا نمی کنند. در واقع این یک اقلیت است.

متأسفانه ، موارد زیادی در مورد حضانت مورد اختلاف ، بی توجهی والدین ، بد رفتاری و مسائل شخصیتی وجود دارد که ممکن است باعث طلاق شده یا تحت فشار جدایی وخیم تر شده باشد. برخی از پرونده ها در نهایت به دعوا منجر می شوند.

کودکان به یک ثبات و ساختار و همچنین یک محیط سالم و دوست داشتنی احتیاج دارند. اگر شما یک درمانگر هستید که درگیر چنین موردی هستید ، بدانید که ممکن است احضار شوید. مشاوره بگیرید احساس حمایت کنید. به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرید.

از طرف دیگر ، اگر به عنوان بخشی از کار حرفه ای خود ، ارزیابی حضانت را انجام داده اید ، بدانید که این یک کار شکرگذارانه است. شخصی از آنچه شما باید گزارش دهید ناراضی خواهد بود. با این حال ، قضات واقعاً از این کار استقبال می کنند و باید انجام شود ، زیرا آینده کودک غالباً در معرض خطر است. فقط مطمئن شوید که از خود مراقبت می کنید. و برایتان پشتیبانی وجود دارد.

دسته‌بندی‌ها