روش های بررسی یادگیری کودکان در خانه با متدهای نوین آموزشی

روش های بررسی یادگیری کودکان در خانه با متدهای نوین آموزشی

بسیاری از والدین همواره به دنبال روش هایی هستند تا به وسیله آن ها بتوانند میزان یادگیری فرزندشان را افزایش دهند، ما در این قسمت از مجموعه مقالات روانشناسی و آموزشی گروه تخصصی برنا اندیشان تصمیم داریم تا مطلبی با عنوان روش های بررسی یادگیری کودکان در خانه با متدهای نوین آموزشی را در اختیار شما علاقه مندان به علم روانشناسی کودک قرار دهیم، پس اگر شما هم به این دسته از موضوعات علاقه مندید تا انتهای مقاله روش های بررسی یادگیری کودکان با برنا اندیشان همراه باشید.

روش های بررسی یادگیری کودکان در خانه با متدهای نوین آموزشی

متدهای نوین آموزشی به شما والدین عزیز روش های بررسی یادگیری کودکان را به صورت پیشرفته آموزش می دهد تا بتواند سنجشی دقیق از یادگیری فرزندتان داشته باشید.

چگونه می توان یادگیری کودک خود را هنگام تحصیل در خانه بررسی نمود

معلمان از ابزارهای مختلفی برای سنجش میزان یادگیری دانش آموزان یک مفهوم یا موضوع مانند آزمون های پاپ ، آزمونهای استاندارد ، سخنرانی های شفاهی و مقاله های اقناعی استفاده می کنند. اما تا حدی ، استفاده صحیح از این نوع ارزیابی ها متکی به موضوعی است که به روش سنتی در یک محیط سنتی مدرسه توسط یک معلم سنتی اجرا می شود!

هنگامی که کودک خود را در خانه آموزش می دهید ، ممکن است از خود بپرسید “از کجا بفهمم فرزند من چیزی یاد می گیرد؟” این یکی از رایج ترین سوالات والدینی است که به تازگی آموزش در خانه را شروع کرده اند، زیرا سبک یادگیری بسیار متفاوت از آموزش سنتی است.

این بدان معنی نیست که شما نمی توانید یادگیری فرزند خود را در حین آموزش در خانه اندازه گیری کنید ، بلکه شما باید روش های خلاقانه ای برای ارزیابی پیشرفت او پیدا کنید. اگر شما نگران ثبت یک مقدار کمی از آنچه فرزند شما می داند هستید (و به طور پیش فرض ، آنچه را که هنوز نمی دانند) ، در اینجا چند ایده برای کشف آن ها آورده شده است.

رویکردی متفاوت

از نظر تئوری ، شما می توانید یک امتحان املایی غافلگیرانه را روی فرزند خود اجرا کنید یا از او بخواهید در جلوی اتاق نشیمن شما بایستد و در مورد آخرین واحد تاریخ خود سخنرانی کند. اما این تنها روش درک مطالب کودک شما نیست و در بیشتر موارد، وقتی اطلاعات در کلاس آموزش داده می شود ، این نوع ارزیابی ها بهتر عمل می کنند.

به نظر می رسد اگر کودک شما سه هفته وقت خود را صرف بررسی کردن بر روی تمام جزئیات طرح و شخصیت های سر میز شام کند ، گزارش کتابی را که خوانده است، امری زائد به نظر برسد. شما می دانید که آنها این مواد را می دانند بنابراین ممکن است “آزمایش” آنها فی نفسه لازم نباشد.

در دیوارهای مدرسه شما ، ارزیابی احتمالاً بسیار متفاوت از آنچه در یک مدرسه سنتی انجام می شود ، به نظر می رسد.

وقتی به کودک خود یاد می دهید ، پیشرفت آنها را هنگام یادگیری ارزیابی می کنید. شاید شما قبلاً بدانید که آنها جدول ضرب خود را پایین آورده اند اما با تقسیم تقلا می کنند زیرا شما به طور منظم با کودک خود کار می کنید و درک کاملی از آنچه او می داند و نمی داند دارید.

در یک کلاس سنتی ، یک معلم ممکن است مسئول بسیاری از دانش آموزان باشد. بنابراین ، یک معلم کلاس ممکن است از دانش صمیمی و یک به یک دانش آموزان در مورد پیشرفت دانش خود برخوردار نباشد و برای ارزیابی اینکه آیا دانش آموزان در حال یادگیری مطالب جدید هستند ، به ارزیابی های استانداردتر متکی خواهد بود.

والدین چگونه می توانند میزان یادگیری فرزندشان را مشخص کنند

روش های بررسی یادگیری کودکان

چقدر در مقابل چقدر خوب

بسیاری از والدین جدید درمورد آموزش در خانه درمورد اینکه آیا فرزندشان “به اندازه کافی” یاد می گیرد تأکید می کنند ، اما “کافی” واقعاً به چه معناست و تعریف ما از کجا آمده است؟

بیشتر آنچه بچه ها در هر پایه می آموزند براساس برنامه درسی مصوب مدرسه یا مطالبی است که تست های استاندارد پوشش می دهد ، بدین معنی است که عوامل بیرونی هم محتوا و هم سرعت یادگیری را در مدارس سنتی هدایت می کنند.

فرزند شما ، هنگام یادگیری در خانه ، نیازی به پیروی از یک طیف سنتی ندارد. شما می توانید از هر کجا که رشد داشته باشند شروع کنید و از آنجا سرعت خود را بالا ببرید ، کارها را با سرعت یا به کندی سرعت انجام دهید. از این طریق می توانید روی میزان یادگیری فرزندتان از نظر کمی و بیشتر بر روی یادگیری مطالب بیشتر تمرکز کنید.

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما قصد دارید در طی 5 هفته همه طبقه بندی ها را در جهان حیوانات پوشش دهید ، اما خود را عقب می بینید. شما سه هفته را صرف پرندگان کردید ، یک هفته هم نبود ، زیرا کودک شما آماده رفتن به بررسی خزندگان نبود: آنها می خواستند، در یک طبیعت گردی به جستجوی پرندگان بپردازند ، از یک مرغداری محلی بازدید کنند و یک مستند در مورد پرندگان بیشتر ببینند بیش از یک بار.

آیا در این سناریو “شکست” خوردید؟ نه به جای اینکه فکر کنید فرزندتان کمتر یاد گرفته است زیرا تحت تعقیب قرار گرفته است ، عمق یادگیری او را در اینجا در نظر بگیرید – این برای ارزیابی پیشرفت او معیار بهتری نسبت به میزان موفقیت خود در یک بازه زمانی خاص است.

ارزیابی های خلاقانه

آماده اید که ببینید فرزند شما چقدر آموخته های شما را یاد می گیرد؟ در اینجا چند ایده خارج از چارچوب برای اندازه گیری پیشرفت آنها آورده شده است:

با آنها صحبت کن

بهتر از این ، از آنها بخواهید با شما صحبت کنند! شاید در وقت ناهار با سایر اعضای خانواده بتوانید از فرزند خود بپرسید چه چیزهایی را در مدرسه آموخته است.

شما می توانید نیاز داشته باشید که آنها فقط یک چیز را به اشتراک بگذارند ، اما این یک مسئله احتمالاً به یک مکالمه بزرگتر تبدیل می شود. درخواست از کودک خود برای توضیح آنچه که آموخته است به شخص دیگری غیر از شخصی که به او آموخته است روش خوبی برای دیدن اینکه آیا اطلاعاتی را حفظ کرده است یا خیر.

تغییر نقش

یک جمله قدیمی می گوید که شما واقعاً چیزی را نمی دانید مگر اینکه بتوانید آن را به شخص دیگری بیاموزید ، و این واقعیتی را در بر دارد: قرار دادن فرزند خود در نقش معلم و نه دانش آموز ، می تواند به شما کمک کند آنچه را آموخته است را نشان دهد.

سعی کنید از یک کودک بزرگتر بخواهید که یک برادر یا خواهر کوچکتر را در مورد حقایق جمع و تفریق مربی کند یا یک کتاب تصویری را با هم بخوانید تا خواهر یا برادر بزرگتر بتواند به فرد کوچکتر در مورد مطالبی که نمی داند کمک کند.

به آنها پروژه بدهید

به جای اختصاص آزمون ، آزمون و گزارش ، می توانید پروژه های کودک خود را تعیین کنید. به آنها یک دستورالعمل بدهید و به آنها بگویید که با ضرب مقادیر مواد تشکیل دهنده (که بعضی از آنها می توانند کسری باشند!) آن را سه برابر کنند. از آنها بخواهید یک ماشین ساده را برای انجام برخی کارهای ضروری در خانه طراحی کنند.

علاوه بر این ، می توانید به آنها بگویید که در حال برنامه ریزی یک سفر جاده ای هستید و باید مسیری را که در مدت زمان مشخصی شما را به آنجا می رساند ترسیم کرده و هر 100 مایل برای توقف برنامه ریزی کنید. این روش به شما امکان می دهد هم چیزهایی را که یاد گرفته اند ببینید و هم اینکه چقدر می توانند دانش خود را به کار بگیرند.

دیجیتال فکر کنید

بیشتر ما در حالی که از طریق یک سخنرانی شفاهی به ارزش 30 درصد کلاس چهارم خود را می گذرانیم ، در مقابل کلاس همسالان خود ایستاده ایم. و در حالی که یادگیری مهارت های سخنرانی و گزارشگری عمومی ارزشمند است ، ارائه این نوع ارائه تنها راه یادگیری کودک شما نیست.

به یاد داشته باشید که یک دنیای کامل خارج از خانه شما وجود دارد و اینترنت به کودک شما امکان می دهد اطلاعات را به طرق مختلف به مخاطبان بیشتری ارائه دهد.

کودک شما می تواند یک فیلم دوستانه برای بچه ها ضبط کند و آن را در شبکه های مجازی پست کند ، یک ویدیو کوتاه اما آموزنده تهیه کند یا حتی یک نمایش برای نشان دادن خانواده و دوستانش ارائه دهد.

به عنوان والدین ، ​​باید ایمنی کودک خود را به صورت آنلاین در نظر بگیرید و تعیین کنید که محتوای ویدئویی وی ، در کل ، باید چقدر عمومی باشد. ممکن است بخواهید خصوصی بودن ویدیوی  خود را انتخاب کنید و فقط پیوند مخاطبین مورد اعتماد را به اشتراک بگذارید ، یا از فرزند خود بخواهید بدون بارگذاری واقعی آن در سیستم عامل ، یک ویدیو ایجاد کند.

به دنبال پیشرفت باشید ، نه به درصد

با طرز تفکر ارزیابی کیفیت در مقابل کمیت ، در دام تصور اینکه کودک شما در مکتب خانه وضعیت خوبی ندارد ، گرفتار نشوید زیرا آنها فقط به 60 درصد سوالات ریاضی او پاسخ صحیح داده اند – شما باید زمینه یادگیری او را در نظر بگیرید.

اگر آنها آخرین باری که شما آنها را ارزیابی کرده اید 40 درصد درست پاسخ داده اند ، پیشرفت کرده اند و این یک معیار مهم است. (اگر آنها به طور مداوم در طی یک دوره زمانی به 60 درصد پاسخ صحیح می دهند ، پس می خواهید دلیل آن را بررسی کنید.)

تست های کتاب باز

بسیاری از خانواده های مکتبی در منزل ترجیح می دهند به کودکان خود بیاموزند که چگونه اطلاعات را بیابند و آنها را به خاطر بسپارند ، و در مورد مهارت یادگیری استفاده از دیکشنری ها ، دانشنامه ها و منابع دیجیتالی قابل اعتماد ، در صورت داشتن سوال ، تمرکز می کنند.

با استفاده از این روش ، ممکن است بخواهید تست های کتاب آزاد را در نظر بگیرید ، جایی که توانایی فرزند شما در یافتن و تفسیر اطلاعات مورد نیاز نسبت به حفظ روایت در اولویت است.

با این حال ، حفظ کردن یک ابزار مفید است! به خاطر سپردن حقایق مانند ورزش عضله است. این باعث می شود مغز شما از راه های دیگر قوی تر باشد.

بعلاوه ، برخی از حقایق – مانند دو به علاوه دو برابر چهار – باید به خاطر سپرده شوند تا راه را برای کارهای پیچیده تر از خط هموار کنند.

اما بین حفظ مفید و حفظ به عنوان میانبر برای درک واقعی تفاوت وجود دارد. (چند نفر از ما در لحظه آخر برای آزمایش امتحان کرده ایم و حقایق را بخاطر می سپاریم تا قبل از فراموش کردن سریع همه چیز نمره خوبی کسب کنیم؟)

برترین متدهای آموزشی برای افزایش میزان یادگیری در کودکان

روش های بررسی یادگیری کودکان

اطمینان حاصل کنید که چیزهایی که از فرزندتان می خواهید آنها را بخاطر بسپارد ، در حین حرکت فرزندتان از مقاطع تحصیلی ، مفید خواهند بود.

روند یادگیری آنها را مشاهده کنید

آنها وقتی جواب چیزی را نمی دانند چگونه پاسخ می دهند؟ آیا آنها می دانند که کجا را جستجو کنند ، یا چگونه درخواست کمک کنند؟ آیا آنها مشتاق یادگیری بیشتر در مورد موضوعات مورد علاقه خود هستند؟ آیا آنها دائماً از شما سوالاتی در مورد دلفین ها ، یا مسائل ریاضی یا مسائل اجتماعی می پرسند؟

کودکی که به طور فعال درگیر آموزش خود است – که به دنبال اطلاعات است و می خواهد خلاء دانش خود را پر کند – کودکی است که یاد می گیرد عاشق عمل ساده یادگیری باشد. این کودکی است که با موفقیت در منزل آموزش می بیند!

قدم به عقب

به عنوان یک والد در منزل ، احتمالاً شما درگیر جزئیات روند یادگیری فرزند خود هستید ، اما این ممکن است به این معنی باشد که شما ناخواسته بیشتر از حد لازم خود را در آموزش او وارد می کنید.

برای همه دانش آموزان خوب است که هر از گاهی با چالش ها دست و پنجه نرم کنند ، خواه این مسئله حل یک مشکل کلمه مشکل است یا خواندن کتاب بالاتر از سطح معمول آنها.

اطمینان حاصل کنید که گاهی به جای اینکه وارد شوید قدم بر می دارید و به کودک خود این فضا را می دهید تا چالش های یادگیری را به تنهایی حل کند. اگر آنها نتوانند ، ممکن است بیش از حد به شما اعتماد کنند – و شما در مورد مهارت تسلط آنها بر مطالبی که به آنها می آموزید یاد خواهید گرفت.

از نمونه کار و مثال برای یادگیری استفاده کنید

درک اینکه فرزند شما بدون نمایش بصری تا کجا پیش رفته دشوار است ، بنابراین نگه داشتن نمونه کارها را مرور کنید تا هر از چند گاهی به گذشته نگاه کنید.

در طول سال ، پروژه های قابل توجه ، کارهای هنری و تکالیف و همچنین برنامه های درسی خود را بگنجانید تا ردیابی میزان یادگیری فرزندتان را آسان کنید. احتمالاً بیشتر از آن چیزی خواهد بود که فکر می کنید!

به موقع از تست های رسمی استفاده کنید

حتی اگر در این لیست از روشهای استانداردتر و استاندارد ارزیابی جلوگیری کرده ایم ، برخی از مفاهیم وجود دارد که می تواند به روش رسمی تری آزمایش شود.

ریاضی و هجی

مواردی که به حفظ حافظه متکی هستند – مانند هجی کردن ، حالت ها و حروف بزرگ ، یا 1 تا 10 واقعیت جمع و تفریق – را می توان به بهترین روش از طریق دریل هایی که با فلش کارت ها ، آزمون های پاپ و آزمون های زمان بندی شده اتفاق می افتد ، یاد گرفت.

هنر زبان

با هنرهای زبانی ، مهم است که کودک شما بداند چگونه بدون کمک شما منظورخود را به صورت نوشتاری بیان کند. مقاله تحقیقی گاه به گاه یا مقاله ترغیب کننده می تواند در کشف مهارتهای آنها مفید باشد و در صورت وجود ، کدام یک از آنها نیاز به تقویت دارند. همین امر در مورد ارائه ها و گزارش های کتاب نیز وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که آنها می توانند اطلاعات را تفسیر کرده و با دیگران به اشتراک بگذارند.

قوانین مربوط به آموزش در خانه در شهر خود را بشناسید

مثل همیشه ، مطمئن شوید که قوانین مربوط به آموزش در منزل در شهر شما چیست. برخی از شهر ها به آزمایش سالانه دبیران خانه از طریق منطقه مدرسه محلی خود نیاز دارند.

بسیاری از دبیران خانه نیز برای آماده سازی برای برنامه های دانشگاهی ، دبیرستان SAT یا ACT را انتخاب می کنند ، بنابراین در برخی موارد ممکن است کودک برای انجام تست های آزمایشی راحت باشد (حتی اگر در اولویت شما نباشد)

مدرسه خانگی

اگر در ارزیابی یادگیری فرزند خود اطمینان ندارید ، می توانید استخدام یک معلم یا یک معلم خصوصی را انجام دهید تا این کار را برای شما انجام دهد. ممکن است چندین متخصص آموزش و پرورش در منطقه محلی شما برای یک کار برای استخدام ، با مهارت (و دیدگاه خارج) برای ارزیابی دانش فرزند شما در موضوعات خاص ، در دسترس باشند.

دسته‌بندی‌ها