فیلم آموزش جامع زبان هندی به صورت کاربردی

فیلم آموزش جامع زبان هندی به صورت کاربردی
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
600 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از آموزش های کاربردی و اصولی و بسیار پرطرفدار با عنوان فیلم آموزش جامع زبان هندی به فارسی به صورت کاربردی به صورت کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به یادگیری و آشنایی با زبان هندی قرار دهیم.

فیلم آموزش جامع زبان هندی به فارسی به صورت کاربردی

در پکیج فیلم آموزش جامع زبان هندی به فارسی به صورت کاربردی از سطح پایه تا سطح تکمیلی زبان هندی را خواهید آموخت و به صورت کاربردی می توانید به زبان هندی سخن بگویید.

آیا تصمیم گرفته اید که زبان هندی را بیاموزید؟ آیا با چالش ها و موانع یادگیری زبان هندی آشنایی دارید؟ آیا یادگیری زبان هندی سخت است؟ هزینه تدریس خصوصی زبان هندی در ایران چقدر است؟

زبان هندی، (हिन्दी یا हिंदी) نامی است که به یک زبان هندواروپایی داده‌اند؛ یا یک گویش پیوسته از زبان‌هایی است که در هندوستان شمالی و مرکزی سخن گفته می‌شود (کمربند هندی). سخنگویان محلی گویش‌های هندی را ۴۰٪ از جمعیت هند می‌سازد.آنچنان که در قانون اساسی هند تعریف شده‌است، هندی زبان رسمی کشور هند است. همچنین هندی یکی از ۲۲ زبان پیش‌بینی‌شده در قانون اساسی است.هندی رسمی اغلب به‌عنوان هندی مدرن و استاندارد شناخته می‌شود، که در کنار انگلیسی، برای ادارهٔ حکومت مرکزی به‌کار می‌رود.هندی استاندارد، نگاشت سانسکریت شده‌ای است که از گویش کهری بولی به‌دست آمده‌است. اما زبان اردو نگاشت عربی شده از همان گویش است. این دو نگاشت در کنار هم به طور تاریخی به هندوستانی معروف هستند.

کشور پر جمعیت هند ملیت ها و قومیت های مختلفی را درخود جای داده است که هر کدام از این نژادها به زبانهای و گویش هایخاص خود صحبت می کنند مانند اردو، «تامیلی» (Tamil)، «تلوگو» (Telugu)، بنگالی و «مراتی» (Marathi) هر چند که بیشتر مردم کشور هند به زبان اصیل هندی صحبت می کنند. برای آموزش زبان هندی نیز واژگان ضروری و کاربردی، مکالمات روزمره زبان هندی، دستور زبان هندی باید با دقت و به صورت هدفمند پیگیری و تکرار شود. ‫یک الفبا مجموعه سازمان یافته از نمادهای ترسیمی است که بر اساس قواعد خاصی به هم می پیوندند و کلمات را تشکیل دهند.‬ ‫هر یک از این نشانه ها دارای یک تلفّظ ثابت هستند.

فیلم آموزش جامع زبان هندی

زبان هندی شاخه ای از بزرگترین خانواده زبان های دنیا (هند و اروپایی) است. این خانواده بیشتر از ۵۰۰ زبان را شامل می شود که می توان زبان هندی را یکی از بزرگترین آنها دانست. این زبان از نظر بزرگی و وسعت کلمات در کنار زبان هایی مانند فارسی، روسی، ایتالیایی، یونانی، آلمانی و ارمنی قرار می گیرد. همچنین زبان هندی را می توان از بعضی جهات زیر مجموعه خانواده زبان های هند و ایرانی دانست که در کنار زبان هایی مانند فارسی، اردو، پشتو، بنگالی و کوردی قرار می گیرد.

به اعتقاد زبانشناسان تمام دنیا، بیشتر از ۲۰ خانواده زبانی تا به امروز شناسایی شده اند که البته بسیاری عقیده دارند که این تعداد بیشتر نیز می باشد. زبان هندی در طول تاریخ خود همواره مشترکات زیادی با زبان فارسی داشته و پیوند خاصی بین آنها بوده است.

هندیان برای اولین بار در سده سوم هجری توانستد که با زبان فارسی آشنا شوند و از آن استفاده کنند. در آن زمان مردم «ملتان» و «منصوره» از زبان عربی و سندی استفاده می کردند و مردم «مکران» از زبان فارسی بهره می بردند. قبل از آنکه کشور هند به دست بریتانیایی ها بیفتد و مستعمره انگلیس شود زبان فارسی به عنوان دومین زبان رسمی این کشور شناخته می شد. این زمان مربوط به زمان سلطنت گورکانیان بود اما زبان هندی در اصل توسط حکومت غزنویان وارد هندوستان شد و حتی در دوران حکومت مغول ها به زبان رسمی کشور هند نیز تبدیل شده بود.

شاعران نامدار زیادی بوده اند که در کشور هندوستان از زبان فارسی استفاده کرده و سبک شعر هندی را به جهانیان شناسانده اند. از جمله این شاعران می توان بیدل دهلوی و امیر خسرو دهلوی را نام برد. همچنین اقبال لاهوری که از شاعران بزرگ فارسی زبان است در کشور هندوستان شهرت و آوازه خود را به مردم جهان شناسانده است.

با توجه به تحقیقات زبانشناسان، پیوند دو زبان هندی و فارسی به ۳۵۰۰ سال قبل برمی گردد. زبان فارسی در حدود ۷۰۰ سال بر تمامی روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اندیشه و حتی بعضی از مذاهب این کشور حاکمیت داشته به گونه ای که امروزه نیز در این زبان واژه های بسیاری استفاده می شود که متعلق به زبان فارسی است.

ویژگی های زبان هندی

زبان هندی تقریبا زبان مادری بیشتر از ۳۵۰ میلیون نفر از کشور هندوستان است و بیشتر از ۱۳۰ میلیون نفر نیز از آن به عنوان زبان دوم بهره می برند. این زبان دارای ویژگی های خاص خودش می باشد. زبان هندی در کشور هندوستان و فیجی زبان رسمی بوده و در کشورهایی مانند گویان، موریس، سورینام و ترینیداد و توباگو نیز به رسمیت شناخته می شود.

الفبای زبان هندی دارای ۴۹ حرف و یک تشدید است.

فارسی زبانان به راحتی می توانند زبان هندی را یاد بگیرند چرا که تشابهات بسیار زیادی بین این دو زبان وجود دارد و یک فرد فارسی زبان می تواند بدون داشتن هیچگونه پیش زمینه ای، حدود ۴۰ درصد از زبان هندوها را متوجه شود.

دستور زبان این زبان با دستور زبان زبان اردو تقریبا مشابه بوده و از واژه های مشترکی استفاده می کنند هرچند که زبان هندی بیشتر از زبان سانسکریت بهره برده است در حالی که زبان اردو به عربی و فارسی نزدیک تر است.

در زبان هندی معمولا دستور زبان به صورت کامل و دقیق رعایت نمی شود و جملات به گونه ای ادا می شوند که فقط منظور و مفهوم گوینده به شنونده برسد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.