کارگاه آموزشی مفهوم خوشبختی در زندگی

کارگاه آموزشی مفهوم خوشبختی در زندگی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه آموزشی مفهوم خوشبختی در زندگی و رسیدن به آرامش را به صورت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به مباحث روانشناسی قرار دهیم.

کارگاه آموزشی مفهوم خوشبختی در زندگی و رسیدن به آرامش

مدرس آموزشی در کارگاه مفهوم خوشبختی در زندگی به صورت کامل تمامی جنبه های موفقیت و خوشبختی را در زندگی انسان بررسی کرده و به صورت تخصصی این مفهوم را مورد واکاوی قرار می دهد.

تعریف خوشبختی

تعریف خوشبختی در عین سادگی بسیار دشوار است و از دیدگاه‌های مختلف تعاریف مختلفی دارد.

من مدتی است که در حال مدیریت احساس خوشبختی و شادی بوده‌ام و به آنچه تاکنون انجام داده‌ام افتخار می‌کنم.

در ابتدا، قصد من شاد کردن دیگران و معنا کردن تعریف خوشبختی به آن‌ها بود. این ماموریت را به خوبی انجام می‌دادم.

با وجود این، اخیرا از خودم شروع کرده‌ام و سعی می‌کنم با کندوکاو خودم به تعریف خوشبختی برسم.

همه‌ی ما شاد بودن و خوشبختی را دوست داریم اما ممکن است اگر از ما بپرسند تعریف خوشبختی از نظر ما چیست؟ پاسخی نداشته باشیم!

آیا می‌خواهیم بیشترین حس شادی را در طول زندگیمان تجربه کنیم؟ آیا می‌خواهیم دنیا را به جای شادتری تبدیل کنیم؟ آیا می‌خواهیم در یک بازه‌ی حتی کوتاه مدت تمامی تجربه‌های شاد زندگی را داشته باشیم؟

آیا تعریف خوشبختی شامل فداکاری‌های ماست؟

آیا برای رسیدن به خوشبختی نیاز به یک معنا داریم؟

این‌ها فقط سوال‌هایی هستند که اخیرا در ذهن من بوده‌اند!

من نمی‌توانم سعی در خوشبخت کردن و شاد کردن مردم داشته باشم، اما خودم تعریف خوشبختی را ندانم. به همین خاطر شروع به نوشتن این پست کردم.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش خانواده درمانی

چالش تعریف خوشبختی

همانطور که گفتیم تعریف خوشبختی تا حدودی دشوار است. مردم در طول زندگی خود بارها از این کلمه در شکل‌های مختلف استفاده می‌کنند: لذت، رضایت از زندگی، حس و حال خوب، رضایت، رفاه ذهنی و غیره.

اما این‌ها هیچکدام یک تعریف درست و دقیق از خوشبختی به ما نمی‌دهد! تعریف خوشبختی، کلماتی است که خودتان معمولا روزانه برای بیان احساس خوشبختی از آن‌ها استفاده می‌کنید. ما در زندگی حداقل به چهار شکل مختلف خوشبختی را بیان می‌کنیم:

تصمیم‌گیری پیش از انتخاب: به عنوان مثال، شما ممکن است قبل از انتخاب میان دو چیز از خود بپرسید: “کدامیک من را خوشحال‌تر می‌کند؟” بنابراین خوشبختی اغلب به عنوان یک مقیاس اندازه‌گیری برای تصمیم‌های مهم استفاده می‌شود.
ارزیابی وضعیت فعلی یک شخص: این می‌تواند توسط خود شخص یا شخص دیگری انجام گیرد. ممکن است با دیدن دوستانتان و دانستن شرایط فعلی آنان درمورد اینکه تا چه اندازه خوشبخت و خوشحال هستند قضاوت کنید. اگر آن‌‌ها خوشحال باشید ممکن است اینطور فکر کنید که آن‌ها خوشبخت هستند.

در پیش‌بینی‌های زندگی: ممکن است شما با توجه به موقعیت فعلی احساس کنید که در آینده خوشحال و شاد خواهید بود یا نه؟
توضیح دادن اتفاقات و احساسات شما: شاد نبودن شما در محل کارتان ممکن این را برای شما روشن کند که شما برای این کار مناسب نیستید و باید شغلتان را تغییر دهید. یا برای مثال اگر دوستتان بعد از یک دیدار دیگر جوابتان را ندهد می‌تواند نشانه‌ی این باشد که او با شما احساس شادی نکرده است.

یک تعریف مناسب از شادی باید بتواند این ۴ بخش را به خصوص قسمت اول را در خود داشته باشد. علاوه براین به شما اجازه دهد که سطح شادی و خوشبختی خود را در هر زمان خاصی ارزیابی کنید.

ایده‌ی ارزش ذاتی و زندگی خوب

ارزش ذاتی یک مفهوم فلسفی است و به معنای ارزشی است که یک چیز از خود دارد.

به عبارتی دیگر، ارزش خود یک هدف و غایت است نه وسیله‌ای برای رسیدن به هدف.

برای مثال ارسطو بر این باور بود که خوشبختی خود یک غایت است. شما به خاطر خود خوشبختی است که به دنبال خوشبختی هستید نه به خاطر چیز دیگری. از نظر او چیزی مانند ثروت ارزش ذاتی ندارد زیرا که ثروت وسیله‌ای است برای رسیدن به خوشبختی!
دیدگاه‌های مختلفی در جهان درباره‌ی ارزش ذاتی وجود دارد. پوچ‌گراها معتقدند که ارزش ذاتی وجود ندارد. انسان‌شناسان بر این باورند که شکوفایی انسان ارزش ذاتی است و دیدگاه فایده‌گرایی نیز سودمندی را ارزش ذاتی می‌داند.

برای داشتن یک زندگی شاد، شما می‌بایست ارزش‌های ذاتی بسیاری داشته باشید.

بنابراین، شما باید بدانید که ارزش غایی برای شما چه خصوصیاتی دارد تا به صورت موثر زندگی خوشبختی داشته باشید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.