دانلود کتاب صوتی کاوشی در آداب خوابیدن

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
60 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی کاوشی در آداب خوابیدن را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

کتاب صوتی کاوشی در آداب خوابیدن از نگاه اهل بیت

بسیاری از مشکلات جسمی ، روحی ، روانی و رفتاری ما به‏ دلیل بی ‏توجهی به خواب است. با رعایت آداب اسلامی خواب ، بیداری بهتر و شاداب‏تری خواهیم داشت. کتاب صوتی کاوشی در آداب خوابیدن یا همان برای خواب بهتر ، تمام نکاتی را که می تواند خواب بهتری در اختیارمان قرار دهد ، بررسی کرده و ضمن بهره‏ مندی از احادیث نورانی اهل‏بیت‏ علیهم السلام دیدگاه برخی نویسندگان غربی را نقل و نقد نموده است.

مقابل بیدار(هماهنگی توانایی ارادی واگاهی نسبت به این توانایی) خواب عبارت است ازعدم توانایی ارادی درکنترل محیط فیزیکی و کاهش یا فقدان سطح هوشیاری، تعلیق نسبی ادراکات حسی و غیرفعال شدن تقریباً تمام عضلات ارادی در زمان استراحت به‌طوری‌که فعالیت بدن و ذهن تغییر کرده و توهم‌های بینایی جایگزین تصاویر واضح واقعی بشوند. در بین پستانداران، پرندگان، ماهیان و دیگر جانوران مراحل خواب و بیداری وجود دارد. خواب برای سلامت و بازسازی سیستم اعصاب، سیستم ایمنی و سیستم عضلانی_اسکلتی انسان‌ها و جانوران اهمیت دارد.

معرفی کتاب

خوابیدن به معنای معالجه شدن است. کمبود خواب مقاومت بدن را در برابر انواع سموم، هجوم میکروب ها، اختلالات آب و هوایی کاهش می دهد. گروهی از بیماری های جسمی مستقیماً به بی خوابی مربوط می شود. برخی از بیماری های قلبی، گوارشی، پوستی، کبدی، ناراحتی ها گردش خون و بسیاری از بیماریهای عصبی. کسی که خوب نخوابیده است، انرژی بسیار بیشتری از دیگران درطول روز مصرف می کند و این مقدار حداقل ۲۵ درصد بیشتر است. خواب بهترین داروی ضد چین و چروک است.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی هیپنوتیزم درمانی اثر گلدن

بریده هایی از کتاب:

مردی مضطرب و نگران خدمت پدر علامه مجلسی رسید و گفت: شب گذشته خواب دیدم شیر سفیدی که یک مار سیاه دور گردن او حلقه زده بود به من حمله کرد و می خواست مرا بکشد.
آن عالم بزرگ در پاسخ فرمود: شاید دیشب پنیر و رب انار خورده ای.
مرد گفت: آری شب گذشته پنیر و رب انار خوردم.
پدر علامه فرمود: آنچه در خواب دیده ای تصویری از غذاهای مضری بوده که دیشب خورده ای.

مردی خدمت رسول خدا رسید و عرض کرد: ای رسول خدا من شخص خوش حافظه ای بودم ولی مدتی است فراموشکار شده ام.
پیامبر فرمودند: آیا خواب قیلوله داشته ای؟
عرض کرد آری.
حضرت فرمودند: بعد آن را ترک کرده ای؟
گفت آری.
رسول خدا فرمودند: پس باز آن را انجام بده.
آن مرد بار دیگر هم به خواب قیلوله رو آورد و حافظه ی خود را بازیافت.

منبع:نمک تاب

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.