کتاب صوتی تاریخ جامع ادیان نوشته جان بی ناس

کتاب صوتی تاریخ جامع ادیان نوشته جان بی ناس
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
180 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی و خواندنی با عنوان دانلود کتاب صوتی تاریخ جامع ادیان نوشته جان بی ناس را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی تاریخ جامع ادیان نوشته جان بی ناس

کتاب صوتی تاریخ جامع ادیان یا ادیان بشر، تألیف جان بی ناس در نوع خود کتاب منحصر به فردی است که در زمینه تاریخ جامع ادیان، در دسترس دین پژوهان ودانشجویان فارسی زبان قرار دارد.

کتاب صوتی تاریخ جامع ادیان یا ادیان بشر ( Man’s religions ) نوشته‌ی جان بی ناس ( John Boyer Noss ) به برخی از پرسش‌های بنیادین پیرامون دین می‌پردازد. برای نمونه آیا انسان های نخستین دارای دین بودند؟ اگر دین داشتند چه‌گونه دینی داشتند؟ دین از چه زمانی و چرا به‌وجود آمد؟ ادیان در نزد مردمان خاور و هند و بومیان استرالیا و .. چگونه بود و چگونه شکل گرفت؟ ادیان سامی و ابراهیمی مانند یهودیت ، مسیحیت و اسلام در چه شرایطی به وجود آمدند؟

این کتاب از بهترین کتاب‌ها در این زمینه است و در بخشی به نیمه انسان‌ها یا نئاندرتال‌ها نیز می‌پردازد که نزدیک به صد هزار تا بیست و پنج هزار سال پیش می‌زیسته‌اند و آثاری از آرامگاه‌ها و گورهای ایشان برجا مانده. سپس به آیین‌های مردمان و بومیان استرالیا و هند و آفریقا و اروپا در عصر حجر و سنگ پرداخته و در دنباله به میانرودان (بین النهرین) و مصر، یونان، بابل و .. پرداخته می‌شود.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی سی بل نوشته فلورا ریتا شرایبر

بخش بندی کتاب

۱- دین‌های آغازین: دین در پیش از تاریخ – دین مردمان پیشین
۲- آیین‌ها و مذهب‌های هند: هندوییسم کهن – جینیزم – بودیسم در گام‌های نخستین – دگرگونی‌های آیین بودا – هندوییزم در سده‌های واپسین – آیین سیخ یا سیک
۳- دین‌های خاور دور : آیین‌های چینی‌ها و تائو – کنفسیوس و کنفوسیانیزم – شینتو
۴- ادیان خاور نزدیک : آیین ایرانی زرتشتی و دوگانه پرستی اخلاقی – یهودیت – مسیحیت در آغاز – دگرگونی‌های مسیحیت – اسلام

این کتاب دارای چهار بخش است

بخش نخست: ادیان ابتدایی وگذشته

نویسنده دراین بخش، جایگاه دین در دوره های پیش از تاریخ وفرهنگهای ابتدایی ونیز ادیان اقوام پیشین را بررسی کرده و در کنار این موضوع، دوازده ویژگی مشترک ادیان ابتدایی را که برخی از این ویژگی ها به گونه ای در ادیان بزرگ امروزی نیز وجود دارند، بررسی کرده است.

بخش دوم: مذاهب هند

در این بخش، به پیشینه تاریخی ، مناسک، فرقه ها وتحولات ادیانی پرداخته است که خاستگاه آنها شبه جزیره هند می باشد؛ دینهایی چون هندوئیسم، جینیزم، بودیسم وآیین سیک.

بخش سوم:ادیان خاور دور

درباره ادیان خاور دور است که مباحث آن به دینهای چینیان مانند مذهب تائو،کنفوسیوس وشینتو اختصاص دارد.

بخش چهارم: ادیان خاور نزدیک

چهار دینی که ظهور آنها در منطقه خاور نزدیک ( ایران، جزیره العرب،منطقه عمومی بیت المقدس وشام ومصر قدیم) بوده ، در این بخش آمده اند .کیش زردشتی، مذهب یهود، آیین مسیحیت ودین اسلام، موضوع این بخش می باشند.
از آنجا که این کتاب از متون درسی دانشگاهی است، نویسنده علاوه بر مراجع ومآخذ کلی مندرج در آخر کتاب، در پایان هر فصل نیزفهرستی اختصاصی از کتابهای مربوط به آن فصل را برای مزید اطلاع پژوهشگران، معرفی کرده است .
کتاب تاریخ جامع ادیان ، بیش از چهار دهه است که در ایران ترجمه وچاپ شده است و با آنکه اکنون به چاپ جهاردهم رسیده، ولی همچنان یکی از متون پر مراجعه تحقیقی وآموزشی به شمار می رود.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.