کتاب صوتی زندگی و سرانجام ماری آنتوانت

کتاب صوتی زندگی و سرانجام ماری آنتوانت
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
280 مگابایت
دسته بندی
23,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی با عنوان دانلود کتاب صوتی زندگی و سرانجام ماری آنتوانت اثر پیر نزلف را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی زندگی و سرانجام ماری آنتوانت اثر پیر نزلف

در کتاب صوتی زندگی و سرانجام ماری آنتوانت اثر پیر نزلف ،زندگی و سرگذشت بدفرجام ماری آنتوانت همراه با اتفاقات و حوادث خونبار انقلاب فرانسه به تصویر کشیده می‌شود.

“ماری آنتوانت”، معروف به اتریشی (۱۷۵۵ تا ۱۷۹۳ میلادی) واپسین ملکه پیش از “انقلاب کبیر فرانسه” است. وی در سال 1755 در شهر وین در کشور اتریش زاده شد. ماری آنتوانت، دختر “فرانسوای اول” بود و در سال ۱۷۷۰ به همسری “شاهزاده لویی” درآمد. چهار سال پس از ان لویی به پادشاهی فرانسه رسید و ماری آنتوانت شهبانوی فرانسه شد.

معرفی کتاب سرانجام ماری آنتوانت

در این رمان تاریخی، زندگی و سرگذشت بدفرجام “ماری آنتوانت” همراه با اتفاقات و حوادث خونبار انقلاب فرانسه به تصویر کشیده می‌شود. ماری آنتوانت، شاهزاده اتریشی و ملکه مشهور فرانسه بود که اجدادش به مدت هفت قرن بر سریر پادشاهی نشسته بودند. ماری نیز به گونه‌ای تربیت شده بود که پس از آن که ملکه دربار فرانسه گردید، خود را از نژاد خدایان می‌انگاشت و دیگران را همپایه خود نمی‌دانست.

همین امر سبب گردید که او از اصول اجتماعی حاکم بر فرانسه کاملا بی‌اطلاع باشد و فقر و فاقه مردم فرانسه را در نیابد. این بی‌اطلاعی از اوضاع اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و بی توجهی به خواسته‌های بر حق مردم، کار را بدان جا کشاند که زمینه انقلاب فرانسه فراهم آید. انقلابی که به سرنگونی سلطنت فرانسه، اعدام ماری آنتوانت و شوهرش “لویی شانزدهم”، به جرم خیانت به ملت فرانسه انجامید.

ماری آنتوانت که بود ؟

ماری آنتوانت (به فرانسوی: Marie Antoinette)، (به آلمانی: Maria Antonia Josepha (or Josephina) Johanna) معروف به اتریشی (۱۷۵۵ تا ۱۷۹۳ میلادی) واپسین ملکه پیش از انقلاب کبیر فرانسه است.

تولد و همسری

وی در سال ۱۷۵۵ در شهر وین در کشور اتریش متولد شد. ماری آنتوانت، دختر فرانتس یکم امپراتور امپراتوری مقدس روم و ماریا ترزا فرمانروای اتریش بود و در سال ۱۷۷۰ به همسری لویی شانزدهم درآمد. چهار سال پس از آن لویی به پادشاهی فرانسه رسید و ماری آنتوانت ملکهٔ فرانسه شد.

زندگی و ویژگی‌ها

آنتوانت یک بانوی اشراف‌زاده، ولخرج و خوشگذران بود که از روند جامعه آگاهی چندانی نداشت. گفته شده که زمانی که صدای انقلاب فرانسه بلند شده بود وی از کسی پرسید: که مردم چه می‌خواهند؟ آن شخص پاسخ داد: گرسنه‌اند و نان می‌خواهند. و ملکه گفته بود: اکنون که نان ندارند چرا شیرینی نمی‌خورند! اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ماری آنتوانت این سخنان را بر زبان رانده باشد.وی به زبان فرانسه و آلمانی تسلط داشت.

در کتاب غرش طوفان اشاره شده است که یکی از افسران در مورد او گفته است هرگز زنی را ندیده بودم که با این فصاحت فرانسوی تکلم کند و با این روانی آلمانی صحبت کند. ملکه فرانسه به زبان انگلیسی نیز آشنایی داشت.در کل مردم فرانسه از او بیزار بودند و این بیزاری را در روزنامه‌های بومی آن زمان به نمایش می‌گذاشتند.

انقلاب و مرگ

در کوران انقلاب ماری آنتوانت از برادرش لئوپولد دوم، امپراتور مقدس روم پادشاه اتریش درخواست یاری کرد. با اعلام جنگ اتریش به فرانسه در حال انقلاب، مردم خشمگین در ۱۰ اوت ۱۷۹۲ به پادشاهی لویی شانزدهم بر فرانسه پایان دادند. خانواده پادشاهی به زندان افتادند و کوشش شاه و ملکه برای گریز نافرجام ماند و سرانجام در ۱۶ اکتبر ۱۷۹۳ میلادی، در میدان کنکورد در پاریس، گردن‌زده شد.

با بازگشت بوربون‌ها به سلطنت فرانسه و به قدرت‌رسیدن لویی هجدهم، جسد ماری آنتونت و همسرش لوئی شانزدهم به کلیسای سلطنتی سن‌دنُی منتقل و پس از طی مراسم تشریفاتی، در آن‌جا دفن شد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.