دانلود کتاب صوتی دیبز در جستجوی خویشتن

دانلود کتاب صوتی دیبز در جستجوی خویشتن
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی با عنوان دانلود کتاب صوتی دیبز در جستجوی خویشتن را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

کتاب صوتی دیبز در جستجوی خویشتن

کتاب صوتی دیبز در جستجوی خویشتن اثر ویرجینیا ام.اکسلاین داستان شکوفایی شخصیت سالم و نیرومند کودکی به نام دیبز است که عمیقا گرفتار روان پریشی بوده است.

داستان زمانی آغاز می شود که دیبز تقریبا دو سال تمام را در مدرسه گذرانده است. او ابتدا اصلا حرف نمی زند، گاهی تمام صبح بی توجه به کودکان دیگر و معلم، گنگ و بی حرکت می نشست یا چهار دست و پا بر کف اتاق راه می رفت، گه گاه جیغ های شدید می کشید. وضع دیبز معلمان روانشناس و پزشک متخصص اطفال مدرسه را به طور دردآوری گیج کرده بود، آن ها با حیرت از خود می پرسیدند: او عقب مانده ی ذهنی است؟ از یک بیماری سخت روانی رنج می برد؟ موقع تولد آسیب مغزی دیده است؟ هیچ کس نمی دانست…


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی دری مخفی به سوی موفقیت

در صفحات نخست این کتاب به آسیب‌شناسی روانی از لحاظ کمبودهای رفتاری و رفتار نامطلوب توجه شده سپس از دیدگاه پزشکی و روان پزشکی رویکرد رفتاری عقب ماندگان ذهنی و افراد روان پریش با یک دیگر مقایسه می‌شود . در بخش دیگر کتاب، خوانندگان با اصول شرطی سازی از طریق تقویت شکل‌دهی و کنترل محرک آشنا شده و اصول آموزش رفتارهای جدید به کودکان عقب مانده ذهنی را فرا می‌گیرند .در پایان، روش‌های گردآوری اطلاعات به منظور تغییر رفتار با استفاده از جداول و فرم‌های مختلف آموزشی داده شده است.مخاطبان این کتاب پرستاران، مربیان و والدین هستند که به امر آموزش یا درمان کودکان عقب مانده ذهنی علاقه‌مند هستند.

آسیب مغزی چیست

آسیب مغزی (به انگلیسی: Brain injury) نوعی آسیب است که در مغز یک موجود زنده رخ می‌دهد. آسیب‌های مغزی را می‌توان به چند طریق طبقه‌بندی کرد. آسیب مغزی اولیه و ثانویه اشاره به فرایندهای آسیب، و آسیب مغزی متمرکز و پراکنده اشاره به دامنه یا موقعیت آسیب مغزی دارند. انواع خاص آسیب مغزی شامل موارد زیر است:

آسیب مغزی یا Brain damage: تخریب یا ازبین‌رفتن سلول‌های مغزی

جراحت مغزی ناشی از تروما یا Traumatic brain injury: آسیبی که به دلیل جراحت حاصل از عامل خارجی به‌وجود می‌آید.

سکتهٔ مغزی یا Stroke: آسیب ناشی از انسداد عروق مغزی

آسیب مغزی اکتسابی یا Acquired brain injury: آسیب مغزی که پس از تولد ایجاد شود، فارغ از اینکه ناشی از عامل داخلی یا خارجی باشد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.