کارگاه آموزش ورود به بازار کار و نحوه یافتن شغل

کارگاه آموزش ورود به بازار کار و نحوه یافتن شغل
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
80 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از  کارگاه های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش ورود به بازار کار و نحوه یافتن شغل مورد علاقه را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به ورود به بازار کار قرار دهیم.

کارگاه آموزش ورود به بازار کار و نحوه یافتن شغل مورد علاقه

در کارگاه آموزش ورود به بازار کار و نحوه یافتن شغل مورد علاقه به صورت جامع روش های ورود به بازار کار و نحوه پیدا کردن شغل مورد نظرتان را خواهید آموخت.

هر سال افراد زیادی از دانشگاه‌های مختلف کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند و به صف متقاضیان کار می‌پیوندند؛ اما در فضای کسب و کار، جایگاه حقیقی خود را پیدا نمی‌کنند؛ این افراد در چنین شرایطی، معمولا با به خاطر آوردن سال‌های طولانی تلاش و تحصیل خود، دلسرد و ناامید می‌شوند. مساله مهمی که نباید از آن چشم پوشید آن است که ورود به فضای کسب و کار، نیازمند آشنایی با آن و رعایت قواعدی است.

بسیاری از افرادی که می‌خواهند برای اولین بار وارد بازار کار شوند و شغلی را تجربه کنند، کمی دلهره دارند و از ابتدا نگران موفقیت در آن شغل هستند. البته این موضوع تا حدودی قابل درک است؛ اما چیز پیچیده‌ای نیست. صرف‌نظر از اینکه به دنبال یافتن چه موقعیت شغلی هستید و چه مهارت‌های تخصصی برای آن کار دارید، یک سری مهارت های ورود به بازار کار هست که باید آنها را بیاموزید. اگر این مهارت‌های شغلی را در خودتان تقویت کنید دیگر دلهره چندانی برای وارد شدن به بازار کار نخواهید داشت.

آموزش ورود به بازار کار

1. روابط عمومی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های شغلی که هر کسی باید داشته باشد توانایی برقراری ارتباط و معاشرت با دیگران است. بسیاری از کارشناسان و مدیران منابع انسانی این مهارت را جزو ضروری‌ترین مهارت‌های هر فرد برای ورود به بازار کار می‌دانند. روابط عمومی به صورت کلامی یا غیرکلامی تمام جوانب زندگی شغلی‌تان را تحت‌تاثیر قرار می­دهد.

بهترین شیوه برای کسب این مهارت، آگاهی از نقاط ضعف و قوت شخصی‌تان، درخواست بازخورد از دیگران، بررسی رفتار و عملکرد افرادی که روابط عمومی قوی دارند و در نهایت تمرین این مهارت‌ها برای تقویت هر چه بیشتر آنها است. شرکت در دوره‌های آموزشی سخنرانی یا پیوستن به برخی گروه‌ها برای تقویت مهارت­ روابط اجتماعی می­تواند مفید باشد.

2. نرم‌افزارهای اداری مانند مایکروسافت آفیس

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که امروزه در بیشتر شغل‌ها مورد نیاز است نرم­ افزارها­یی مانند آفیس هستند. البته برخی دیگر از برنامه‌های اداری مانند جی­سوییت و آی­ورک نیز هستند که در بسیاری از محیط‌های کار از آنها استفاده می‌شود.

بنابراین خواه خودتان بخواهید کسب‌وکار جدیدی را شروع کنید خواه برای شغلی درخواست داده باشید، انتظار می‌رود روی نرم‌افزارهای اداری مخصوصا آفیس (و از بین برنامه‌های آفیس ورد و پاورپوینت مهم‌ترند) تسلط داشته باشید. شاید اکسل و اکسز زیاد به کارتان نیاید اما داشتن اطلاعات اولیه از آنه بد نیست.

3. کار تیمی و همکاری

بسیاری از مشاغل از هر زمینه‌ای که باشند به کار گروهی و همکاری بین کارکنان و اعضای تیم نیاز دارند. برای ورود به بازار کار باید این مهارت شغلی مهم را در خودتان تقویت کنید. توانایی کار با اعضای تیم، نوعی روحیه همکاری را می‌طلبد که در آن باید خودتان و خواسته‌های شخصی‌تان را فراموش کنید و به اهداف کار و پروژه فکر کنید. باید در رسیدن به اهداف تیم مشارکت داشته باشید و روابط‌تان را با کارفرما و همکاران تقویت کنید. با شرکت در کارهای گروهی مختلف یا تیم‌های ورزشی می‌توانید این مهارت را تمرین کنید.

4. خود مدیریتی

یکی دیگر از مهارت‌های مهم برای ورود به بازار کار خود مدیریتی است. فرقی نمی‌کند که خودتان کارفرمای خودتان باشید یا برای شخص دیگری کار کنید، ویژگی‌های رهبری و مدیریتی به ویژه مدیریت خود، یکی از مهارت‌هایی است که شما را از دیگران متمایز می‌سازد. خود مدیریتی و ابتکار عمل شامل برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی و اولویت‌بندی کارهایتان است.

این نشان می‌دهد که شما فردی منضبط هستید و می‌توانید کارها و پروژه‌ها را از روی نظم و به شکل دقیق انجام دهید. برای تمرین این مهارت از کارهای روزمره‌تان شروع کنید. کارها را با برنامه انجام دهید و همواره خودتان را از نظر اهداف، جدول زمانی و بهره‌وری در فعالیت‌های روزانه ارزیابی کنید تا پس از ورود به بازار کار این مهارت در شما نهادینه شده باشد.

5. تفکر انتقادی و خلاق

تفکر انتفادی به توانایی ارزیابی، تحلیل و بررسی موضوعات مختلف گفته می‌شود. این مهارت نیازمند این است که مسئله را ابتدا بپذیرید و سپس به احتمالات دیگر درباره آن فکر کنید. از سوی دیگر تفکر خلاق به روش‌های خلاقانه بررسی مشکلات گفته می‌شود که با دیدِ تازه‌ای به آنها می‌نگرد و پیشنهاد، راه‌حل و ایده‌های جدی و به روز را ارائه می‌دهد.

تفکر خلاقانه و انتقادی هر دو در کنار هم مهارت مهمی را تشکیل می‌دهند که از ضروریات بازار کار امروزی است. برای آموزش و تمرین این مهارت باید دیدگاه‌تان را نسبت به هر مسئله‌ای تغییر دهید، تجزیه و تحلیل کنید و به احتمالات دیگری برای آن فکر کنید.

6. توانایی یادگیری و هماهنگ شدن با تغییرات

درست است که دانش شما در کار بسیار اهمیت دارد، اما فناوری‌ها همواره در ­حال تغییر و تحول هستند. در بازار کار هر از گاهی مجبور خواهید شد با فناوری همگام شوید و همراه با تغییر کنید. همچنین باید سرعت تغییرات فناوری را اداره کنید. این مهارت بسیار ارزشمند است. اگر در یک زمینه بخصوص کارشناس و متخصص باشید اما همچنان سنتی فکر کنید، از قافله عقب می‌مانید. برای تقویت این مهارت در خودتان باید تلاش کنید درباره تغییرات فناوری، روش‌های جدید انجام کارها و رویکردهای جدید به روز باشید.

ورود به بازار کار برای بسیاری از جوانان مرحله‌ای ترسناک است. عمدتاً به این دلیل که در مدرسه و دانشگاه ما را با مهارت های ورود به بازار کار آشنا نمی‌کنند. خوشبختانه برای ورود به بازار کار مهارتهای عجیب و غریبی نیاز نیست. اگر بتوانید با دیگران ارتباط موثری برقرار کنید، کار تیمی انجام دهید، با ابزارهای آفیس آشنا باشید، بتوانید خودتان و زمانتان را مدیریت کنید، تفکر انتقادی و خلاق را در خود پرورش دهید و همواره برای یادگیری آماده باشید، چند قدم از بقیه افرادی جویای کار جلوتر هستید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.