کارگاه روانشناسی تحکیم خانواده

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

تحکیم خانواده از اصلی ترین مباحثی است که هر زوجی باید به آن اهمیت دهد و بداند که اصلاح روابط زناشویی می تواند به آنها کمک کند تا زندگی بهتری را تجربه کنند. توجه داشته باشید که هر زن و مردی که با یکدیگر ازدواج می کنند نیاز دارند تا با مهارت های زندگی زناشویی به خوبی آشنا باشند و بدانند که اگر می خواهند زندگی استوار و سالمی برای خودشان رقم بزنند نیاز است تا به موضوع تحکیم خانواده اهمیت دهند.

ما در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از جامع ترین پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش تحکیم خانواده را در اختیار شما افراد علاقه مند به مجموعه کارگاه های روانشناسی قرار دهیم.

پکیج آموزش تحکیم خانواده

زمانی که مرد یا زنی تصمیم به تشکیل خانواده می گیرد لازم است بداند که سعادت و رسیدن به کمال از جمله مواردی است که هر فردی باید در زندگی زناشویی به آن توجه نماید. از این رو ضروری است که از روش های مختلف برای آموزش و یادگیری استفاده نمایید. یعنی شما می توانید به کمک پکیج های روانشناسی مهارت و دانش خودتان را افزایش دهید و در نتیجه زندگی زناشویی خوبی نیز خواهید داشت.

پکیج آموزش تحکیم خانواده

اگر شما به کارگاه های روانشناسی علاقه زیادی دارید پیشنهاد می کنیم تا از این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان دوره جامع آموزش تحکیم خانواده را دریافت نمایید تا هم مهارت های زندگی زناشویی را به خوبی یاد بگیرید و هم بتوانید به اصلاح امور زناشویی خودتان بپردازید. همچنین پیشنهاد می شود تا به کارگاه آموزش مهارت های زناشویی مراجعه فرمایید.

زندگی زناشویی

هنگامی که زن و شوهر وارد زندگی مشترک می شوند لازم است تا هر دوی آنها در رابطه با جنس مخالف اطلاعات کافی داشته باشند و به طور کامل در خصوص نیازهای روانی و جسمی یکدیگر دانش بالایی داشته باشند. چرا که در طول زندگی زناشویی مسائلی رخ می دهد که اگر زن و مرد نتوانند به خوبی از یکدیگر پشتیبانی کنند قطعا با مشکلات فراوانی مواجه می شوند.

به عنوان مثال یک مرد باید به طور کامل از نیازهای روانی و جسمی یک زن با خبر باشد و بداند که در دوره های مختلف چه اتفاقاتی برای فرد رخ می دهد و او چه کاری می تواند انجام دهد. یعنی اگر همسرش در دوران قاعدگی باشد چه حالاتی را تجربه می کند و او چه وظایفی را باید انجام دهد.

در مقابل زن نیز باید به خوبی از نیازهای همسرش مطلع باشد و بداند که چگونه به او محبت کند و چه کاری انجام دهد که بتواند رابطه خوبی با یکدیگر داشته باشند. البته لازم است اشاره شود که زندگی زناشویی امری دو طرفه بوده و هرگز به این صورت نمی باشد که یک فرد تمام مسئولیت های زندگی را بر دوش بکشد و دیگری هیچ کاری انجام ندهد.

زیرا اگر زندگی به این شکل ادامه پیدا کند قطعا با مشکلات فراوانی مواجه می شوند. یعنی هم مرد و هم زن نیاز دارند تا به زندگی شان توجه ویژه ای داشته باشند و بتوانند نیازهای یکدیگر را به صورت کامل برآورده کنند. در این صورت می توانند شاهد زندگی شاد و سالمی باشند.

قاعدگی چیست؟

یکی از مواردی که هر زن و مردی باید به خوبی از آن مطلع باشند موضوع قاعدگی است که می تواند حالت های مختلفی را برای زنان ایجاد کند. از این رو در قسمت زیر شما را با مفهوم قاعدگی آشنا می کنیم.

قاعدگی یا عادت ماهانه یا دَشتان که پِریود یا حیض (menstruation یا period) گفته می‌ شود، به جاری شدن خون از پوشش داخلی رَحِم گفته می ‌شود که به‌ طور منظم در جنس ماده در گونه ‌های خاصی از پستانداران از دوران بلوغ تا دوران یائسگی رخ می ‌دهد.

معمولاً این عادت ماهانه در زنان باردار و شیرده اتفاق نمی ‌افتد و بروز قاعدگی در این دوران های خاص از زندگی زنان متوقف می ‌شود. مدت خون ‌ریزی قاعدگی برای چند روز، معمولاً ۵-۳ روز طول می ‌کشد، اما بین ۱۵-۲ روز نیز می ‌تواند متغیر باشد. هر سیکل قاعدگی به ‌طور متوسط ۲۸ روز طول می ‌کشد، یک سیکل قاعدگی طبیعی بین ۲۱ تا ۳۵ روز متغیر است.

تجربیات روانی و جسمی دوران قاعدگی

در بسیاری از زنان، تغییرات فیزیکی متعددی در ارتباط با تغییرات طبیعی سطح هورمون‌ های جنسی طی دوران قاعدگی رخ می ‌دهد و با انقباضات عضلات رحم (کرامپ قاعدگی)، که در قاعدگی ایجاد می‌ شود، همراه است. زنان ممکن است با احتباس آب، تغییر در فعالیت جنسی، خستگی، دردناک شدن پستان ‌ها، یا تهوع مواجه شوند. تورم بافت پستانی و احساس ناراحتی در پستان‌ ها در نتیجه احتباس آب ایجاد می ‌شود.

این احساسات گاهی خفیف هستند و گاهی شدید. رژیم غذایی سالم، کاهش مصرف نمک، کافئین و الکل و برنامه ورزشی مرتب در کنترل تغییرات فیزیکی مرتبط با قاعدگی موثر است. معمولاً از این تغییرات فیزیکی مرتبط با قاعدگی به سندرم پیش از قاعدگی یاد می‌ شود. این احساسات از یک شخص به شخص دیگر و از یک چرخه تا چرخه‌ ای دیگر متغیر است.

بعضی از زنان اختلالات روانی را طی قاعدگی تجربه می‌ کنند. این اختلالات از تحریک ‌پذیری تا خستگی یا گریه کردن متغیر است. نام این تغییرات روحی-روانی، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) است و شیوع آن از ۳۰-۳٪ گزارش شده ‌است. علائم تشدید شده پیش از قاعدگی ممکن است ناشی از اختلال ملال پیش از قاعدگی باشد که نیاز به درمان دارد. این اختلالات عبارتند از اضطراب یا افسردگی. به ندرت، در کسانی که استعداد ژنتیکی اپیزودهای روان-آشوبی دارند، قاعدگی ممکن است منجر به آغاز روان-آشوبی قاعدگی شود.

محبت در زندگی زناشویی

شاید از افراد قدیمی شنیده باشید که یک زن نیاز به مهر و محبت دارد و همسرش باید به خوبی به این نیاز او پاسخ دهد. چرا که ابراز محبت یکی از مهم ترین مفاهیمی است که در زندگی زوجین وجود دارد و زن و مرد باید به خوبی به آن توجه نمایند. یعنی مرد باید به صورت کامل با نحوه ابراز محبت به همسر خودش آشنا باشد و بداند که چگونه به او ابراز محبت کند.همچنین پیشنهاد می شود تا به کارگاه روانشناسی ازدواج پایدار مراجعه نمایید.

در مقابل لازم است اشاره شود که زنان نیز باید با روش های ابراز محبت به همسرشان نیز آشنا باشند و این کار را به درستی انجام دهند. در واقع شما باید به یاد داشته باشید که تمامی انسان ها نیاز به محبت دارند و زندگی زناشویی از جمله مواردی است که مرد و زن باید با مهارت های زناشویی آشنا باشند.

کارگاه آموزش تحکیم خانواده و اصلاح امور زناشویی

روابط فرا زناشویی

خیانت یکی از مشکلاتی است که در برخی از زندگی ها رخ می دهد و می تواند دلایل مختلف داشته باشد. همانطور که میدانید هرگز نمی توانیم برای ایجاد خیانت های زناشویی به یک عامل اشاره کنیم و لازم است تا در این خصوص دیدگاه کامل تری داشته باشیم.

اگر زوجین به یکدیگر علاقه داشته باشند می دانند که قبل از ازدواج به مشاوره بروند و از خدمات روانشناسی به خوبی استفاده کنند. زیرا روانشناسی به افراد کمک می کند تا بتوانند از نیازهای روانی خود با خبر شوند و در نتیجه نگرش بهتری به زندگی خواهند داشت. در واقع مشاوره قبل از ازدواج موجب می شود تا زوجین با ویژگی ها و خصوصیات روانی شان با خبر شوند و در نتیجه بسیاری از مشکلات شخصیتی نیز شناسایی می شود.

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان به صورت کلی با برخی از مواردی که در زندگی زناشویی بسیار مهم است آشنا شدیم. اگر شما می خواهید به صورت کامل با روش های تحکیم خانواده و اصلاح امور زناشویی با خبر شوید پیشنهاد می کنیم تا از کارگاه روانشناسی تحکیم خانواده را از این قسمت از برنا اندیشان دریافت نمایید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.