دانلود کتاب صوتی تیستوی سبز انگشتی

دانلود کتاب صوتی تیستوی سبز انگشتی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 IRT

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی و جذاب با عنوان دانلود کتاب صوتی تیستوی سبز انگشتی را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی تیستوی سبز انگشتی

تیستوی سبزانگشتی (به فرانسوی: Tistou les pouces verts ) کتابی‌ست به نویسندگی موریس دروئون نویسنده فرانسوی‌ که در سال ۱۹۵۷ برای کودکان نوشته شده‌است.

داستان کتاب تیستوی سبز انگشتی

داستان این کتاب درباره پسرکی به نام تیستو است که درمی‌یابد انگشتانش خاصیت سبزکننده دارند. بذر هر گیاهی که با انگشتان تیستو تماس برقرار کند سبز می‌شود و به سرعت به گیاهی زیبا تبدیل می‌شود. تنها دوست و همدم او باغبان پیری‌ست به نام سبیلو که به تیستو می‌آموزد ویژگی منحصر به فرد انگشتان او می‌تواند تغییرات شگرفی در دنیای اطرافش ایجاد کند. تیستو دست به کار می‌شود و با رویاندن گل و گیاه در بیمارستان، باغ‌وحش، زندان و محله فقیرنشینان، زشتی‌ها را به زیبایی بدل می‌کند. او با دستکاری در ادوات نظامی کارخانه پدرش در دهانه توپ‌ها و لوله تفنگ‌ها گل می‌رویاند و به این ترتیب از وقوع جنگ جلوگیری می‌کند. در پایان داستان، مرگ سبیلو پرسش‌های بسیاری در ذهن تیستو ایجاد می‌کند که کسی نمی‌تواند به آن‌ها پاسخ بدهد. در نهایت تیستو نردبانی از گل می‌سازد و از آن بالا می‌رود تا به باغبان که می‌گویند در آسمان است بپیوندد.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی توان بی پایان آنتونی رابینز

راستی چه می شود کرد با تفنگی که گل داده است و سر نیزه ای که دیگر نمی تواند در جایی فرو رود؟ راستی چه می شود کرد با سلاح هایی که دسته گل های قشنگ تمام کاردبردشان را ازشان گرفته بودند؟ تنها کاری که می شود کرد اینست که همه شان را توی سطل آشغال بیندازیم.

تیستوی سبزانگشتی

موریس دروئون نویسنده رمان معروف تیستوی سبزانگشتی است. موریس می‌گوید که رمان تیستوی سبزانگشتی را برای سنین یک تا صد ساله نوشته است.کتاب داستانی تیستوی سبزانگشتی با جلد سبز حکایت پسری با موهای فرفری طلایی و چشم‌های سبز است. پسر بچه‌ای عجیب اما ساده که روزی متوجه می‌شود انگشتانش خاصیت سبزکنندگی همانند یک فرشته دارند. او به هرچه دست می‌زند، سرشار از گل و سبزه و پیچک می‌شود؛ و این دلیلی است که او را سبزانگشتی صدا می‌کنند. تیستو آرزو دارد تا با انگشت‌های سبزکننده‌اش همه ناتوانی‌ها و زشتی‌ها و نارسایی‌ها را بطور معجزه آسا سرشار از زیبایی کند.

تیستو اسم عجیبی است که در هیچ جا، هیچ کشوری و هیچ کتابی نمی توان پیدا کرد. او پسر کوچولویی است که هنگام تولد بزرگتر از یک نان در سبد یک نانوا نبود. یک مادر خوانده با لباس آستین بلند و یک پدرخوانده با کلاه سیاه در کلیسا برای او اسم می گذارند، ولی هیچ کس نمی تواند نام او را به زبان بیاورد و بدین ترتیب او را تیستو صدا می کنند. او انگشتان جادویی دارد که به هر چیزی دست می زند به گل و گیاه تبدیل می شود.

درباره نویسنده

موریس دروئون در سال۱۹۱۸ در پاریس به دنیا آمد. وی پسر یک یهودی روسی مهاجر به نام لازار کسل (۱۸۹۹–۱۹۲۰) بود.موریس هرگز پدرش را نشناخت چرا که وقتی دو ساله بود، پدرش با شلیک یک گلوله به قلب خود به زندگی خود پایان داد. موریس در سن ۱۸ سالگی به واقعیت مرگ پدرش پی برد. نام خانوادگی موریس برگرفته از «رنه دروئون»، یک محضردار اهل شمال فرانسه پس از ازدواج با مادرش است. وی بعدها تحت تأثیر عمویش «ژوزف کسل» و ملا ادبی او، به ادبیات روی آورد و از جمله رمان بسیار معروف شاهان نفرین شده را نوشت.موریس در ۱۴ آوریل ۲۰۰۹ در سن ۹۰ سالگی در پاریس درگذشت.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.