کارگاه آموزش تخصصی مهندسی فروش به صورت حرفه ای

کارگاه آموزش تخصصی مهندسی فروش به صورت حرفه ای
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
250 مگابایت
دسته بندی
200,000 تومان

در این بخش از پایگاه دانش فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش تخصصی مهندسی فروش را برای دانلود در اختیار شما کاربران علاقه مند به مباحث فروش و بازاریابی قرار دهیم.

کارگاه آموزش تخصصی مهندسی فروش

مدرس آموزشی به صورت کاملاً تخصصی مبحث مهندسی فروش و راهکارهای رشد و توسعه شرکت و تجارت را برای افرادی که قصد دارند تا در این حوزه فعالیت کنند آموزش می دهد.

نگاهی به موضوع

مهندسی فروش، (Sales Engineering) به مفهوم پشتیبانی فنی از خریداران یا توزیع کنندگان یک محصول/ ارائه دهندگان خدمات است، به عبارتی مهندس فروش به خریدار بالقوه یک محصول کمک می‌کند که به خوبی مشخصات فنی محصول را درک کرده و بتواند با مقایسه و ارزیابی سایر محصولات بهترین تصمیم را اتخاذ نماید، به علاوه بتواند به رفع مشکلات پیاده‌سازی و استفاده از محصول کمک نموده و اطمینان یابد که محصول به خوبی مورد استفاده قرار گرفته‌است و راهکار ارائه شده بی نقص و مطلوب خریدار بوده‌است.

پر واضح است که انجام چنین وظیفه‌ای در یک سازمان توسط مهندس فروش می‌تواند باعث یک نوع تضاد منافع شود چرا که انجام درست کار ممکن است به توصیه محصول رقباء منجر شود. مدیریت این شرایط برای یک مهندس فروش با لحاظ اصل لحاظ منافع خریدار می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد، ولی در هر شرایط مهم ارائه ارزش واقعی به خریدار و رفتار صادقانه به اوست.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزشی مهندسی آرزوها

یک مهندس فروش علاوه بر اشراف فنی نسبت به محصولات یا خدمات باید از مهارت‌های عام فروش نیز برخوردار باشد. به ویژه او باید همیشه خود را نسبت به آخرین وضعیت و مشخصه‌های فنی محصولات به روز نگه دارد. شاید تفاوت اصلی یک مهندس فروش با یک فروشنده معمولی در ارتباط با تشریح شاخص‌های فنی محصول و ارائه راهکار مناسب خریدار است. این وظیفه به‌طور ذاتی با بخش تحقیق و توسعه شرکت نیز در ارتباط می‌باشد. بدیهی است اطلاع از ویژگی‌های فنی محصولات رقباء نیز از لوازم کار یک مهندس فروش موفق است.

مهندس کیست؟

مهندس کسی است که از فناوری، ریاضیات، و دانش برای حلّ مسائل کاربردی استفاده می کند. وقتی کلمه مهندس را می شنویم ناخودآگاه در ذهن ما ریاضیات، سیستم، برنامه ریزی کارها و عملیات بهم پیوسته و مرتبط و… تداعی می شود. در واقع کار مهندس قراردادن اجزاء یک سیستم در کنار هم به گونه ای است که بطور کاملاً هماهنگ خروجی دلخواه خود را از سیستم بگیرد.

همه کار و کسب ها دقیقاً یک سیستم هستند که لازم است ما بعنوان مدیر و صاحب آن کار و کسب بتوانیم آن را مهندسی کنیم. طبق تعریف، سیستم مجموعه ای از اجزا و عناصر است که در راستای یک هدف مشترک با هم در تعامل هستند و هرگاه یک عضو از سیستم کارش را درست انجام ندهد کل سیستم تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و پروسه رسیدن به هدف با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین مهندسی فروش یعنی اینکه شما باید بدانید که هر جای کسب و کارتان را دست بزنید باید منتظر اثر آن در یک یا چندبخش دیگر سیستم باشید و چه بسیار مشاهده شده که یک تصمیم به ظاهر کوچک و ساده باعث افزایش چند برابری سود و یا برعکس باعث ورشکستگی یک مجموعه شده است.

مهندسی فروش چه کمکی به کسب و کارها می کند؟

کمکی که مهندسی فروش به سازمان ها و کار و کسب ها می کند این است که در بدترین شرایط اگر دو یا سه بخش از مطالب آموخته داده شده را اجرا کنند براحتی به افزایش سود ۲۵ تا ۱۲۵درصدی خواهند رسید، اما باز هم تأکید می کنم که این افزایش سود به شرطی است که مطالب را اجرا کنند.

تردید نکنید که یک تغییر کوچک، تفاوتی بزرگ در درآمد، وفادارسازی مشتریان، رضایتمندی آن‌ها را باعث می شود، همچنین موجب کاهش فرصت های از دست رفته شده و تعداد مشتریان دائمی را افزایش می دهد.

در مهندسی فروش چه چیزی یاد می گیریم؟

بطور خیلی خلاصه در مهندسی فروش یاد میگیریم که چگونه تفکر سیستمی و تفکر استراتژی داشته باشیم، چگونه مطالب آموخته شده را اجرا کنیم و مهمتر اینکه بر نحوه اجرای آنها نظارت کامل داشته باشیم.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.