پکیج آموزش تدوین با پریمیر از مقدماتی تا پیشرفته

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
6 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

اگر قصد دارید تا به صورت تخصصی تدوین را یاد بگیرید و از طریق آن پروژه های حرفه ای را انجام دهید، برنا اندیشان در این بخش یکی از پکیج های آموزشی ویژه با عنوان پکیج آموزش تدوین با پریمیر از سطح مقدماتی تا پیشرفته را در اختیار شما علاقه مندان به یادگیری تخصص تدوین قرار دهد.

پکیج آموزش تدوین با پریمیر از سطح مقدماتی تا پیشرفته

در پکیج آموزش تدوین با پریمیر از سطح مقدماتی تا پیشرفته شما علاقه مندان صفر تا ۱۰۰ تدوین را به صورت تخصصی یادخواهید گرفت و به وسیله آن حرفه ای ترین پروژه های را انجام دهید.

تدوین چیست ؟

تدوین فیلم (Film editing‎) یکی از مراحل آخر فیلم‌سازی است که در پس‌تولید فیلم انجام می‌شود و طی آن از انتخاب و پیوند نماهای موجود در فیلم خام (footage) و تبدیل آن‌ها به سکانس برای رسیدن به فیلم نهایی بهره گرفته می‌شود.

در دنیای فیلم «تدوین» همان نقش ذهن را در واقعیت به عهده دارد؛ بدین معنی که آنچه پنهان است، آشکار می‌کند و آنچه آشکار است اما نیازی به دیدن آن نیست، پنهان؛ یعنی انتخابِ بهترین تصویر برای دیدن. این مرحله شامل گزینش نماها و اندازه آنها، ردیف کردن نماها، صحنه‌ها و سکانس‌ها پشت سر هم، مخلوط کردن تمام صداها و تعیین میزان بلندی آن‌ها و در نهایت در هم آمیختن و هم‌گاه کردن صدای نهایی با تصویر است. این کارها به وسیله، استفاده از فیلم نامه دکوپاژ شده، قوانین و اصول فیلم‌سازی و ذوق هنری و خلاقیت تدوین‌گر، انجام می‌شود.

اگرچه به این مرحله، مونتاژ و ادیت هم گفته می‌شود، اما تدوین وجه هنری این مرحله است و مونتاژ و ادیت بیشتر به معنی استفاده از ابزار است.تدوین در سینما معمولاً بر عهدهٔ فردی که فیلمساز نباشداست، اما گاه فیلمساز بجای تدوینگر کار انجام می دهد . ازان مؤلفی همچون کوروساوا و بهرام بیضایی و برادران کوئن خود تدوین فیلم‌هاشان را برعهده داشته‌اند. امروزه با پیشرفت‌هایی که در عرصه تکنولوژی ویدئو و کامپیوتر رخ داده، کار تدوین گر، انعطاف، سرعت، دقت و سهولت بیشتری یافته‌است.

آموزش صفر تا ۱۰۰ تدوین با نرم افزار پریمیر

تدوین فیلم چیست؟

تدوین فیلم ، بنابر یک دلیل اغلب به نام هنر نامرئی شناخته می شود:
هدف اکثر تدوینگران این است که یک محصول به صورت یکپارچه و بدون هیچ گونه اثری از دستکاری به پایان برسد.
در واقع، اثر انگشت آنها در سراسر فیلم نهایی وجود دارد و اگر چه بازیگران و سینماگران
نقش اصلی را در تولید فیلم های موجود بازی می کنند، اما تدوینگران اغلب یکی از مهمترین شخصیت ها در این فرایند هستند.
و این تدوینگر است که فیلم ها را با هم ترکیب می کند تا یک داستان ایجاد کند.

وظیفه تدوینگر فیلم

جنبه های دیگر پس از تدوین تصاویر فیلم عبارتند از تدوین صدا و میکس کردن آن، ایجاد جلوه های کامپیوتری و جاگذاری موسیقی متن. وظیفه تدوینگر فیلم این است که شات های مختلف را برای ایجاد صحنه ها به یکدیگر
متصل کرده و سپس صحنه های فیلم را بهم متصل نماید و به پایان برساند. آنها معمولا با کارگردان کار می کنند تا دیدگاه او را نسبت به فیلم درک کنند و تلاش های دیگران را به درستی نشان دهند.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش صفر تا صد نرم افزار پریمیر


روند تدوین در طی زمان

پیش از ظهور تدوین دیجیتال ، تدوینگر فیلم به معنای واقعی کلمه فیلم را برش می داد و آن ها را به هم می چسباند.بدین صورت که یک تدوینگر نوارهای طولانی فیلم را برش می داد و آنها را به نوارهای دیگر با چسب می چسباند و رولهای فیلم را ایجاد می کرد. امروزه تمام این کارها بر روی رایانه انجام می شود و برای افراد تازه کار بسیار قابل دسترس است.

در صورتی که باز هم در مورد اهمیت تدوینگری فیلم تردید دارید، اثر مشهور کولشوو (Kuleshov) را در نظر بگیرید.
کولشوو، یک فیلمساز اهل شوروی بود، شات هایی از چهره یک مرد که هیچ احساسی نداشت را با عکس هایی از غذا، یک دختر جوان در تابوت و یک زن زیبا ترکیب کرد.

مخاطبان نیز باور کردند که بازیگر هر لحظه احساسات مختلفی را بیان می کند: اول گرسنگی، سپس غم و اندوه، و سپس میل و خواستن را. با این حال، هر شات از این بازیگر در همه موقعیت ها یکسان بود. در عوض، این باوری بود که به وسیله تدوین در ذهن مخاطبان ایجاد شده بود و این احساست خیالی را در آن ها ایجاد می کرد.

پکیج کامل آموزش مقدماتی تا پیشرفته هنر تدوین با پریمیر

تعیین کیفیت تدوین فیلم

اغلب اوقات مشکل است که کیفیت تدوین در یک فیلم را قضاوت کنیم. گاهی اوقات تدوینگران به دنبال یک تصویر تلطیف شده می روند و نگاهی تیزهوشانه دارند و کات های بسیار پر انرژی را در یک زمان کوتاه به هم متصل می کنند. با این حال، اغلب اوقات نشانه یک تدوین عالی این است که چگونه آن را نامرئی کنیم.

تدوینگر مشهور و برنده اسکار “والتر مورچ”، که با اثرهایی همچون آخرالزمان در حال حاضر” و “مکالمه” شناخته می شود، می گوید: “هرفیلم از دیدگاه یک تدوینگر در واقع مانند یک پازل است. تدوینی که به خوبی انجام شود، تشخیص قطعات جداگانه فیلم از هم در آن دشوار خواهد بود.

مهارت های تدوینگری

تدوینگران فیلم، درست مانند کارگردانان، زمان زیادی را صرف ساختن و اصلاح ساختار فیلم می کنند. همانند بسیاری از صنایع دیگر، تکنولوژی های جدیدی وارد صنعت فیلم سازی شده است. تدوینگران باید مهارت های رایانه ای قوی برای کار در این صنعت داشته باشند. برخی از تدوینگران در طول پروسه فیلمبرداری حضور ندارند و بدین ترتیب مفهوم مد نظر کارگردان را نمی توانند درک کنند اما بسیاری از آنها نیز در هنگام فیلمبرداری، حضور دارند.

این وجود، کار اکثر تدوینگران فیلم، به تنهایی انجام می شود. با وجود این تنهایی، مهارت های بین فردی نیز به اندازه استقامت در حرفه تدوینگری، مهم است. تدوینگران ارتباط کاری نزدیکی با تدوینگران صوتی و موسیقی دارند. تنهایی کار کردن در ساعتهای طولانی می تواند حتی بهترین تدوینگران فیلم را از انتخاب این شغل پشیمان نماید. اما در نهایت یک فیلم جالب و خوب تدوین شده می تواند ایمان و باور به این حرفه را بازگرداند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.