کارگاه پزشکی تخصصی بیماری های ایسکمیک قلب

کارگاه پزشکی تخصصی بیماری های ایسکمیک قلب
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
95 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های پزشکی با عنوان کارگاه پزشکی تخصصی بیماری های ایسکمیک قلب برای بورد تخصصی را برای شما علاقه مندان به رشته پزشکی و همچنین پزشکان بورد تخصصی قرار دهیم.

کارگاه پزشکی تخصصی بیماری های ایسکمیک قلب برای بورد تخصصی

پزشک متخصص درکارگاه پزشکی تخصصی بیماری های ایسکمیک قلب برای بورد تخصصی به صورت کامل مبحث ایسکمیک را برای پزشکان حاضر در دوره آموزش می دهد.

بیماری‌های ایسکمیک قلب یا (به انگلیسی: ischemic heart disease (IHD)) بیماری‌هایی هستند که ناشی از کاهش خونرسانی به عضله قلب (میوکارد) و ایسکمی آن می‌باشند. این بیماری‌ها اغلب ناشی از انسداد عروق کرونر مثلاً در اثر آترواسکلروزیس می‌باشند.

بسته به محل و میزان انسداد عروق انواع بیماری‌های ایسکمیک قلب آنژین صدری، آنژین پرینزمتال و سکته قلبی هستند. تشخیص این بیماری‌ها با معاینه، شرح حال، انجام نوار قلب و آزمایش‌های خونی (ایزوآنزیم‌های قلبی) می‌باشد. شرایطی مانند پرفشاری خون، دیابت، چربی خون بالا، مصرف دخانیات، سابقه ارثی، تنش بالا مستعدکننده این بیماری‌ها هستند.

بیماری های ایسکمیک قلب

بیماری قلبی ایسکمیک، وضعیتی است که در آن پلاک چربی، دیواره های شریانی را که منجر به قلب می شود، کاهش می دهد و جریان خون را نیز کاهش می دهد. هنگامی که یک شریان مسدود شده به طور کامل جریان خون را متوقف می کند، یک حمله قلبی رخ می دهد. بیش از ۱۶ میلیون آمریکایی مبتلا به بیماری ایسکمیک قلب هستند. این بیماری قاتل شماره یک از مردم ایالات متحده بشمار می رود.


پیشنهاد ویژه:کارگاه پزشکی بیماری ریه بینابینی

بیماری قلبی ایسکمیک می تواند درد شدید قفسه سینه (آنژین صدری) را به طور شدید یا بدون درد ایجاد کند. به همین دلیل بررسی های منظم مهم هستند. علائم بیماری های قلبی ایسکمیک می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • درد در قفسه سینه یا بدن فوقانی که ممکن است ساعتها یا روزها ادامه یابد
 • درد در شانه چپ یا بین تیغه شانه
 • تنگی نفس
 • ضعف
 • عرق سرد
 • خستگی
 • سرماخوردگی یا سرگیجه
 • حالت تهوع

تشخیص

ما از تکنولوژی پیشرفته برای تشخیص، درمان و مراقبت از بیماری های قلبی ایسکمیک استفاده می کنیم. روش های تشخیصی می تواند شامل موارد زیر باشد:

آزمایش خون

آزمایش خون، سطح چربی های خاص، کلسترول، قند و پروتئین را در خون بررسی می کند که می تواند وضعیت قلب را مشخص کند.

کاتتریزاسیون قلب

یک لوله انعطاف پذیر طولانی و نازک از طریق یک رگ خون در بازو یا کشاله ران و قلب رحم می شود. مواد کنتراست از طریق لوله تزریق می شود و یک نوع تصویری از اشعه ایکس گرفته شده است تا نشان دهد که چگونه قلب عمل می کند و به دنبال انسداد قلبی است؛ و برای تشخیص بیماری قلبی ایسکمیک بکار می رود.

الکتروکاردیوگرام (EKG)

این آزمایش فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند و می تواند کمک کند که آیا قسمتی از قلب بزرگ شده است، کار می کند یا آسیب دیده باشد. جریان الکتریکی قلب توسط ۱۲ تا ۱۵ الکترود تشخیص داده می شود که از طریق نوار چسبنده به دست ها، پاها و قفسه سینه متصل می شود.

مانیتور Holter

این دستگاه EKG قابل حمل به طور مداوم ریتم قلب را ثبت می کند و در طول فعالیت طبیعی ۲۴-۴۸ ساعت می گذرد.

تصویربرداری رادیونوکلئید (تست تنفس تالیوم)

این روش می تواند به شناسایی بیماری قلبی ایسکمیک کمک کند که آسیب جدی قلبی وجود دارد یا خیر. یک ایزوتوپ رادیواکتیو به داخل رگ تزریق می شود و یک دوربین یا اسکنر مخصوص ثبت می کند که چگونه از طریق قلب حرکت می کند. هر گونه آسیب قلبی می تواند محل قرار گیری منطقه آسیب دیده قلب باشد. این روش را می توان با یک دستگاه الکتروکاردیوگرام انجام داد.

تست استرس

این آزمون در حین ورزش انجام می شود. اگر فرد نمی تواند ورزش کند، دارو برای افزایش ضربان قلب است. این آزمایش با استفاده از یک EKG می تواند تغییرات در میزان ضربان قلب، ریتم یا فعالیت الکتریکی و همچنین فشار خون را نشان دهد. ورزش باعث می شود قلب سخت کار کند و سریع در حالی که تست های قلبی انجام می شود.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.