آموزش خواندن به کودکان – چگونه کودکان را به مطالعه علاقه مند کنیم

نوع فایل
PDF
حجم فایل
15 مگابایت
دسته بندی
21,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از بهترین پکیج های روانشناسی با عنوان آموزش خواندن به کودکان – چگونه کودکان را به مطالعه علاقه مند کنیم را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

آموزش خواندن به کودکان – چگونه کودکان را به مطالعه علاقه مند کنیم

در آموزش خواندن به کودکان – چگونه کودکان را به مطالعه علاقه مند کنیم به صورت کاربردی با تکنیک هایی که به وسیه آن ها می توانید فرزندانتان را به خواندن و مطالعه علاقه مند کنیم آشنا خواهید شد.

تحقیقات نشان داده است بیشتر کسانی که به کتاب و کتابخوانی علاقه دارند والدینی داشته‌اند که در دوران کودکی لحظات شیرین و گرمی را در هنگام خواندن داستان‌ها برای آنها ساخته و پرداخته‌اند.

در عصر امروز کتاب خواندن باید تبدیل به یک کار روزمره شود درنتیجه از امروز باید کودکانمان را در مسیر کتاب‌خوانی و مطالعه قرار دهیم. کودکان باید از همان ابتدا به کتاب خواندن عادت کنند و از لحظات خود بهترین استفاده را داشته باشند. اما در دوره‌ای که کودکان و نوجوانان مدام با تبلت و بازی‌های کامپیوتری مشغول هستند چگونه می‌توان آن‌ها را به کتاب و مطالعه علاقه‌مند کرد. آمار مطالعه در کشورهای توسعه یافته‌ای چون ژاپن روزانه ۴۵ دقیقه است و کودکان به کمک فرهنگ سازی صحیح، به مطالعه علاقه زیادی دارند.

در این محصول تکنیک‌ها و روش‌هایی ساده‌ای را برای علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه کتاب در اختیارتان قرار خواهیم داد تا بتوانید فرزندانتان را از کودکی به کتاب و مطالعه علاقه‌مند کنید.


پیشنهاد ویژه:آشنایی با تفاوت های انسانی با رویکرد انسان شناسی

کتاب‌های خودتان را کنار کودکان مطالعه کنید

علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه کتاب اولین قدم برای پیشرفت آن‌ها است. برای اینکه به کودکان نکاتی را بیاموزیم باید آن نکات را قبل از آموزش، خودمان انجام دهیم تا برای کودکان فرهنگ‌سازی شود. کودکان با دیدن، بهتر یاد می‌گیرند درنتیجه تکرار و توضیح موضوعات مختلف درمواردی بی تأثیر خواهد بود. بامطالعه‌ی روزمره در خانه در جلوی کودکان می‌توانیم فرهنگ کتاب خواندن را در خانه‌ی خود رایج کنیم. زمانی که محیط خانه برای کتاب خواندن آماده شود، کودک نیز ناخداگاه به سمت مطالعه کشیده می‌شود. درنتیجه کودک، بازی کامپیوتری یا تبلتش را رها می‌کند تا به شما ملحق شود. با این روش کودک یاد خواهد گرفت که چگونه از لحظات ارزشمند زندگی‌اش استفاده کند و تمام‌روز خود را با تلویزیون دیدن و بازی‌های کامپیوتری هدر نخواهد داد. درنتیجه اگر می‌خواهید کودکتان کتاب‌خوان شود باید مدام جلوی او کتاب بخوانید تا نظرش را به خود جلب کنید.

برای علاقه‌مند کردن کودکان به خواندن کتاب باید کتاب‌هایشان را مطالعه کنید

یکی از راه‌های علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه کتاب این است که کتاب کودکانتان را با صدای بلند برای خودتان بخوانید تا کودک با شنیدن داستان نظرش به سمت کتاب جلب شود. همچنین زمانی که کتاب کودکان را می‌خوانید می‌توانید حرف‌های مشترک مفیدی با کودکان داشته باشید پس می‌توانید مدام درباره کتاب‌های مختلف با آنها صحبت کنید. همچنین زمانی که کودکان ببینند که شما کتاب آنها را می‌خوانید به کتابشان علاقه‌ی بیشتری پیدا می‌کنند و احساس بهتری نسبت به کتاب خود خواهند داشت.

در همه جای خانه کتاب قرار دهید: یکی از کارشناسان رشد و توسعه کودکان در دانشگاه سیروکیوس در شهر نیویورک آمریکا می‌گوید: تا جایی که می‌توانید محیط اطراف فرزندانتان را با کتاب پُر کنید. این موضوع باعث خواهد شد تا فرزندانی که هیچگونه علاقه‌ای به کتاب ندارند، با دیدن عناوین گوناگون کتاب‌ها علاقه‌مند به مطالعه یکی از آن‌ها شوند. بنابراین وقتی دیدید که فرزندتان به چه موضوعاتی علاقه بیشتری نشان می دهد، به کتابخانه و کتابفروشی شهر و محلّه تان بروید و هر کتابی که نزدیک به موضوع مورد علاقه فرزندتان بود را تهیه کنید. محل قرار دادن کتاب‌ها حتّی می‌تواند بر روی صندلی عقب خودروی شما باشد. توصیه نگارنده آن است که کتاب‌ها را در قفسه کتابخانه منزل قفل نکنید و اجازه دهید تا بچّه‌ها آن‌ها را لمس کنند و هر جایی می‌خواهند با خود ببرند.

خواندن با صدای بلند، باعث فصاحت بیان می‌شود و دایره واژگان کودکان را بهبود می‌بخشد و به آن‌ها می‌آموزد که چگونه با حالت و لحن مناسب بخوانند. جلب رضایت شنوندگان کم سن و سال کار ساده‌ای نیست و کسی که می‌خواهد قصه را با موفقیت بخواند، باید با احساس، با صدایی واضح و لحنی مناسب بخواند. اگر به طور موقت این نقش را به فرزند بزرگ‌ترتان بدهید، تجربه خوبی به دست می‌آورد و ممکن است انگیزه پیدا کند این نقش را به خوبی اجرا کند.

هنگامی که رابطه‌ی فرزندان نسبتاً صلح‌آمیز است، بچه‌های کوچک‌تر از صرف وقت با خواهران و برادران بزرگ‌تر خود سود می‌برند. وقتی کوچک‌ترها می‌بینند که خواندن چقدر مهم است و می‌بینند که بزرگ‌ترها با موفقیت می‌خوانند، خود نیز برای خواندن انگیزه پیدا می‌کنند و علاقه مند به کتابخوانی می‌شوند. اگر فرزند بزرگ‌تر خود را تشویق کنید کتاب‌های موردعلاقه خود را با صدای بلند بخواند بسیار مؤثر است. وقتی بچه‌ها برای بچه‌ها یک کتاب می‌خوانند، کمی بار از دوش شما برداشته می‌شود.

راهنمای دانلود
  • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
  • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
  • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار VLC استفاده کنید.
  • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.
  • در صورت وجود هر گونه سوال به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.