آموزش خنده درمانی به صورت کامل

آموزش خنده درمانی به صورت کامل
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
500 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از آموزش های روانشناسی با عنوان آموزش کامل خنده درمانی به همراه اصول و تکنیک های آن را در اختیار شما کابران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به علم روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

آموزش کامل خنده درمانی به همراه اصول و تکنیک های آن

در پکیج آموزش کامل خنده درمانی به همراه اصول و تکنیک های آن شما عزیزان علاقه مند به مباحث درمانی به صورت جامع با تکنیک های خنده درمانی آشنا خواهید شد.

تکنیک های خنده درمانی

خیلی خوب است زمانی را در کنار دیگران بنشینیم و به موضوعاتی بخندیم. اما آیا می‌دانستید که خنده، حال عمومی‌تان را بهبود می‌بخشد؟ خنده و فواید خنده درمانی بهترین دوای هر دردی است. خنده باعث می‌شود، افراد به دور هم جمع شوند و تغییرات فیزیکی و احساسی مثبتی در بدن‌شان حس کنند. خنده، سیستم ایمنی بدن و روحیه‌تان را تقویت می‌کند و در عین‌ حال از درد کاسته و از شما در برابر اثرات مخرب اضطراب محافظت می‌کند.

خنده، در برابر اضطراب، درد، تضاد و ناسازگاری، همچون پادزهری قوی عمل می‌کند. هیچ‌چیز به‌اندازه‌ی خنده از ته دل، نمی‌تواند سریع‌تر یا مطمئن‌تر، ذهن و جسم‌تان را به تعادل برگرداند. شوخی و بذله‌گویی، بار غم‌های وجودتان را کم می‌کند و به شما امید می‌دهد. همچنین باعث می‌شود ارتباطی مؤثرتر با دیگران داشته باشید. خنده احساس‌تان را به سمت‌وسویی مثبت هدایت و تفکرتان را متمرکز می‌کند و در‌ عین‌ حال باعث می‌شود که شما هوشیار باقی بمانید. از آنجایی‌که خندیدن تا این اندازه قدرت شفابخشی دارد و روح و روان فرد را تازه و باطراوت می‌کند، پس توانایی راحت خندیدن و منبعی عالی برای غلبه بر مشکلات است. با این توانایی بی‌نظیر می‌توانید روابط خود با دیگران، سلامت فیزیکی و همچنین عاطفی‌تان را بهبود بخشید. جالب‌تر از همه اینکه، این داروی بسیار باارزش را می‌توان راحت و رایگان به‌‌ دست آورد.

به تازگی در یک مرکز سلامت در برزیل، بیمارانی که با افسردگی، استرس و دیابت دست به گریبان هستند، تحت خنده درمانی قرار می گیرند. این افراد تشویق می شوند که همگی با هم با صدای بلند بخندند. خنده درمانی باعث افزایش جریان خون در بدن می شود، هزینه ای ندارد، کالری بیشتری می سوزاند و بسیاری فواید دیگر نیز دارد.


پیشنهاد ویژه : آموزش کامل گفتار درمانی کودکان


علم روانشناسی فواید و مزایای خنده را این گونه بیان می کند:خندیدن باعث مدیریت بهتر استرس می شود:

هورمون ها:خندیدن سطح هورمون های استرس، مثل کورتیزول، اپی نفرین یا همان آدرنالین، دپامین و هورمون های دیگر را کاهش می دهد؛ از طرفی موجب افزایش ترشح هورمون هایی می شود که به سلامت ما کمک می کنند؛ (مثل اندورفین) خنده همچنین باعث افزایش تعداد سلول های تولیدکننده آنتی بادی و افزایش تأثیر سلول های T می شود. تمام این موارد سیستم دفاعی بدن را تقویت می کنند.
احساس رهایی جسمی:آیا تا به حال به حسی که بعد از خندیدن واقعی به شما دست می دهد، دقت کرده اید؟ خندیدن هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی شما را رها می سازد.

بهبودی درونی:خندیدن باعث ورزش کردن دیافراگم و عضلات شکم می شود و حتی روی شانه ها نیز اثر می گذارد. بعد از خندیدن عضلات احساس راحتی بیشتری می کنند. حتی قلب نیز بهتر و سالم تر از قبل کار می کند.

نتایج تحقیقات نشان میدهد که خنده یکی از بهترین داروهاست، خنده میتواند تمام ژن های انسان را فعال کند، در تحقیقاتی که یک دانشمند ژاپنی درباره خنده درمانی انجام داده است نتیجه حاصله چنین بوده که ژن ها در حالت تغییر ناپذیر به سر میبرند 90% از ژن های ما در حالت غیر فعال هستند و در تولید پروتئین نقش بسیار کمی دارند که برای فعال شدن نیاز به محرک دارند، خنده یکی از این محرک هاست که میتواند انرژی درون DNA را تحریک کرده و در درمان بسیاری از بیماری ها به ما کمک کند، پس میتوان خنده درمانی را یکی از راه های کم هزینه و بی خطر برای درمان بیماری ها در نظر گرفت.

طی آزمایشاتی که بر روی افراد دیابتی انجام شد متوجه شدند که خنده درمانی مقدار گلوکز موجود در خون انسان را پایین میاورد و باید این را بدانید که گلوکز معیار اصلی برای مشخص شدن بیماری دیابت است، در تحقیقات حاصله دریافتند که 23 ژن قابل فعال شدن میباشد که 18 عدد از این ژن ها مسئول واکنش های ایمنی عصبی و چرخه سلولی میباشند، در حال حاضر پزشکان در اغلب کشور هایی که جمعیت آنها بیشتر از سالمندان تشکیل شده است خنده درمانی را برای سالمندان توصیه میکنند.

چرا که از اکثر بیماری ها در سن بالا جلوگیری کرده یا اگر بیمار باشند آنها را مداوا میکند و همچنین مانند داروهای شیمیایی عوارض مصرف ندارد، در بسیاری از کشورها مراکز خنده درمانی که در این مراکز کمدین ها به مردم آموزش میدهند که چگونه خنده ای عمیق و از ته دل داشته باشند البته مغز انسان تفاوت خنده واقعی و عمیق را از خنده مصنوعی تشخیص نمیدهد اما خنده عمیق تاثیر بیشتری نسبت به خنده مصنوعی دارد. در لحظه ای که شما میخندید 15 عضله صورت شما منقبض میشود.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.