پکیج آموزش کامل زبان عمومی دکتری به صورت جامع

پکیج آموزش کامل زبان عمومی دکتری به صورت جامع
نوع فایل
PDF - Mp3
حجم فایل
800 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در آزمون دکتری نیمه متمرکز که از سال ۱۳۹۰ توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد، درس زبان عمومی دکتری به عنوان یکی از دروس همیشگی و دارای ضریب پنهان، بسیار حائز اهمیت و حیاتی است. این درس که در کنار درس استعداد تحصیلی به صورت عمومی و مشترک برای همه رشته ها برگزار می گردد، می تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت داوطلبان کنکور دکتری نیمه متمرکز ایفا نماید. در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا ییک از جامع ترین پکیج های آموزشی با عنوان پکیج آموزش کامل زبان عمومی دکتری به صورت جامع را در اختیار شما علاقه مندان قرار دهیم.

پکیج آموزش کامل زبان عمومی دکتری به صورت جامع

درس زبان عمومی در سال های اخیر (۹۳ تا ۹۹) به صورت آزمونی دارای ۳۰ تست (۸ گرامر، ۱۲ لغت، ۱۰ درک مطلب) برگزار شده و کماکان یکی از نقاط ضعف اصلی داوطلبان آزمون دکتری محسوب می شود؛ به گونه ای که هنوز تعداد زیادی از داوطلبان یا از پاسخ دادن به این بخش از آزمون صرف نظر می کنند و یا درصدی زیر بیست درصد کسب می نمایند.

این در حالی است که آزمون زبان انگلیسی بخصوص در سالهای اخیر بسیار استاندارد بوده و می توان با مطالعه یک منبع جامع و مناسب در این آزمون به درصدی در حدود هفتاد تا هشتاد درصد رسید و این یعنی پیشی گرفتن از بسیاری از رقبای دیگر و همان ضریب پنهان درس زبان انگلیسی. از طرف دیگر در صد کسب شده در زبان عمومی تاثیر ناخودآگاهی در مرحله مصاحبه دارد و داوطلبی که در این درس نمره بدی کسب کرده باشد، ممکن است در مصاحبه دانشگاه های برتر پذیرش نشود.

در پکیج آموزش کامل زبان عمومی دکتری به صورت جامع شما علاقه مندان به شرکت در کنکور مقطع دکتری به صورت کامل زبان عمومی مقطع دکتری را خواهید آموخت و به آن مسلط خواهید شد.

آشنایی با مقطع دکتری

دُکتُرا (Doctorat)، بالاترین مقطع تحصیلی دانشگاهی و معادل مدرک PhD در دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی است.

دکترا در دو نوع عمومی و تخصصی می باشد ، که دکترای عمومی مختص زیرمجموعه رشته های پزشکی است و پس از آن شخص با ادامه تحصیل میتواند به درجه دکترای تخصصی دست یابد .

در رشته های فنی مهندسی ، علوم پایه و علوم انسانی ، کسب دانشنامه (مدرک) در مقطع دکترای تخصصی معمولاً نیازمند بین ۴ تا ۶ سال تحصیل و پژوهش پس از دورهٔ کارشناسی ارشد و ارائهٔ یک نوآوری در قالب پایان‌نامهٔ دورهٔ دکتری است. دکتری تخصصی یا PhD درحقیقت “اعلی درجه علمی” در علم موردنظر یا “صاحب فلسفه و اجتهاد علمی در دانش موردنظر” است.

دکتری تخصصی بالاترین مدرک آکادمیک و دانشگاهی در جهان است که معمولاً در رشته‌های زیرمجموعهٔ “علوم پایه”، “کشاورزی و منابع طبیعی”، “فنی و مهندسی”، “علوم انسانی” و “هنر” و پس از گذراندن مدارج لیسانس (به انگلیسی: BSc) و فوق لیسانس (به انگلیسی: MSc) و ارائهٔ یک نوآوری در قالب رساله دورهٔ دکتری است.(به همین دلیل به تز پایانی دوره دکتری ، رساله گفته می شود نه پایان نامه).

زبان عمومی دکتری یکی از دروس بخش عمومی آزمون کتبی دکتری است که دارای ضریب یک بوده و بنابراین در حدود 17 درصد در نتیجه نهایی آزمون کتبی مؤثر است.


پیشنهاد ویژه : دوره جامع آموزش مکالمه زبان انگلیسی


علاوه بر تأثیر درس زبان در نمره‌تراز و رتبه داوطلبان آزمون دکتری، زبان انگلیسی از جمله مباحثی است که در مصاحبه شفاهی دکتری نیز جایگاه خود را داشته و ممکن است سؤالاتی از آن مطرح شود. ضمن این که در برخی دانشگاه‌ها کسب درصد مناسبی از بخش زبان عمومی در آزمون کتبی نیز از دیدگاه مصاحبه‌کنندگان حائز اهمیت است.

زبان انگلیسی عمومی

امروزه آموزش زبان انگلیسی نه تنها یک نیاز٬ بلکه یک ضرورت اجتماعی به حساب می آید به طوری که داشتن توانایی کافی و سطح تسلط مناسب بر زبان انگلیسی می تواند راهگشای بسیاری از مسائل تحصیلی٬ اجتماعی و کاری باشد.

بر همین اساس به زبان آموزان توصیه می گردد تا به صورت مستمر و مفید به آموزش این مقوله پرداخته و در صورت امکان از سیستم های آموزشی روز دنیا در آموزش خود بهره گیرند. یکی از جدیدترین چارچوب های آموزش در امر یادگیری زبان های خارجی٬ نگاره (چارت) آموزشی مرجع اروپایی (CEFR) می باشد که تحولی عظیم در امر آموزش زبان های خارجی بوجود آورده است.

این نگاره توسط اتحادیه اروپا و در خلال سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ و در جهت دستیابی به اصول مشخصی در یادگیری و آموزش زبان های مورد استفاده در اتحادیه اروپا تنظیم شده است.

در این نگاره٬ آموزش هر زبان خارجی از لحاظ محتوای آموزشی و میزان تسلط به زبان مقصد٬ به ۳ سطح مختلف مقدماتی (A: Basic User)٬ متوسط (B: Independent User) و پیشرفته (C: Proficient User) تقسیم شده است که هر یک از آن ها شامل ۲ گروه می باشد. از سال ٬۲۰۰۱ کتاب های درسی٬ سیستم های آموزشی و مراکز علمی در سراسر دنیا در جهت هماهنگ سازی با این نگاره در تلاش بوده و یکپارچگی و نظم را برای آموزش بین المللی به ارمغان آورده اند.

تاثیر زبان عمومی و زبان تخصصی برابر است. مثلا اگر ضریب زبان برای گرایشی 2 است، هر یک تست زبان عمومی و یک تست زبان تخصصی ضریب یکسانی دارند و نمی توان ارزش‌گذاری کرد. ممکن است کسی بتواند روی زبان عمومی خوب کار کند و کسی هم روی زبان تخصصی خوب کار کند.بحث زبان در هر رشته نسبت به رشته دیگر متفاوت است.

منابع در بحث واژگان و گرامر متفاوت هستند. منابع زیادی از واژگان ارشد در بازار موجود است. اگر به عقب‌تر برگردیم کتاب‌ 504 به نوعی مرجع بود، ولی چون سوال‌ها مشخص و تکراری شد، طراحان به سمت منابع جدید رفتند. مثلا کتاب essential word for the toefl  یا لغات ضروری تافل بود. این کتاب ۵۰۴ لغت دارد و درس بندی شده است و برای هر لغت هم مثال دارد که بسیار مفید است. الان کمی منابع گسترده تر شده و لغت ها از کتاب های تافل طرح می شوند.

زبان عمومی دکتری از چند بخش تشکیل شده است؟

1. گرامر؛ 2. واژگان؛ 3. درک مطلب

آزمون زبان دکتری تا سال 91 سؤالات زیادی داشت (100 سؤال). در سال 92 تعداد سؤالات به 70 سوال رسید. آزمون دکتری 93 تنها 30 سؤال داشت و این روند تا آزمون دکتری 99 حفظ شد.

با کم شدن تعداد کلی سؤالات زبان دکتری از سال 93، از تعداد سؤالات گرامر و واژگان نیز کاسته شد. ضمن این که، سطح دشواری سؤالات نیز کاهش یافت.

گرامر آزمون زبان دکتری

علی‌رغم اهمیت بخش گرامر در آزمون دکتری، بسیاری از داوطلبان با این تصور که توانایی لازم در پاسخگویی به سؤالات این بخش را ندارند، به سادگی از آن عبور می‌کنند.

این در حالی است که اگر چه دامنه مباحث گرامری زبان انگلیسی بسیار گسترده است، اما بررسی سؤالات سال‌های گذشته آزمون زبان عمومی دکتری حاکی از آن است که طراحان به طور معمول اکثر سؤالات خود را از مباحث خاصی مطرح می‌کنند. بنابراین با دانستن این مباحث می‌توان تا حد زیادی پاسخگوی سؤالات مختلف این بخش از آزمون بود.

8 سؤال از مجموع 30 تست زبان عمومی مربوط به بخش گرامر است و این یعنی 40 درصد نمره زبان را شامل شده است که نشان دهنده اهمیت آن است؛ به‌ویژه که شروع سؤالات آزمون هم با این بخش است.

واژگان زبان عمومی کنکور دکتری

بخش واژگان دومین بخش آزمون زبان است که از مجموع 30 سؤال، 12 تست را به خود اختصاص داده است.

مطالعه کتاب‌های 504 واژه ضروری، لغات ضروری تافل و 1100 واژه ضروری برای پاسخگویی به سؤالات این بخش توصیه می‌شود. همچنین مطالعه واژگان سؤالات زبان آزمون دکتری سال‌های گذشته برای این بخش از آزمون توصیه می‌شود.

بخش درک مطلب زبان عمومی آزمون دکتری

بخش درک مطلب یک سوم از آزمون را به خود اختصاص داده و به عنوان آخرین بخش آزمون مطرح می‌شود.

این بخش وقت‌گیرترین بخش آزمون است، اما با کمی تمرین و یادگیری مهارت‌ها می‌توان نمره خوبی از آن کسب کرد.

در بخش درک مطلب در سال های اخیر دو متن مطرح شده است و از هر یک 5 سؤال مطرح شده است. موضوعات متن‌های مطرح‎شده برای رشته‌های مختلف عموماً در حوزه علوم انسانی بوده‌اند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.