پکیج آموزش ماساژ به صورت تخصصی

پکیج آموزش ماساژ به صورت تخصصی
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
3.7 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

ماساژ عبارت است از ورز دادن و مالش دادن بدن به کمک دست که شامل روش های مختلفی می شود. در خصوص انجام ماساژ باید بدانیم که بسیار مهم است بر روی کدام قسمت از بدن انجام می شود و هدف آن نیز می تواند موجب شود تا از انواع مختلفی از ماساژ استفاده نماییم. با آموزش ورزش می توانید همیشه سلامتی تان را تضمین نمایید و تندرست و با نشاط باشید.

در حقیقت افرادی که متخصص ماساژ درمانی هستند برای کاهش درد و فشارهای عضلانی و مفاصل بدن اقدام به ماساژ بدن مراجعین می نمایند. به یاد داشته باشید که متخصص ماساژ درمانی فردی است که به خوبی با تمامی تکنیک های ماساژ آشنا بوده و می تواند به صورت حرفه ای به انجام ماساژ بپردازد.

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از بهترین پکیج های آموزش با عنوان دوره جامع آموزش ماساژ را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا به کمک تکنیک هایی که آموزش داده می شود بتوانید به صورت تخصصی ماساژ را یاد بگیرید.

پکیج آموزش ماساژ به صورت حرفه ای

دوره جامع آموزش ماساژ به صورت تخصصی شما را با انواع ماساژ آشنا کرده و شما یاد می گیرید تا هر یک از بخش های مختلف بدن را به صورت حرفه ای ماساژ دهید.

به یاد داشته باشید که ماساژ یکی از بهترین تخصص هایی است که می توانید با یادگیری آن وارد بازار کار شوید. همچنین لازم به ذکر است که شغل ماساژ درمانی از بهترین شغل هایی است که دارای درآمد بالایی است و اگر شما به خوبی با انواع ماساژ آشنا باشید می توانید آینده شغلی خوبی داشته باشید.

آشنایی با انواع ماساژ

در ادامه با گروه برنا اندیشان همراه باشید تا با انواع ماساژ آشنا شوید و بدانید که ماساژ دارای چه تنوع هایی بوده و هر یک از آنها دارای چه کاربردی می باشد.

دوره جامع آموزش ماساژ به صورت تخصصی

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یکی از انواع ماساژ بوده که شامل تمامی بدن می شود و افراد زیر می توانند به خوبی از آن بهره ببرند.

 • افرادی که تا به حال ماساژ انجام نداده اند
 • افرادی که دارای تنش های زیادی هستند
 • اشخاصی که نسبت به لمس شدن حساس هستند

باید اشاره شود که ماساژ سوئدی برای افرادی که دارای گره های عضلانی زیادی هستند بسیار مناسب است و می توانند در طول ماساژ به استراحت بپردازند.

برای انجام ماساژ سوئدی لازم است تا فرد بر روی یک تخت بر روی شکم بخوابد و برای آنکه حریم خصوصی فرد رعایت شود حتما از یک حوله استفاده نمایید.

فردی که ماساژ درمانگر است از روش های زیر برای انجام ماساژ استفاده می کند.

 • مالش دادن
 • شل کردن عضلات برای افزایش گردش خون
 • حرکات دایره ای عمیق
 • لرزش و ضربه زدن
 • تکنیک های حرکت مفصل های غیر فعال
 • معمولا ماساژ سوئدی حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد.

ماساژ سوئدی برای کنترل دردهای جزئی و رسیدن به آرامش بسیار مفید است و افرادی که تا به حال هیچ گونه ماساژی انجام نداده اند می توانند از این نوع ماساژ استفاده کنند.

ماساژ سنگ داغ

از ماساژ سنگ داغ برای زمان هایی استفاده می شود که فرد دارای درد و تنش های زیادی است و می تواند در حین انجام ماساژ استفاده کند. لازم به ذکر است که این نوع ماساژ بسیار شبیه ما ماساژ سوئدی است با این تفاوت که علاوه بر دست از سنگ های گرم نیز استفاده می شود. به یاد داشته باشید که سنگ های داغ موجب می شود تا تنش ماهیچه ها کاهش پیدا کند و در نتیجه گردش خون نیز بهبود یافته و درد تسکین می یابد.

ماساژ سنگ داغ برای موارد زیر بسیار مفید است :

 • کاهش تنش عضلانی
 • بهبود جریان خون
 • کاهش درد
 • تقویت آرامش
 • از بین بردن استرس

در هنگام انجام ماساژ سنگ داغ فرد متخصص از سنگ های داغ و سرد استفاده می کند تا بتواند دردها و تنش های بدن را کاهش دهد. برای انجام این نوع ماساژ یک فرد باید سنگ ها را نگه دارد و فردی دیگر با استفاده از تکنیک های ماساژ سوئدی فشار ملایمی را به قسمت های مختلف بدن وارد می کند. برای انجام ماساژ نیازی به پوشیدن لباس نیست و صرفا از یک حوله استفاده می شود و طول مدت ماساژ نیز ۹۰ دقیقه است.

چون در ماساژ سنگ داغ علاوه بر دست از سنگ های گرم نیز استفاده می شود ما شاهد کاهش دردها و تنش های موجود در بدن هستیم. البته لازم به ذکر است که هزینه این نوع ماساژ نسبت به ماساژ سوئدی گرانتر است.

ماساژ آروماتراپی

افرادی که می خواهند یک ماساژ رومانتیک داشته باشند می توانند از ماساژ آروماتراپی استفاده کنند. این ماساژ موجب ایجاد شرایط زیر در انسان می شود.

 • تقویت روحیه
 • کاهش اضطراب و استرس
 • کاهش علائم افسردگی
 • تسکین فشار عضلات
 • تسکین و کاهش درد

برای انجام ماساژ آروماتراپی از روغن های اسانسی به همراه فشار نرم و ملایم استفاده می شود. در این روش ماساژور بهترین نوع اسانس را انتخاب می کند و حتی خود فرد نیز می تواند اسانس مورد نظرش را پیشنهاد دهد. استفاده از روغن های اسانسی به همراه روغن های حامل بر روی پوست رقیق می شوند.

این ماساژ نیز حدود ۹۰ دقیقه طول می شود و بسیار مهم است که فردی که می خواهد از این روش استفاده کند هیچ حساسیتی نسبت به اسانس ها نداشته باشد. همچنین پیشنهاد می شود تا به آموزش رایحه درمانی مراجعه نمایید.

ماساژ بافت های عمیق

در این روش نسبت به ماساژ سوئدی از فشار بیشتری استفاده می شود. بنابراین افرادی که مشکلات عضلانی مزمن مانند درد، آسیب و عدم تعادل دارند می توانند از ماساژ بافت های عمیق استفاده کنند. در واقع این نوع ماساژ باعث می شود تا ماهیچه های سفت شده تسکین یافته و سپس با تسکین درد شاهد کاهش میزان اضطراب هستیم.

در این نوع ماساژ فرد ماساژور به وسیله ایجاد فشار و ضربه بر روی بافت های عمیق بدن کار می کند و همین مورد باعث می شود تا دردهایی که در لایه های عمیق بدن وجود دارد کاهش یابد. در این سبک از ماساژ خود فرد انتخاب می کند که با لباس یا بدون لباس باشد و مدت زمان آن نیز حدود ۶۰ دقیقه الی ۹۰ دقیقه می باشد. اگر شما از دردهای عمیق عضلانی رنج می برید می توانید از این نوع ماساژ استفاده کنید تا بعد از مدتی شاهد کاهش و تسکین دردهای عضلانی خود باشید.

همانطور که گفته شد ماساژ بافت های عمیق برای افرادی مناسب است که از مشکلات عضلانی رنج می برند و اگر فرد نسبت به فشارها بسیار حساس است نباید از این نوع ماساژ استفاده کند.

ماساژ ورزشی

افرادی که به دلیل استفاده مداوم از عضلات گرفتار آسیب های عضلانی هستند می توانند از ماساژ ورزشی استفاده کنند. همچنین لازم به ذکر است که ماساژ ورزشی به فرد کمک می کند تا دیگر دچار آسیب های مشابه نشود و چون این سبک از ماساژ انعطاف پذیری عضلات را افزایش می دهد باعث می شود تا تمامی دردها، اضطراب ها و فشارهای عضلانی فرد به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

در ماساژ ورزشی فرد ماساژور با توجه به مشکلی که پیش آمده است ممکن است تمام بدن و یا صرفا بخشی از بدن را ماساژ دهد. در این روش فرد متخصص ماساژ از فشارهای عمیق و ضربه های ملایم متناوب نیز استفاده می کند. برای انجام ماساژ ورزشی اگر می خواهید لباس بپوشید باید لباسی نازک و گشاد بپوشید تا ماساژور بتواند به عضلات بدن دسترسی داشته باشد.همانند سایر روش های ماساژ این نوع ماساژ نیز حدود ۶۰ الی ۹۰ دقیقه به طول می انجامد.

همانطور که اشاره شد استفاده از روش ماساژ ورزشی برای افرادی مناسب است که دچار آسیب های عضلانی شده اند. با توجه به تمرکز ماساژ ورزشی بر روی عضلات بدن این امکان به فرد داده می شود تا در زمان های دیگر دچار سایر آسیب های عضلانی نشود.

ماساژ نقطه ای ماشه ای

ماساژ نقطه ای ماشه ای که به آن تریگرپوینت ها نیز گفته می شود برای افرادی مناسب می باشد که دچار آسیب دیدگی هستند. در برخی از مواقع نقاطی از بدن به شدت سفت و سخت می شود که به آن نقاط ماشه ای گفته می شود. این بخش ها به دلیل سفت شدن موجب ایجاد درد در سایر نقاط بدن نیز می شوند. روش ماساژ نقطه ای ماشه ای از طریق تمرکز بر روی نقاط سفت شده موجب کاهش درد می شود. در واقع فرد ماساژور از طریق ایجاد فشار و ضربه های طولانی و ممتد بر روی نقاط سفت شده به آرام شدن دردها کمک می کند.

همانطور که گفته شد در این روش فرد متخصص بر روی نقاط خاصی از بدن که دچار سفتی عضلات شده اند کار می کند اما به خاطر کارهایی که در این روش انجام می شود بر روی سایر نقاط بدن نیز تاثیر می گذارد. در این روش نیز می توانید کاملا برهنه باشید یا اگر لباس می پوشید حتما لباسی گشاد و نازک بر تن داشته باشید.

متوجه شدیم که ماساژ نقطه ای ماشه ای موجب می شود تا دردهای مزمن کمک می کند و برای انجام بهتر ماساژ نیز توصیه می شود تا یک لباس نازک و گشاد بپوشید.

رفلکسولوژی

افرادی که به دنبال بازیابی انرژی خود و استراحت کردن هستند می توانند از این نوع ماساژ استفاده کنند. لازم به ذکر است که اگر فرد نسبت به لمس نقاط مختلف بدنش حساس است پیشنهاد می شود تا از ماساژ رفلکسولوژی استفاده کند.

پکیج آموزش کامل ماساژ درمانی

در این نوع از ماساژ از فشار ملایم تا شدید بر نقاط مختلف بدن مانند پاها، دست و گوش استفاده می شود. همچنین لازم است تا در هنگام ماساژ یک لباس گشاد بر تن داشته باشید.

ماساژ رفلکسولوژی فشارهایی را بر روی پاها، دست ها و گوش ها ایجاد می کند و اگر فرد نسبت به ماساژ تمام بدن حساس است می تواند از این سبک از ماساژ استفاده کند. مدت زمان ماساژ نیز حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه است.

ماساژ شیاتسو

این ماساژ ژاپنی است و اگر شما به دنبال آرامش، کاهش درد و تنش های جسمی و کاهش استرس هستید پیشنهاد می شود تا این نوع ماساژ را تجربه کنید. ماساژ ژاپنی شیاتسو موجب ایجاد حالات زیر در فرد می شود :

 • تقویت آرامش روحی و جسمی
 • کمک به کاهش اضطراب، استرس و افسردگی
 • کمک به رفع سردرد
 • کاهش گرفتگی عضلات

ماساژ شیاتسو برای تمام بدن به کار می رود اما ممکن بر طبق نظر فرد ماساژور فقط بر روی نقاط خاصی از بدن انجام شود. برای انجام ماساژ فرد متخصص از دست ها، کف دست ها و انگشتان برای ماساژ نقاط مختلف بدن استفاده می کند و به صورت پالسی یا همان نقطه ای فشار را وارد می کند. در طول انجام ماساژ می توانید کاملا پوشیده باشید و مدت زمان آن نیز حدود ۶۰ الی ۹۰ دقیقه به طول می انجامد.

همانطور که گفته شد این ماساژ ژاپنی موجب می شود تا تمامی تنش ها و دردهای عضلانی بدن تان کاهش یافته و به آرامش خوبی دست پیدا کند. از جمله مواردی که در این سبک از ماساژ وجود دارد این است که شما می تواند در حین انجام ماساژ به صورت کلی پوشیده باشید.

ماساژ تایلندی

اگر به صورت فعال می خواهید تا به کاهش دردها و استرس های خود بپردازید می توانید از ماساژ تایلندی استفاده کنید. در واقع ماساژ تایلندی به موارد زیر کمک می کند :

 • انعطاف پذیری
 • گرش خون
 • بازیابی انرژی بدن

در این روش از ماساژ، فرد ماساژور از طریق حرکات متوالی مانند کشش های یوگا به ماساژ تمام بدن می پردازد و با استفاده از کف دست ها و انگشتان خود فشار عمیقی را به نقاط مختلف بدن وارد می کند.

ممکن است ماساژ تایلندی کمی درد آور باشد و به همین دلیل لازم است تا برای انجام ماساژ لباسی گشاد و راحت بر تن کنید. طول مدت زمان ماساژ نیز حدود ۶۰ الی ۹۰ دقیقه می باشد.

ماساژ تایلندی یکی از روش های فعال ماساژ بوده که موجب می شود تا تمامی اعضای بدن کشیده شود و اگر شما در هنگام انجام ماساژ بدنتان پوشیده باشد هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.

ماساژ درمانی چه فوایدی برای انسان دارد؟

ماساژ پرینتال

از ماساژ پرینتال برای زنانی که در دوران بارداری هستند استفاده می شود که به کاهش درد و استرس در دوران بارداری کمک می کند. شما هرگز نباید در سه ماهه اول بارداری به سراغ این ماساژ بروید چرا که می تواند برای جنین خطر داشته باشد.

ماساژ پرینتال مانند ماساژ سوئدی فشار بسیار خفیفی را به بدن وارد می کند و متخصص ماساژ با مهارتی بالا نقاطی مانند کمر، باسن و پاها را ماساژ می دهد. فرد طبق نظر خودش می تواند کاملا پوشیده باشد و در حین ماساژ لازم است تا به پهلو دراز بکشد به طوری که از شکمش محافظت شود. زنان بارداری که در ناحیه ساق پا و سایر بخش های پا احساس درد دارند قبل از انجام ماساژ باید به یک پزشک مراجعه کنند. مدت زمان این نوع ماساژ حدود ۴۵ الی ۶۰ دقیقه است.

همانطور که گفته شد ماساژ پرینتال بهترین گزینه برای زنان باردار است و چون در حین ماساژ فشارهای خفیفی بر روی نقاط بدن متمرکز می شود بعد از آن فرد احساس آرامش می کند.

ماساژ زوج

نوعی از ماساژ وجود دارد که به آن ماساژ زوج گفته می شود که در آن زن و شوهر می توانند با هم وارد اتاق ماساژ شوند. این ماساژ تمام ویژگی های ماساژ معمولی را دارد با این تفاوت که در صورت نیاز می توانید به آب گرم، سونا و سایر امکانات دسترسی داشته باشید.

سایر روش های درمانی مانند پدیکور صورت و اسکراب بدن به عنوان بخشی از روند ماساژ متناسب با درخواست فرد انجام می شود. افرادی که به صورت زوج برای ماساژ اقدام می کنند می تواند خودشان نوع ماساژ را انتخاب کنند.

همانطور که گفته شد ماساژ زوج ویژه زن و شوهرهایی است که می خواهند به صورت مشترک ماساژ شوند. در این روش با توجه به درخواست زوجین از ماساژهایی مانند ماساژ سوئدی یا ماساژ سنگ داغ استفاده می شود.

صندلی ماساژ

اگر شما می خواهید خیلی سریع به خدمات ماساژ دسترسی داشته باشید می توانید به کمک صندلی ماساژ نواحی گردن، شانه ها و پشت خودتان را ماساژ دهید. این روش برای افرادی که تا به حال ماساژ نداده اند بسیار مناسب است که می تواند موجب کاهش استرس فرد شده و در نتیجه فرد به آرامش دست پیدا می کند.

فشار صندلی قابل تنظیم است و می توانید از خفیف تا متوسط آن را قرار دهید. در حین ماساژ لازم است تا فرد کاملا پوشیده باشد و بر روی صندلی بنشیند. شما باید به شکلی بر روی صندلی قرار بگیرید که قفسه سینه به پشت صندلی تکیه داده شود به طوری که ماساژور به پشت فرد دسترسی داشته باشد. طول مدت انجام این ماساژ حدود ۱۰ الی ۳۰ دقیقه است.

همانطور که گفته شد صندلی ماساژ برای افرادی مناسب است که می خواهند خیلی سریع ماساژ شوند.

نتیجه گیری

شما با بهترین روش های ماساژ آشنا شدید و فهمیدید که چه روش های مختلفی برای انجام ماساژ وجود دارد. اگر علاقه دارید تا به صورت حرفه ای با اصول و تکنیک های ماساژ آشنا شوید پیشنهاد می کنیم تا پکیج کامل آموزش ماساژ را از وب سایت برنا اندیشان دریافت کنید.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.