نشانه های عشق واقعی چیست و عشق چه ویژگی هایی دارد؟

نشانه های عشق واقعی چیست و عشق چه ویژگی هایی دارد؟

همه ی ما کلمه عشق را شنیده ایم ولی تا به حال در مورد ویژگی ها و نشانه های واقعی یک عشق به صورت علمی تحقیق نکرده ایم،برنا اندیشان در مقاله نشانه های عشق واقعی چیست و عشق چه ویژگی هایی دارد؟ تصمیم دارد تا به صورت دقیق نشانه های عشق واقعی را بررسی کرده و با شما عزیزان گفتگویی داشته باشد،پس تا انتهای مقاله با برنا اندیشان همراه باشید.

نشانه های عشق واقعی چیست و عشق چه ویژگی هایی دارد؟

در مقاله نشانه های عشق واقعی چیست و عشق چه ویژگی هایی دارد؟ شما با ابعاد مختلف عشق آشنا شده و نشانه های آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

عشق

از دیدگاه های مختلف عشق تعریف شده است و هر کسی بر اساس زاویه دید خودش و تجربه خودش آن را تعریف میکند، اما یک تعریف جامع که میتواند به همه ابهامات خاتمه دهد این است:

ایجاد یک احساس متفاوت و بسیار عمیق و ماندگار و کورکورانه در فرد که از روی نا آگاهی و از روی قلب بوجود می آید و با خود تعهد و وفاداری به همراه می آورد.

عشق سه مرحله دارد:

1-مرحله اول دیداری هست : یعنی شما از پسری از روی ظاهر خوشتون میاد و بهش توجه میکنید.

آشنایی با نشانه های عشق و ابعاد مختلف آن به صورت علمی

2-مرحله دوم آشنایی هست : یعنی وقتی شما از اون شخص خوشتون اومد سعی میکنید بیشتر با او به بهانه های مختلف قرار بزارید و با او ارتباط بگیرید تا بتوانید با اخلاق و خصوصیات او آشنا شوید…هشدار…( در این مرحله ممکن است وابستگی یک طرفه  به وجود آید و با عشق اشتباه گرفته شود و اسم آن را تب تند عاشقی بگذارند ؛ مواظب باشید که به این دام گرفتار نشید و صبر کنید و فرد مورد نظرتون رو بشناسید ، و در آخر راجب به احساستون نتیجه گیری کنید)

3-مرحله آخر به تپش درآمدن قلب است؛ هنگامی که با پسرمورد نظرتون وقت میگذرانید و خوب و بدش را میبینید وحسی فراتر از دوست داشتن( فرق بین عشق  و دوست داشتن)


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی عشق به صورت علمی


به او دارید و به او دلبسته اید و برای خوشحال کردنش و بدست آوردنش تلاش میکنید ، برا ی پیشرفتش در زندگی به او کمک میکنید و حتی از نگاه کردن ساعت ها به او خسته نمیشوید ، عاشق آن شدید و در او زشتی نمیبینید.

خطر: حواستان باشد که هیچ تضمینی در عشق نیست که به فرد مورد نظرتون برسید ، اگر عاشق شوید متوجه میشوید که  خوشحالی حتی در کنار شما هم نباشد برایتان کافی است.

مطمئنم که یکم گیج شدید بزارید بیشتر توضیح بدم ، با من همراه باشید:

فرض کنید شما از فردی خوشتون میاد که معمولا این امر از روی ظاهر پیش می آید ، و سعی میکنید با اون فرد بیشتر آشنا شوید و وقت بیشتری را بگذارنید،ببینید به او علاقه ی عمیقی دارید یا نه ، دراین مرحله ممکن است چند اتفاق شایع پیش آِید:

وابستگی ( که وابستگی در اکثر مواقع از روی کمبود محبت و توجه در کودکی فرد سرچشمه میگیرد و از روی اعتماد به نفس پایین فرد میباشد و  فرد فکر میکند شخصی بهتر از فرد مورد نظرش را نمی تواند پیدا کند و میترسد آن را از دست دهد آن را برتر از خود می داند و این حس با عشق اشتباه گرفته میشود)

ایجاد تب تند عاشقانه(ممکن است شما ناگهان به فرد مورد نظر حس زیادی پیدا کنید و بخواهید سریعا به او دست پیدا کنید و دائما بگویید که عاشق او هستید و وقتی که به او رسیدید این تب تند از بین می رود و شما سردرگم هستید و یک تعهد با خود دارید زیرا که عشق مستلزم تعهد و وفاداری است )

در اینجا باید صبور باشید بگذارید زمان بگذرد تا تشخیص دهید که فقط او را در حد یک دوست یا رفیق دوست دارید یا به روابطی فراتر از آن با او فکر میکنید.

تعریف دقیق عشق و نشانه های عشق واقعی

اگر از مرحله آشنایی هم گذشتید و فراتر رفتید ممکن است این حس دوست داشتن تبدیل به عشق شود و شما احساسات جدیدی را تجربه کنید و دیدتون در زندگی بیشتر شود.

حالا چندتا نشونه برای عشق واقعی بهتون میگم:

1-اگر دیدید که از وقت خودش میزنه تا وقت بیشتری رو با شما بگذرونه.

2-به هر بهانه ای حتی کوچک ترین بهانه با شما قرار حضوری میزاره .

3-حواسش به علایق شما است ، مثلا شما از فیلمی خوشتان می آید ومنتظر اکران آن فیلم هستید ، شمارا سورپرایز میکندو آن فیلم را برای شما خریداری میکند

4-بدون هیچ برنامه قبلی برای شما گل میگیرد،یا یک هدیه یا خوردنی مورد علاقه شما

دسته‌بندی‌ها