فیلم آموزش تحلیل آماری و آزمون های آماری

فیلم آموزش تحلیل آماری و آزمون های آماری
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
510 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از برترین محصولات مشترک بین رشته ای که بسیار کاربرد دارد و طرفداران زیادی هم دارد با عنوان دانلود فیلم کامل آموزش تحلیل آماری – آموزش آزمون های آماری را در قالب یک محصول دانلودی در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به یادگیری علم آماری قرار دهیم.

دانلود فیلم کامل آموزش تحلیل آماری – آموزش آزمون های آماری

مدرس فیلم آموزش تحلیل آماری به صورت کامل و جامع تمامی آزمون های آماری را برای شما عزیزانی که قصد یادگیری کامل تحلیل های آماری را دارند آموزش می دهد.

تعریف تحلیل آماری

تحلیل آماری عبارتست از گزارشی شامل جداول و نمودارهای آماری و تحلیل و تفسیر آنها، به گونه ای که تصویری روشن و توصیفی از داده ها و هم چنین استنباط های حاصل از استخراج نکات کلیدی و مدیریتی از داده ها ارائه می دهد.

داده ها ممکن است به صورت داده های آماری آماده باشند (مانند نرخ تورم، درآمد، و مانند آن) و یا اینکه از پرسشنامه های توزیع شده بدست آمده باشند.

در نگارش تحلیل آماری حتما نیاز به استفاده از یکی از نرم افزارهای آماری (مانند Excel، EViews، SPSS و مانند آن) خواهد بود.

در تحلیل های آماری تهیه شده برای تحقیقات دانشگاهی و پایان نامه ها، علاوه بر موارد فوق از آزمون های آماری برای قبول یا رد فرضیات تحقیق استفاده می گردد.

ابزار لازم برای انجام تحلیل آماری

همانطور که در بالا اشاره شد، یکی از ابزارهای اصلی مورد نیاز برای انجام و نگارش تحلیل آماری، نرم افزار آماری است. و تصور “تحلیل آماری” بدون استفاده از نرم افزارهای آماری غیر ممکن است. زیرا برای تجزیه و تحلیل داده ها نیاز به عملیات های آماری خاصی است که محاسبات آن به صورت دستی غیر ممکن یا بسیار سخت و زمان بر می باشد.

آیا جایی برای برون سپاری تحلیل آماری وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید دو حالت در نظر گرفت: حالت اول اینکه شما یک ارگان و سازمان باشید و بخواهید انجام تحلیل آماری در سازمان متبوع تان را برون سپاری کنید. حالت دوم اینکه شما یک محقق و دانشجو هستید و برای انجام بخش آماری پایان نامه خود (فصل 4 پایان نامه) نیاز به تحلیل آماری دارید.

الف- برون سپاری گزارش آماری – تحلیلی در ادارات و سازمان ها

در حالت اول، یعنی برون سپاری تحلیل آماری (گزارش آماری- مدیریتی) مورد نیاز ارگان ها و سازمان ها، می توان تهیه این گزارش را به شرکت های آماری خبره و دارای گرید مرکز آمار ایران واگذار نمود. نکته مهم هنگام برون سپاری خدمات در این حالت این است که تحلیلگر آماری شناخت کاملی از کسب و کار و موضوع فعالیت آن سازمان داشته باشد و حتما مسائل، مشکلات، نکات کلیدی و مدیریتی را از تحلیل خویش استخراج و به مدیر ارشد آن سازمان گزارش نماید.


پیشنهاد ویژه:کارگاه کامل آموزش آمار و روش تحقیق

فراموش نشود که هدف از تحلیل آماری برای ادارات کمک به تصمیم گیری مدیر و یافتن راه حل مسائل سازمان است.

در حالت اول، معمولا و در 95 درصد اوقات نرم افزاری که برای تهیه گزارش تحلیلی- آماری نیاز است، نرم افزار Excel است و آنچه از تخصص نرم افزاری مهم تر است، شناخت کامل کسب و کار و آشنایی با موضوع فعالیت آن سازمان و تجربه در آن زمینه است.

ب- برون سپاری گزارش تحلیل آماری تحقیقات (فصل 4 پایان نامه ها)

در حالت دوم، یعنی برون سپاری و واگذاری تحلیل آماری تحقیقات علمی و پایان نامه های دانشجویی، نیز می توانید تهیه این گزارش را به شرکت های آماری بسپارید، اما حتما بایستی دقت نمایید که فرد یا گروهی که ادعای انجام این کار را دارد، آیا از نظر فنی واقعا توانایی کار با آزمون های آماری نرم افزارهای پیچیده آماری را دارد یا خیر؟ و در صورتی که ایرادات و مسائلی از جانب استاد راهنما یا اساتید داور طرح شود آیا می توانند پشتیبانی لازم را داشته باشند یا خیر؟

در اصل می خواهم به شما عرض کنم که در حالت دوم، تخصص و توانایی صد درصدی کار با نرم افزار آماری بسیار مهم بوده و می بایست ملاک عمل قرار گیرد. در این حالت نسبت به حالت اول، تخصص و هم چنین تجربه اهمیت بیشتری دارد. در اینجا بر خلاف حالت اول که فقط نرم افزارهای اکسل و ورد (Word) نیاز بود، نرم افزارهای آماری مطرح همانند SPSS، Lisrel، EViews و مانند آن مورد نیاز است و درصد افرادی که از عهده کار با این نرم افزارها بر می آیند بسیار بسیار کم هستند.

در کار با نرم افزارهای آماری مهم (غیر از اکسل) هم اطلاعات نرم افزاری و تجربه لازم است و هم آشنایی کامل با علم آمار و شناخت آزمون های آکادمیک آماری.

ممکن است فردی توانایی خوبی در تهیه گزارشات تحلیلی برای ادارات و سازمان ها داشته باشد، اما به هیچ عنوان نتواند مشاوره آماری یک پایان نامه را قبول نماید. برعکس این وضعیت نیز صادق است.

قابل ذکر است شرکت آماری اطمینان شرق در هر دو حالت و هر دو زمینه تحلیل آماری (برای مدیران ارگان ها یا برای محققان و دانشجویان) دارای سالها تجربه بوده و با داشتن تحلیلگران با تجربه، آمادگی قبول سفارشات تحلیلی را دارد.

برای یادگیری تحلیل آماری چکار باید کرد؟

برای اینکه بتوانید خود تحلیل آماری تحقیقات دانشگاهی و پایان نامه تان را انجام دهید، لازم است دو توانایی را همزمان داشته باشید. اول شناخت کافی از آزمون های آماری و نحوه استنباط نتایج آنها برای تایید یا رد فرضیات تحقیق. و دوم توانایی کار با نرم افزار آماری (ورود داده ها در آن و استخراج نتایج آزمون ها) و خروجی گرفتن از این نرم افزارها.

توانایی اول به میزان یادگیری شما هنگام گذراندن و پاس کردن دروس آمار دانشگاه بستگی دارد. یا اینکه خودتان در فرصت مناسب به یادگیری آمار و اصول آن بپردازید.

توانایی دوم نیز مستلزم تمرکز بر یادگیری نرم افزار آماری ای است که می دانید با کمک آن می توانید فرضیات پایان نامه یا مقاله خود را آزمون نمایید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.