کارگاه آموزش مدیریت ذهن و افکار

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
350 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش مدیریت ذهن و افکار به همراه تکنیک های کاربردی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه و سمینارهای روانشناسی قرار دهیم.

کارگاه آموزش مدیریت ذهن و افکار به همراه تکنیک های کاربردی

در پکیج کارگاه آموزش مدیریت ذهن و افکار به همراه تکنیک های کاربردی شما علاقه مندان به یادگیری اصول کنترل ذهن به صورت تخصصی با روش های کنترل ذهن آشنا خواهید شد.

اگر بدانید از ذهن خود چگونه به طور موثر استفاده کنید ، کنترل ذهن و مدیریت ذهن کار دشواری نخواهد بود . مدیریت ذهن متشکل از دو کلمه (( مدیریت )) و (( ذهن )) می‌باشد که نتیجه‌ی آن ذهن آگاهی و موفقیت است.
اگر برای لحظه‌ای بتوانید به این موضوع ایمان بیاورید که مدیریت ذهن 100درصد شدنی است ، در نتیجه آن ، 100درصد موفقیت در انتظار شما خواهد بود.

برای کمک به شما در سنجش میزان مدیریت ذهنتان چند موقعیت بد مدیریتی را به شما یادآوری می‌کنیم:

  • آیا فردی همیشه نگران هستید؟ اگر بله فکر می‌کنید این علامت مدیریت ذهنی مقبول است؟
  • برایتان موقعیت های تردیدآور زیاد تکرار می‌شود؟
  • آیا در انجام کارها وقفه می‌اندازید و یا آن‌ها را متوقف می‌کنید؟
  • آیا زیاد برایتان پیش آمده است که احساس ندامت و عذاب وجدان و گناه به شما دست بدهد؟

حالا از خودتان سوال کنید:

برای پاسخ دادن ، آن را با درصد بیان کنید. اگر قادر هستید که تا 50% ذهن خود را مدیریت کنید جای امیدواری است. اکنون می‌توان پیش بینی کرد موفقیت شما می‌تواند 50%باشد ولی آیا این میزان موفقیت برای شما کافی است؟

موفقیت شامل بخش‌های مختلفی می‌شود و زندگی نیز از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که در بعضی از آن‌ها موفق‌تر عمل کرده‌اید.

مثلا یک نفر ممکن است در بیزینس ، 80درصد موفق باشد اما میزان موفقیت او در زمینه ارتباطات 20% باشد.


پیشنهاد ویژه : کارگاه آموزش جامع روانکاوی خواب


مدیریت ذهن چیست؟

هر کاری که ما خوب انجام می‌دهیم بر اساس پاسخ‌های خودکار است ، به عبارت دیگر وقتی خود را برنامه ریزی می‌کنید همه چیز از شما پیروی می‌کند. حال اگر بیندیشید که چه چیزی را باید در آینده بگویید ، مسیر سخنرانی خود را گم می‌کنید، به این ترتیب مدیریت ذهن به شما یاد می‌دهد که چطور وقتی نیاز دارید به پاسخ‌های خود ، به طور خودکار نظم دهید و کنترل ذهن داشته باشید.

کنترل ذهن برای موفقیت

کنترل ذهن برای موفقیت به این صورت است که وقتی ذهن خود را برای یک برنامه تنظیم می‌کنید، همه چیز برای آن آغاز می‌شود در واقع همه چیز در ذهن ناخودآگاه از شما حمایت می‌کند. رفتارتان ، شیوه سخن گفتنتان ، نظام‌های اعتقادی و باورهایتان.

یعنی همه چیز برای پاسخ دادن ، به طور خودکار با موضوع درگیر می‌شود لذا همان طور که ما بدون اینکه به استفاده از عضلات و ماهیچه‌های خود فکر کنیم ، به جلو حرکت می‌کنیم، به سوی اهدافمان هم پیش می‌رویم درعین حالی که از توانایی ذهن ناخودآگاهمان نسبت به هدایت رفتارمان آگاه هستیم . در اینجا متوجه نقش کنترل ذهن در موفقیت می‌شویم به این صورت که:

اگر ذهن شما برای هدف خاصی برنامه ریزی شده باشد ، آن هدف یا جلوه ای از آن به طور خودکار اتفاق می افتد. به این ترتیب که ما چیزهایی را می‌بینیم که می‌خواهیم ببینیم و همان چیزهایی را می‌بینم که قبلا با آن آشنایی داشته‌ایم پس ذهنت را برای دیدن بیشتر از آنچه که تا به حال می‌دانستی باز کن ، توجه‌ات را گسترش بده و شروعی دوباره را با نگرشی جدید رقم بزن.

تمام باورها و رفتارهای ما از ذهن مان سرچشمه می گیرد. به توانایی مدیریت کردن افکار و باورها مدیریت ذهن می گویند.

ذهن و مغز مهم ترین عضو در بدن هر انسان می باشد. با مدیریت ذهن توانایی کنترل امور و آنچه در زندگی ما رخ می دهد را بدست می گیریم.

می توانیم آن گونه شویم که می خواهیم.

واقعیت این است که وقتی بتوانیم ذهن‌مان و مغزمان را مدیریت کنیم، می‌توانیم به تمام خواسته‌ها و آرزوهای زندگی‌ مان برسیم.

فقط کافی است با ذهن خود آشنا شویم آنگاه ذهن ما رفتارها و برخوردهای جدید را می‌آفریند.

ذهن چیست؟  ‌‌‌‌

ذهن و مغز هر دو یک جز واحد هستند. اگر مغز را به کامپیوتر تشبیه کنیم ذهن همان نرم افزار و یا برنامه های اجرایی است. به سخت افزار این کامپیوتر مغز گفته می شود.

هنگامی که می‌خواهیم از قسمت های مختلف این عضو مهم صحبت کنیم کلمه مغز را به کار می‌بریم.
هنگامی که منظور ما اشاره به کارکردها و یا تصمیمات مغز باشد از کلمه ذهن استفاده می‌کنیم.
توانایی های ذهن و مغز ما بسیار زیاد است.  هر انسانی قادر است فعالیت ها و کارهای متفاوتی را انجام دهد، مسائل زیادی را یاد بگرید، مسیرهای عصبی بیشماری را در مغز خود به وجود آورد و توانایی های بیشماری را کسب کند.

چگونه ذهنمان را مدیریت کنیم؟

یکی از بهترین روش‌های مدیریت ذهن این است که هنگام تصمیم‌گیری هایمان چند لحظه‌ای فکر کنیم و اجازه ندهیم ذهن‌مان ما را کنترل کند.

اگر خاطرات تلخ گذشته مدام ما را آزار می‌دهد این تقصیر ماست که به ذهن‌مان اجازه همچین اتفاقی را داده‌ایم.

هر موقع موضوعی شما را ناراحت کرد چند لحظه صبر کنید و به خود بگویید دیگر نمی‌خواهم ذهنم مرا کنترل کند.

تحت هیچ شرایطی به آن موضوع فکر نکنید.

اگر دوباره ذهن شما افکار مزاحم را برایتان پررنگ کرد اصلاً نگران نشوید زیرا بسیار طبیعی است و این اتفاق چندین بار پیش می‌آید. با این افکار مزاحم نجنگید و به آن‌ها فکر نکنید، فقط آن را گوشه‌ای نگه‌داشته و به آن‌ها بگویید فعلاً برای شما وقت ندارم بعداً به شما رسیدگی می‌کنم .

برای خود و زندگی‌تان بیشتر ارزش قائل شوید و به این افکار ذهن بها ندهید. بارها و بارها این کار را تکرار کنید تا ذهن‌تان شرطی شود و دیگر به این افکار بها ندهد.

واقعیت این است که ذهن متوجه می‌شود این افکار بی‌نتیجه هستند و به‌صورتی باور نکردنی این افکار از ذهن شما ناپدید می‌گردند. حتی اگر دوباره آن‌ها را به یاد آورید، دیگر ناراحت نمی‌شوید زیرا همان‌طور که شما آن‌ها را نادیده گرفتید ذهن‌ هم آن را نادیده گرفت و به سادگی درمی‌یابید که با تلاش ذهن و افکارتان را در دست گرفتید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.