کارگاه آموزش تصویرسازی ذهنی به صورت جامع

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
150 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از کاربردی ترین و در عین حال پرطرفدارترین کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه آموزش تصویرسازی ذهنی به صورت جامع و کاربردی را در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به علم روانشناسی قرار دهیم.

کارگاه آموزش تصویرسازی ذهنی به صورت جامع و کاربردی

در کارگاه آموزش تصویرسازی ذهنی به صورت جامع و کاربردی شما علاقه مندان به مبحث تصویرسازی به صورت کامل با آن آشنا شده و همچنین تکنیک های آن را فراخواهید گرفت.

تصویرسازی ذهنی چیست؟

تصویر ذهنی چیست؟ تصویرسازی ذهنی، یک بازنمایی ذهنی است که بدون نیاز به محرک خارجی روی می دهد. ممکن است تصویر سازی ذهنی، یک خاطره، یک مکان و یا یک رویداد را بازنمایی کند. برای نمونه، ممکن است من یک سیب قرمز را قبل از ترک محل کارم ببینم، سپس هنگام احساس گرسنگی، یک تصویر ذهنی از سیب صبح داشته باشم. افراد می توانند تصویرهای ذهنی را در مورد موضوعات ساده ای همچون شکلها (یک مربع) خلق کنند یا تصاویر ذهنی را برای یادآوری رویدادهای پیچیده مربوط به زندگی خود ایجاد نمایند (برای نمونه، اولین روز مدرسه). ممکن است تصاویر ذهنی را بازتاب مستقیم واقعیت باشند.

برای نمونه، می توان یک اسب یا یک تجربه خاص همانند قایقرانی یا نشستن در کنار آتش را تصور کرد. با این وجود، می توان تصاویر ذهنی در مورد موضوعات خیالی یا رویدادهایی که اتفاق نیفتاده اند، خلق کرد. تصاویر ذهنی در هر یک از ابعاد حسی روی می دهند، بنابراین می توان تصاویر شنیداری، بویایی، لامسه ای و دیداری را تجربه نمود.

در اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، تجربه مجدد می تواند شامل هر یک از ابعاد حسی یا همه آنها شود. برای نمونه، یک فرد می تواند بویی را که مربوط به آسیبی بوده است (مانند سوختن لاستیک در تصادف خودرو یا بوی خون در آسیب دارای جراحت)، مجددا تجربه نماید. توان زیاد تصویرسازی ذهنی، مربوط به انعطاف پذیری آن است. افراد می توانند پیامدهای مختلف را در مواجهه با ترس ها، زنجیره نتایج رفتار و جابه جایی خاطرات قدیمی و دردناک تصور نمایند و تصاویری خلق کنند که بخش های مطلوب و ترسناک خودهای آنها را باز نمایی کند.

در مجموع، در رشته روانشناسی مطالعه تصویر ذهنی تاریخچه نسبتا پر فراز و نشیبی دارد. در ابتدای قرن بیستم تصویرسازی ذهنی یکی از موضوعات اصلی مورد بحث بود و هنگامی که رفتارگرایی در اوج قرار داشت، تقریبا به طور کامل از نظرها دور ماند.

تصویر سازی ذهنی یک روش بسیار قدرتمند برای استفاده از تخیل و تصورات شما در جهت ساخت زندگی بهتر و رسیدن به خواسته ها و آرزوهای تان است. با قدرت تصویرسازی ذهنی یا همان تجسم خلاق می توانید آینده تان را کامل بسازید. قدرت تصویرسازی ذهنی بسیار زیاد است و تمام افراد معروف و ثروتمند دنیا از این روش در جهت رسیدن به خواسته ها و اهدافشان استفاده کرده اند.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد در زمینه قانون جذب فعالیت می کنند و تمرینات قانون جذب را انجام می دهند یکی از قدرتمندترین روش ها در قانون جذب تصویر سازی ذهنی است. یعنی شما خواسته تان را به صورت دقیق و واضح در ذهنتان بیاورید. اگر به درستی از این تکنیک قدرتمند استفاده کنید در همان روزهای اول نتایجی خواهید گرفت که شما را حیرت زده میکند.

شما به صورت ناخودآگاه هر روز از تصویر سازی ذهنی استفاده می کنید. ممکن است شما در جهت نا خواسته هایتان و آن چیزهایی که نمی خواهید از این قدرت بی نظیر استفاده کنید برای همین ممکن است چیزهای منفی جذب کنید. تنها وظیفه شما این است که به صورت خودآگاه از تصویرسازی ذهنی استفاده کنید.

البته با توجه به اینکه خیلی از افراد از تجسم خلاق یا همان تصویر سازی ذهنی استفاده می‌کنند اما نتیجه نمی‌گیرند این است که اصول آن را نمی‌دانند که در این محصول شما با اصلی ترین روش های تصویرسازی ذهنی آشنا می شوید.


پیشنهاد ویژه : کارگاه اصول و روش های افزایش انگیزه


خیلی ها می گویند ما نمی توانیم در ذهن خودمان تصویری را ببینیم وتصویرسازی ذهنی انجام دهیم، یک سوال می پرسم رنگ درب خانه شما چه رنگی است و خانه شما چند اتاق دارد ؟ناخودآگاه درذهن شما تصویری از رنگ درب خانه و اتاق های خانه تان نمایان شد واین یعنی شما تصویرسازی ذهنی را انجام دادید، پیراهن یا مانتو مورد علاقه شما که بیشترین مواقع آن را می پوشید چه رنگی است باز هم ناخودآگاه شما پیراهن یا مانتو خود را تصویرسازی کردید.

برای دیدن تصاویر در ذهن یکی از تمرین ها ی دیگراین است که یک تصویر را مقابل خود نگه می داریم و تند تند شروع به پلک زدن می کنیم بعد چشمانمان را می بندیم سپس می بینیم  آن تصویر به آسانی در ذهن ما نمایش داده می شود،از چیزهای خیلی کوچک مثل لیمو یا سیب یا هر چیز دیگه ای  که راحتی هستید شروع به تمرین تصویرسازی ذهنی می کنیم.

همانطور که گفتیم تصویرسازی ذهنی استفاده از قدرت تخیل و تصورات شما برای به دست آوردن و رسیدن به خواسته های تان است. شما با استفاده از تصویرسازی ذهنی می توانید به هر خواسته و هدفی که دارید برسید. ممکن است شما دنبال جذب پول و ثروت باشید، یا می خواهید یک رابطه عاشقانه زیبا داشته باشید، می خواهید شغل مورد نظرتان را جذب کنید و میخواهید به موفقیت‌های بزرگی در زندگی برسید و…

مثال عملی از تصویرسازی ذهنی

جدای از تکنیک‌ های تجسم ذهنی، هم‌چنین تجسم تصاویر ملموس بنیادی در رسیدن به موفقیت موثر است. به عنوان مثال، اگر هدف شما صرفه‌جویی و پس‌ انداز پول کافی برای سفر به هاوایی است، عکس‌ هایی از مناظر هاوایی در مجله یا بروشورهای سفر پیدا کنید، و عکس‌ های خودتان را ببرید و روی آن‌ ها بچسبانید، طوری که انگار در آنجا هستید. اگر هدف شما یادگیری موج سواری است، یک تصویر از کسی که موج سواری می‌ کند برش دهید و یک عکس از خودتان را جایگزینش کنید، طوری که به نظر برسد آن شخص در حال موج سواری، شما هستید.

اگر می‌ خواهید با مدرک مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شوید، خود را روی صحنه و در حال دریافت دیپلم تجسم کنید و یا به دوستان و خانواده از دستاورد های خود بگویید. راهی برای ساخت یک تصویر ذهنی از هر آنچه که تصمیم به انجامش دارید، پیدا کنید. حتی می‌ توانید یک عکس از آن را بکشید و در جایی مانند روی میز کار، در آینه حمام و یا در اتاق خواب یا هر جایی که عموما جلوی چشم تان است قرار دهید.

اگر بتوانید به درستی از تصویر سازی ذهنی استفاده کنید و خواسته هایتان را خیلی دقیق و واضح در ذهنتان تجسم کنید و این کار را ادامه دهید مطمئن باشید نتایج بسیار فوق العاده ای خواهید گرفت. پس منظور کلی از تصویر سازی ذهنی یعنی اینکه شما از قدرت تخیل خود جهت رسیدن به آرزوهایتان استفاده کنید.

ویژگی های یک تصویرسازی ذهنی خوب

 • هرچه بدن آرام تر باشد تصویرسازی بهتری خواهیم داشت
 • هرچه تصویربا احساس و شادی بیشتر بسازیم نتیجه بهتری می گیریم
 • تصویر سازی ذهنی با اغراق و تبلیغ باشد
 • در تصویر سازی صدا ها را بشنویم
 • در تصویر سازی رنگ ها را به وضوح ببینیم
 • تصویر سازی متحرک باشد
 • حالت چهره ما در تصویرسازی خندان و شاد باشد

بهترین زمان استفاده از تصویرسازی ذهنی چه موقع است؟

بهترین زمان برای استفاده از تکنیک تصویر سازی ذهنی شب ها قبل از خوابیدن و روزها بعد از اینکه از خواب بیدار شدید است. زیرا در این حالت بدن شما در حالت آلفا قرار دارد و تاثیرگذاری را چندین و چند برابر میکند. پس سعی کنید هر شب قبل از اینکه بخوابید و روزها بعد از اینکه از خواب بیدار شدید خواسته و هدف تان را کاملا واضح تجسم کنید. مطمئن باشید این تکنیک نتایج فوق العاده ایی خواهید گرفت.

تصویر سازی ذهنی در یادگیری، واژه دوم را هنگامی که واژه اول ارائه می شد به یاد آورند. لغات عینی که قابلیت تصور بیشتری دارند، نسبت به واژه های انتزاعی آسان تر یاد آوری شدند. پیاویو نظریه رمز گذاری دوگانه را در تبیین این اثر ارائه نمود. مطابق نظریه رمزگذاری دوگانه، دو نظام مستقل ولی دارای عمل متقابل وجود دارد (یک نظام زبان محور و یک نظام تصویر محور) و یادآوری واژه های عینی به دلیل اینکه می توانند براساس اطلاعات هر دو نظام عمل کنند، آسان تر است، در حالیکه، واژه های انتزاعی تنها به اطلاعات رمزگذاری شده در نظام زبانی دسترسی دارند.

مطالعه پیاویو که در طول ۳۰ تا ۴۰ سال در زمینه یادگیری و حافظه انجام گرفت، انگیزه لازم را برای بررسی آزمایشی و نظامدار تصویرسازی ذهنی فراهم نمود. یک مناقشه عمده در مورد بهترین روش فهم ماهیت بنیادین نظام نظام تصویرسازی ذهنی و همچنین، این امر که آیا تصویرسازی ذهنی باید محصول یک نظام قیاسی یا یک نظام گزارهای تلقی شود، مطرح است. طرفداران بحث قیاسی، بر شواهدی تأکید دارند که بیانگر شباهت میان مرور تصویرهای دیداری و ادراک دیداری است.

مطابق دیدگاه قیاسی، تصویرها به شکل عمده به عنوان عنوان دریافت های ادراکی ذهنی ای تلقی می شوند که می توانند تغییر کنند. دیدگاه گزارهای مقابل که به شدت مورد حمایت پیشینه قرار گرفته، شامل تصویرهایی است که پدیده ی هماینده نظام گزارهای بازنمایی نامیده می شود و در آن دانش به عنوان مجموعه ای از گزاره هایی که به هیچ یک از ابعاد حسی ارتباطی ندارند، بازنمایی می شود.

الگوی محاسبه ای کاسلین در مورد تصویرسازی ذهنی که در ابتدا به شکل عمده در حوزه نظام قیاسی قرار داشت، نشان می دهد چگونه دانش گزاره ای می تواند با بازنمایی های قیاسی یکپارچه شود. وی معتقد است دو نوع اطلاعات در مورد اشیاء ذخیره می شود. نوع اول به شکل پرونده تصویری است که اطلاعات پایه ای مربوط به خصوصیات تصویر را ذخیره می کند و نوع دوم، به شکل پرونده گزاره های هستند که اطلاعات مربوط به ویژگی های یک موضوع را شامل می شوند.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.