آموزش کامل فنون و روش های تدریس برای مدرسین

نوع فایل
PDF
حجم فایل
45 مگابایت
دسته بندی
22,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از آموزش های کاربردی بسیار مفید و کاربردی با عنوان آموزش کامل فنون و روش های تدریس برای مدرسین را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به تدریس و آموزش قرار دهیم.

آموزش کامل فنون و روش های تدریس برای مدرسین

آموزش کامل فنون و روش های تدریس برای مدرسین یکی از پرطرفدارترین و کامل ترین پکیج ها و منبع برای یادگیری روش های تدریس برای مدرسین می باشد.

به طور کلی در آموزش و پرورش ، به تبادل دانش و تجربه بین فرا دهنده و فراگیر ، تدریس می گویند که خوشبختانه در سال های اخیر همواره رو به رشد بوده و هست . فنون تدریس ابتدایی ، دارای تکنیک های خاص خود بود و عمداتا مبتنی به معلم بود ، به این صورت که معلم ، موضوع خاصی را توضیح می داد و دانش آموزان موظف به یادداشت برداری بودند ، که در مواردی خاص بسیار مفید بود ، اما امروزه سعی در بیدار کردن کنجکاوی و تمایل به یادگیری بیشتر دانشجویان دارند . از این رو ، تکنیک های مدرن به روش تدریس اضافه شده است . یکی از آنها استفاده از فناوری در کلاس درس است که به کمک آن با ایده های جدید می توانیم با ایده های قدیمی مقابله کنیم.

فنون تدریس چیست روش و فنون تدریس بیشتر بر اساس خلاقیت فرادهنده شکل می گیرد که دانستن این فنون ، به آسانی و سهولت تدریس کمک می کند ،در تدریس 3 موضوع اصلی حائز اهمیت است :
1. تعامل بین فرادهنده و فراگیر
2. هدفی از قبل تعیین شده توسط فرادهنده
3. ایجاد محیطی برای یادگیری آسان
روش های تدریس مختلفی وجود دارد و هر مدرس ، روش تدریس مختص به خود را دارد . در واقع هیچ روش تدریس ثابتی وجود ندارد و بستگی به شرایطی مثل موضوع درسی ، هدف آموزش ، سن و سطح مخاطبان و … دارد ، بنابراین مدرس باید از روش های تدریس الهام بگیرد و خود بهترین و مناسب ترین روش را به کار گیرد .
همانطور که گفته شد روش و فنون مختلفی برای تدریس وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد : کنفرانس (Lecturing) امروزه در مدارس ، روش کنفرانس به عنوان یکی از اولویت های تدریس محسوب می شود . اگرچه این روش به مدرس این شانس را می دهد که از حجم کار خود بکاهند اما ممکن است مانع یادگیری دانش آموز شود چرا که نقش منفعل را ایفا می کند .
نمایش دادن (demonstration ) در این روش ، فرایند تدریس از طریق نمونه و آزمایش است . به طور مثال مدرس می توانند یک موضوع را با انجام یک آزمایش به دانش آموزان آموزش دهد . روش نمایش دادن ، شبیه به نوشتن یک داستان است و موجب می شود که دانش آموزان با موضوع مربوطه ، ارتباط یرقرار کنند .
در حقیقت ، حفظ مطالب برای دانش آموزان سخت و وقت گیر است در حالی که همان مطالب از طریق ، نمایش دادن راحت منتقل می شود و قابل فهم است.
این روش علاقه دانش آموزان به یادگیری را افزایش و حافظه را تقویت می کند . همکاری (Collaborating) همکاری اجازه می دهد تا دانش آموزان به طور فعال در فرآیند یادگیری با صحبت کردن با یکدیگر و گوش دادن به نظرات دیگران ، بهتر بیاموزند.

پروژه ها و بحث های گروهی نمونه هایی از این روش تدریس هستند. معلمان ممکن است از همکاری ، برای ارزیابی توانایی های دانش آموزان برای کار به عنوان یک تیم، مهارت های رهبری استفاده کنند. بحث در کلاس ( classroom discussion) یکی از متداول ترین شیوه های تدریس ، شرکت در مباحث گروهی است که در این روش هر دانش آموز فرصت برابر را برای تعامل و ارائه نظرات خود دارد .بحث در کلاس درس مزیت هایی را شامل می شود :

• افزایش درک دانش آموزان

• گسترش دیدگاه دانش آموزان

• برجسته کردن دیدگاه های متضاد

• افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان

• تقویت حس همکاری در دانش آموزان

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.