ویژگی های افراد با ذهنی قوی و عواملی که موجب قویتر شدن ذهن می شود

ویژگی های افراد با ذهنی قوی و عواملی که موجب قویتر شدن ذهن می شود

داشتن یک ذهن قوی و تحلیل کننده همواره خواست بسیاری از افراد بوده که بتوانند از آن بهره مند باشند و زندگی خود را با استفاده از آن به ثمر برسانند، در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مطلبی با عنوان ویژگی های افراد با ذهنی قوی و عواملی که موجب قویتر شدن ذهن می شود با شما علاقه مندان به مباحث علمی بحث و گفتگو کنیم، پس تا انتهای مقاله با برنا اندیشان همراه باشید.

ویژگی های افراد با ذهنی قوی و عواملی که موجب قویتر شدن ذهن می شود

در مقاله ویژگی های افراد با ذهنی قوی و عواملی که موجب قویتر شدن ذهن می شود را مورد بررسی قرار داده و مسیر چنین افرادی را در زندگی برایتان مشخص خواهیم کرد.

 ۵ دلیل که نشان میدهد شخصی از نظر ذهنی قویتر از شماست

برخی از عوامل مربوط به ذهن قوی خارج از کنترل شما هستند.

ممکن است گاهی اوقات به اطراف نگاه کرده باشید و از خود بپرسید که چگونه همکار شما با محیط  سازگار می شود و تغییراتی را در خود ایجاد میکند. یا شاید شما دوستی دارید که از شکست عقب نشینی می کند و توانایی باورنکردنی در تحقق اهداف خود را دارد. حتی ممکن است این سوال را داشته باشید که آیا شما فقط قادر نیستید فردی قوی باشید.

وقتی احساس قدرتمند بودن نمی کنید وسوسه انگیز است که تسلیم شوید اما حقیقت این است که همه توانایی پرورش ذهن و تفکر را دارند.

من از طریق پادکست ها و مطبم با افراد زیادی  که ذهنی قوی داشته اند ملاقات نموده ام.

صحبت با افرادی که مهارت کافی در مدیریت احساسات خود ، تغییر شکل افکار منفی خود به مثبت را دارند ، به من چیزهای زیادی را در مورد معنای قدرت ذهن آموخت.

من تمرینات جدید قدرت ذهن را یاد گرفته ام ، به نظر می رسد که کدام تمرینات موثرترین هستند ، و کدام عادت ها باعث تخلیه قدرت ذهنی افراد می شود.

بنابراین اگر بعضی اوقات احساس ناامیدی می کنید دلیلش این است که افراد دیگر از نظر روانی قدرت بیشتری نسبت به شما دارند ، مطمئن باشید که می توانید عضلات ذهنی بزرگتری نیز بسازید. اما مهم است که درک کنید روی چه عواملی کنترل دارید و چه عواملی را کنترل نمی کنید. در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا کسی ممکن است از نظر ذهنی از شما قوی تر باشد.

1. آنها ژن هایی دارند که آنها را در معرض خطرات کمتری قرار می دهد.

قدرت ذهنی شبیه قدرت بدنی است – بعضی از افراد با مزیت ژنتیکی متولد می شوند. دیگران با افزایش خطر ابتلا به بیماری ها یا مسائلی که آنها را در معرض آسیب قرار می دهد ، متولد می شوند.


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی آموزش تله پاتی


اگر از نظر ژنتیکی بیشتر در معرض بیش فعالی، اضطراب یا افسردگی باشید، نمی توانید به آن کمک کنید. شما ممکن است ژن هایی را از والدین خود به ارث برده باشید که به این معنی است که احتمالاً شما به یک بیماری روانی مبتلا هستید.

و اگرچه داشتن یک مشکل بهداشت روانی به معنای ضعف شما نیست (من افراد زیادی را ملاقات کرده ام که با مشکلات بهداشت روان دست و پنجه نرم می کردند)، اما هنگام مبارزه با یک بیماری، ایجاد عضله ذهنی می تواند مانند یک نبرد سخت احساس شود.

چکار کنیم تا ذهنی قوی و برتر داشته باشیم

اگر از نظر ژنتیکی این طور نیستید نا امید نشوید. شما هنوز میتوانید یک قدرت ذهنی باور نکردنی داشته باشید.

2. آنها تجربه های مختلف در زندگی داشته اند

تجربیات شما – خصوصاً تجربیات دوران کودکی – می تواند تا حد زیادی بر قدرت ذهنی شما تأثیر بگذارد.

اما در واقع این خود تجربه ها نیستند که اندازه عضلات ذهنی شما را تعیین می کنند، این پاسخ شما به آن تجربیات است که تفاوت ایجاد می کند.

شاید شما دوران  کودکی بدی داشته اید و عزت نفستان را از دست داده اید زیرا فکر می کنید شکننده هستید. اما شاید دوست شما که کودکی سختی نیز داشته است بیش از هر زمان دیگری اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده است زیرا آنها معتقدند اگر از کودکی بدشان جان سالم به در ببرند ، می توانند درهر موقعیتی زندگی کنند.

فقط تجربه های آسیب زا نیستند که نقش دارند. شاید شخص دیگری الگوهای مثبت تری داشته باشد یا ممکن است آنها با حمایت و منابع زیادی رشد کرده باشند که آنها را شکل داده است.

در نظر بگیرید که تجربیات زندگی شما چگونه شما را شکل داده است. در حالی که نمی توانید آنچه اتفاق افتاده را تغییر دهید ، اما می توانید نحوه تأثیر این برخوردها روی شما را تغییر دهید. همچنین می توانید باورهای محدودکننده خود را که در این راه آموخته اید تغییر دهید.

3. شخصیت متفاوتی دارند

بعضی از افراد دارای شخصیت هایی هستند که توجهات مثبت را به خود جلب می کنند. شخصیت آنها ممکن است در بسیاری از روابط عالی و فرصت های هیجان انگیز را باز کند که به آنها کمک می کند تا قوی بمانند.

ممکن است احساس کنید کاریزمای برنده شدن جوایز زیادی ندارید، و این ممکن است گاهی اوقات کمی دشواری بیشتری به زندگی اضافه کند.

موضوع این نیست که “برون گراها از مزیت برخوردارند” یا موارد مشابه آن، در حقیقت ، مزیت واقعی خودآگاهی است.

بنابراین درک ساده ضعف و نقاط قوت (و همچنین مواردی که می توانید در مورد خود تغییر دهید) می تواند برای دستیابی به بیشترین پتانسیل شما کلیدی باشد.

4. در محیط سالم تری زندگی می کنند

گاهی اوقات مردم به اشتباه باور می کنند که اگر از نظر ذهنی قوی هستید، باید بتوانید در هر محیطی زندگی کنید، اما این درست نیست.

محیط پیرامون شما نقشی عظیم در قدرت ذهنی شما بازی می کند، اگر توسط افراد سمی، وسوسه های ناسالم و هرج و مرج کامل احاطه شده باشید، در طول روز انرژی مغزی زیادی را هدر خواهید داد.

به همین دلیل افراد دارای ذهن قوی  محیط های سالمی را برای خود ایجاد می کنند. آنها به جای هدر دادن اراده و انرژی در مبارزه با وسوسه های مداوم، انرژی خود را برای مهمترین کارها حفظ می کنند. آنها خود را برای موفقیت آماده می کنند تا بتوانند تمام وقت احساس و تلاش خود را انجام دهند.

بنابراین اگر در محیطی زندگی می کنید ، کار می کنید یا بازی می کنید که باعث پسرفت شما می شود ، ممکن است بخواهید تغییراتی ایجاد کنید.

5. آنها تلاش بیشتری می کنند.

عضلات ذهنی با تنش رشد می کنند – دقیقاً مانند عضلات جسمی. افراد دارای ذهن قوی برای یادگیری، رشد و به چالش کشیدن خود وقت و انرژی می گذارند.

آنها همچنین مهارت های کنار آمدن و تغییر سبک زندگی را آزمایش می کنند تا مشخص کنند چه چیزی برای آنها بهتر است. درست مثل اینکه یک تمرین متناسب برای قدرت بدنی وجود ندارد ، قدرت ذهنی نیز باید سفارشی شود. آنچه برای یک شخص مفید است ممکن است برای شما به همان اندازه موثر نباشد.

افرادی که دارای ذهنی قوی هستند، تمریناتی را انجام می دهند (مانند ابراز سپاسگزاری یا روبرو شدن با ترس) که به آنها کمک می کند تا قوی تر و بهتر شوند. و آنها می دانند که هر چقدر هم که قوی باشند ، همیشه جای پیشرفت دارد.

خوشبختانه ، شما تصمیم می گیرید که چقدر زمان و تلاش را برای توسعه خود گذاشته اید. شما می توانید کارهایی را انتخاب کنید که به شما کمک می کند هر روز قویتر شوید و یا می توانید عادت های ناسالم را از بین ببرید که باعث تقویت توانایی های ذهنی شما می شود.

برای رشد بیشتر راهنمایی میگیرند

قدرت ذهنی نباید یک رقابت باشد. هدف خود را مهمتر از شخص دیگری قرار ندهید. درعوض ، تمرکز خود را بر این بگذارید که امروز کمی قوی تر از دیروز باشید.

فقط مطمئن شوید که قوی بودن را با سختگیری عمل اشتباه نمی گیرید. قدرت واقعی این است که نقاط ضعف خود را بپذیرید، کمک بخواهید و برای بهتر شدن تلاش کنید.

اگر می خواهید قویتر شوید و مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، کمک گرفتن  حرفه ای از دیگران را در نظر بگیرید. صحبت با یک درمانگر ممکن است به شما کمک کند تمرینات و استراتژی های جدیدی را یاد بگیرید که می تواند به شما کمک کند قوی ترین و بهترین نسخه خود باشید.

دسته‌بندی‌ها