جزوه کامل روانشناسی رشد از کتاب لورا برک

نوع فایل
PDF
حجم فایل
250 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از بهترین آموزش های روانشناسی با عنوان دانلود جزوه کامل روانشناسی رشد از کتاب لورا برک را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

دانلود جزوه کامل روانشناسی رشد از کتاب لورا برک

جزوه کامل روانشناسی رشد لورا برک شامل تمامی مواردی است که تمامی دانشجویان رشته روانشناسی در طول دوره تحصیل با آنها آشنا شده و جزء مهم ترین دروس آن ها می باشد.

معرفی کتاب روانشناسی رشد لورا برک

کتاب روانشناسی رشد لورا برک، در 19 فصل نگاشته شده است و در دو جلد به چاپ رسیده است. روانشناسی رشد لورا برک، سال هاست به عنوان یکی از منابع اصلی درس روانشناسی رشد در آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی وزارت علوم و وزارت بهداشت مورد توجه طراحان سوال قرار دارد و داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی، به خوبی با این کتاب آشنا هستند.

آشنایی با روانشناسی رشد

روانشناسی رشد، یکی از مهم ترین درس های علمی در تمامی دوره های روانشناسی، علوم تربیتی و مددکاری در اغلب دانشگاه های ایران و جهان است. اهمیت رشد انسان به عنوان حوزه ای علمی، میان رشته ای و کاربردی منجر به آن شده است که تغییرات بشر از تولد تا پیری، موضوع کنجکاوی بسیاری از دانشمندان این حوزه قرار گیرد.

مخزن عظیم اطلاعات ما درباره رشد انسان میان رشته ای است و از ترکیب تلاش های افراد در حوزه های مطالعاتی متعدد مانند: روانشناسی، جامعه شناسی، انسان شناسی، زیست شناسی، آموزش و پرورش و پزشکی به دست آمده است و موضوعات متنوعی در روانشناسی رشد، مورد بحث قرار می گیرند.


پیشنهاد ویژه:جزوه کامل کتاب روانشناسی هیلگارد

به طور مثال این که چگونه افراد، با وجود این که الگوهای رشدی به نسبت ثابتی را طی می کنند، منحصر به فرد هستند و این که چگونه شرایط تاریخی و فرهنگی – اجتماعی بر سلامت جسمی و روانی یک نسل اثر می گذارد

به طور خلاصه، روانشناسی رشد به توصیف و شناسایی عواملی می پردازد که بر ثبات و تغییر شکل انسان ها از لحظه لقاح تا مرگ تمرکز دارند. باید توجه داشت که در این واحد درسی نظریه های متعددی درباره رشد انسان مطرح می گردد. هر یک از این نظریه ها بر جنبه خاصی از رشد تمرکز دارند. هیچ نظریه واحدی نمی تواند ادعا کند که تمامی ابعاد جسمانی، روانی، عاطفی، اجتماعی، فرهنگی و شناختی انسان را به طور کامل تبیین می کند، زیرا انسان موجودی بی نهایت پیچیده است، اگر چه همه پژوهشگران درباره رشد انسان اتفاق نظر ندارند، اما وجود نظریه های متعدد در یک حوزه به پیشرفت دانش کمک می کند.

محتوای کتاب

لورا برک در این کتاب به بررسی تحول انسان از لقاح تا مرگ پرداخته است. جلد اول کتاب به دوره لقاح تا نوجوانی می پردازد و در جلد دوم هم دوره نوجوانی تا مرگ پوشش داده می شود. لورا برک در کتاب روانشناسی رشد خود، به ابعاد شناختی، زیستی و روانی – اجتماعی هر دوره اشاره می کند.

در این نوشتار از آموزش خلاقیت به کودک به معرفی کتاب روان شناسی رشد، لورا برک می پردازیم با ما همراه باشید.
پژوهش درباره رشد انسان، تلاش نسبتاً جدیدی است. تحقیقات درباره رشد بزرگسالی، پیری و تغییر در روند زندگی در دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ پایدار شدند اما گمانه زنی ها درباره اینکه چگونه افراد رشد و تغییر می کنند قرنها وجود داشته اند. هنگامی که این گمانه زنی ها با پژوهش ترکیب شدند، به ساختن نظریه های رشد الهام بخشیدند.

لورا برک نویسنده کتاب “روانشناسی رشد” پژوهشگری سرشناس در آمریکاست و بسیاری از روان شناسان، هنگام بحث درباره مطالب مربوط به رشد، از آثار او به عنوان مرجع نام می برند. او سبک نگارش دلنشینی دارد که خواننده را جذب خود می نماید. کتاب حاضر که نام اصلی آن “رشد در گستره عمر” است در دانشگاه‌های ایران با عنوان روانشناسی رشد تدریس می شود و در دو جلد ترجمه شده است.

این کتاب دارای ساختاری زمانی است. کتاب با فصل مقدماتی شروع می شود که تاریخچه این رشته، نظریه های امروزی و راهبردی، پژوهشی را شرح می دهد. دو فصل بعدی درباره مبانی رشد هستند. فصل دوم، مروری کلی بر بسترهای زیستی و محیطی را در بحث یکپارچه ای درباره تاثیرات چند جنبه های رشد، ترکیب می کند. فصل سوم به رشد پیش از تولد، تولد، و نوزادان اختصاص یافته است.

خوانندگان با داشتن این مبنا، آماده می شوند تا هفت دوره سنی را دقیق تر مطالعه کنند. نوباوگی و نو پایی (فصل ۴، ۵و ۶)، اوایل کودکی (فصل ۷ و۸ )، اواسط کودکی (فصل ۹ و۱۰)، نوجوانی (فصل ۱۱ و ۱۲)، اوایل بزرگسالی (فصل ۱۳ و ۱۴)، میانسالی (فصل ۱۵ و ۱۶) و اواخر بزرگسالی (فصل ۱۷ و ۱۸). هر فصل، به رشد جسمانی، شناختی و رشد هیجانی و اجتماعی می پردازد. کتاب با فصلی درباره مرگ،‌ مردن و داغدیدگی خاتمه می یابد. (فصل ۱۹)

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.