تنظیم و اندازه گیری رشد شخصی و آشنایی با مهارت های لازم

تنظیم و اندازه گیری رشد شخصی و آشنایی با مهارت های لازم

توسعه و رشد شخصی بسیار مهم است و همه ی ما به دنبال رسیدن به اهداف و آرزوهایمان هستیم، حال سوال اینجاست که رشد شخصی دارای چه اصول و تکنیک هایی است و چگونه باید زندگی خود را طبق اهدافمان برنامه ریزی کنیم، در این قسمت از برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با موضوع تنظیم و اندازه گیری رشد شخصی و آشنایی با مهارت های لازم را مورد بررسی قرار دهیم و ابعاد مختلف آن را مطالعه کنیم، پس تا انتهای مقاله تنظیم و اندازه گیری رشد شخصی با گروه برنا اندیشان همراه باشید.

تنظیم و اندازه گیری رشد شخصی و آشنایی با مهارت های لازم

تکنیک ها و مهارت های تنظیم و اندازه گیری رشد شخصی به شما کمک می کند تا بتوانید طبق اهدافتان برنامه ریزی داشته باشید و با آسودگی خاطر به آرزوهایتان برسید.

نحوه تنظیم و اندازه گیری اهداف رشد شخصی

مسیرهای زیادی برای رشد شخصی وجود دارد. از فردریش نیچه نقل شده است که گفته است: “آنچه ما را نمی کشد ، ما را قویتر می کند” ، و این کاملاً می تواند درست باشد. اما چالش هایی که تقریباً ما را نابود می کنند، تنها مسیر رشد بیشتر شخصی نیستند.

تعیین اهداف برای رشد شخصی خود می تواند راهی موثر (با استرس کم) برای رشد عاطفی و فکری باشد. تعیین هدف می تواند به شما کمک کند تا به عنوان فردی از راه هایی که برای شما مهم هستند موفق شوید و می تواند به شما کمک کند تا زندگی خود را ساده کنید ، استرس را به حداقل برسانید و در واقع در مدت زمان کمتری به شخصی تبدیل شوید که قرار بود در آن باشید. همچنین می تواند به شما کمک کند تا از نظر ذهنی تیز بمانید همانطور که هر زبان آموز می تواند به شما بگوید.

اهدافی که باید به آنها ادامه داد

رشد شخصی برای افراد مختلف معنای مختلفی دارد ، اما اهداف زیر می توانند به طور گسترده ای در ایجاد زندگی پر از عادت های سالم ، خوشبختی بیشتر و معنای زندگی مفید باشند.

اهمیت رشد شخصی

همه ما ارزشهایی داریم که بخش حیاتی ما را تشکیل می دهد. برای برخی از افراد ، بیان هنری یک قسمت ضروری است و اگر حداقل در بعضی از اوقات زندگی خود را خلق کنند ، خیلی بهتر می شوند. برای برخی ، کمک به دیگران کاری است که آنها باید انجام دهند و معنایی که برای آنها و دیگران به ارمغان می آورد همان چیزی است که زندگی را با ارزش می کند. و برخی دیگر باید در حال حل مشکلات باشند تا احساس زنده بودن کنند.

دلیل مهم این که درک این موضوع مهم است این است که بسیاری از افراد وقت خود را با چیزهایی پر می کنند که مهم هستند اما با ارزش های آنها مطابقت ندارند ، با آنچه که در زندگی بیشتر به آنها می دهند. اگر آنچه را برای شما مهم است تجزیه و تحلیل کنید ، می توانید اهدافی را تعیین کنید تا اطمینان حاصل کنید که این قسمت بزرگتری از زندگی شماست.

مشخص کنید خودتان را کجا محدود می کنید

بسیاری از افراد بدون اینکه خودشان بدانند خود را تخریب می کنند. شاید شما اعتقاد نداشته باشید که توانایی دستیابی به چیزهایی را دارید که واقعاً می خواهید به آنها دست پیدا کنید و با تلاش نکردن خود را محدود می کنید. شاید شما به خود اجازه نمی دهید که زمان کافی را به اهداف خود اختصاص دهید زیرا در برنامه خود سرگرم چیزهای دیگری می شوید که اهمیت آنها کمتر است اما احساس می کنید “باید” انجام شود.

یکی از راه های شناسایی این خودشکنی ظریف ، تمرکز بر زندگی روزمره است که گویی برای موفقیت شما در زندگی مهم است. آیا همه کارهایی که انجام می دهید مهم است و به موفقیت شما کمک می کند؟ اگر چیزها را از طریق این لنز مشاهده کنید ، تشخیص تخلیه انرژی و اتلاف وقت و همچنین مواردی که مانع شما می شوند راحت تر است.

مراقب سلامتی خود باشید

وقتی سلامتی شما به خطر بیفتد ، تمرکز روی اهداف زندگی چالش برانگیزتر است. این واضح است که در مواجهه با شرایط جدی بهداشتی درست است ، اما در مورد انواع جدی تر سازش های بهداشتی نیز صادق است.

به عنوان مثال ، وقتی چند شب متوالی خواب کافی نداشته ایم یا چند روز غذای ناسالم خورده ایم ، بیشتر ما استرس بسیار بیشتری احساس می کنیم و حال خوبی نداریم. تمرکز بر مراقبت از سلامتی می تواند تأثیر بسزایی در بقیه زندگی شما بگذارد.

از زمان خود عاقلانه استفاده کنید

مدیریت زمان به خودی خود یک هدف مهم است. هنگامی که وقت خود را عاقلانه مدیریت می کنید ، انرژی و توانایی بسیار بیشتری برای پیگیری موارد دیگری در زندگی دارید که برای شما مهم هستند. مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که زمان صرف شده در فعالیت هایی که به شما انگیزه می دهند و به شما کمک می کند خود را به عنوان یک شخص رشد دهید، به حداکثر برسانید.

یک عادت برای خود ایجاد کنید

ممکن است در عرض چند هفته نتوانید خود را تغییر شکل دهید ، اما تمرکز زیاد روی ایجاد عادت های جدید به طور منظم می تواند در طی چندین ماه یا چند سال تغییر شکل دهد. ترفند این است که به عادت های ایجاد شده عادت کنید. بیشتر انرژی خود را معطوف به ساختن چیز جدیدی به بخشی استاندارد از زندگی خود کنید و بعد از اینکه با آن راحت شدید ، به کار خود ادامه دهید. این زمان ایجاد عادت جدید است. برای مطالعه بیشتر آموزش ترک عادات ناپسند را مشاهده فرمایید.

خودتان را با مدل های نقش دار محاصره کنید

فقط یک دوست داشته باشید که در مسیری که امیدوارید سفر کنید دورتر است. مربیان زندگی از این افراد به عنوان “دوستان متخصص” یاد می کنند و آنها می توانند زندگی را تغییر دهند زیرا آنها راهنمایی و الهام می گیرند که می توانید فقط با تماشای خود بودن آنها را انتخاب کنید. با این دوستان ، تماشا عملی می شود. این امر همچنین توسط تئوری یادگیری اجتماعی پشتیبانی می شود، که توضیح می دهد چگونه وقتی دوستی دارید که به شما کمک کند در این راه کارها را آسان تر می کند.

یک گروه حمایتی ایجاد کنید

استفاده از حرکت یک گروه در واقع می تواند به شما در رسیدن به اهداف کمک کند. این بدان دلیل است که فشار همتا می تواند یک تأثیرگذار قوی باشد ، بنابراین استفاده از آن به نفع شما عاقلانه است. وجود افرادی که می توانند هنگام پیروزی شما را تشویق کنند و به شما کمک می کنند تا هنگام باخت احساس بهتری داشته باشید ، می تواند موفقیت شما را تغییر دهد.

متأسفانه همه دوستان قادر به حمایت از این طریق نیستند. بعضی از افراد وقتی دوستانشان بیش از حد موفق می شوند ، به طور طبیعی احساس حسادت می کنند. بنابراین اگر در رسیدن به هدفی متوجه شدید که یک دوست کمتر از شما حمایت می کند (و از او حمایت کرده اید) ، ممکن است بخواهید به راحتی از تقسیم موفقیت های خود با این دوست خودداری کرده و به سراغ دوستانی بروید که از موفقیت شما بسیار هیجان زده هستند و قادر به حمایت از شما در مواقعی هستند که به اندازه دلخواه خود موفق نیستید.

اصول و تکنیک های اهداف رشد شخصی

تنظیم و اندازه گیری رشد شخصی

یادتان باشد که این نوع دوست ها را داشته باشید. ایده دیگر این است که گروهی را پیدا کنید که قبلاً بر روی اهدافی متمرکز شده باشد که می خواهید به آن برسید. شما پشتیبانی، اشتیاق و نکات کاربردی داخلی خواهید داشت.

هر ماه و یا هر سال چیزی جدید یاد بگیرید

توسعه شخصی بسیار هم است. به عنوان مثال یادگیری یک زبان جدید یا توسعه یک مهارت جدید می تواند زمان ببرد و تمرکز بخش عمده ای از انرژی خود را برای غرق شدن در رسیدن به یک هدف راهی عالی برای رسیدن به آن است. این وقتی ایده آل است که بخواهید واقعاً در دانش و توانایی خود عمیق باشید.

احساسات خود را دنبال کنید

لازم نیست که سرگرمی های خود را به عنوان یک شغل دنبال کنید تا بتوانید آنها را کاملاً جستجو کنید. خیلی عالی است اگر بتوانید با انجام کاری که دوست دارید درآمد کسب کنید ، اما لازم نیست یک حرفه باشد تا ارزش وقت شما را داشته باشد. فعالیت هایی از این قبیل به شما امکان می دهد تا حسی از جریان را تجربه کنید ، که می تواند سطح شادی شما را افزایش دهد و همچنین استرس را کاهش دهد. این بدان معنی است که منافع بسیار فراتر از صرف خرید یک سرگرمی جدید را تجربه خواهید کرد.

چگونه اهداف را حفظ کنیم

شناسایی اهدافی که باید دنبال کنید ، اولین قدم مهم است. با این حال ، مهم است که بدانید چگونه اهداف خود را دنبال کنید. برای حفظ اهداف یا پذیرش عادت های سالم چند ترفند وجود دارد.

  • اهداف درستی تعیین کنید
  • گام های کوچک بردارید
  • در این راه به خودتان پاداش دهید
  • لغزش ها را بخشی از روند در نظر بگیرید

حفظ اهداف می تواند کمی بیشتر از این باشد، اما این روند اساسی است. اکثریت قریب به اتفاق افرادی که سعی در تعیین اهداف رشد شخصی دارند تمایل دارند که آنها را رها کنند زیرا آنها اهداف خود را بیش از حد بالا قرار می دهند (یا اهداف نادرستی برای سبک زندگی خود دارند) ، سعی می کنند در مدت زمان کوتاهی تغییر را خیلی بزرگ کنند ، به خودشان بخاطر پیشرفت در اهدافشان تبریک بگویند و اگر لغزش دارند از این کار منصرف شوند. موفقیت واقعی ناشی از شکستن اهداف شما در مراحل کوچکتر، پاداش دادن به پیشرفت شما و شاید مهمتر از همه ، تلاش مجدد در صورت لغزش خود باشد.

تعیین اهداف شخصی که واقعاً می تواند زندگی شما را بهبود بخشد و سپس پایبند بودن به آنها می تواند به شما در گذراندن زندگی که همیشه امیدوار بودید کمک کند.

دسته‌بندی‌ها