اصول بهداشت فردی نوجوانان و ارائه راهکارهای موثر

اصول بهداشت فردی نوجوانان و ارائه راهکارهای موثر

بهداشت فردی برای همه ی افراد بوده و هرکس باید آن را رعایت کند، این موضوع از برای سلامتی انسان ها لازم است و به دلیل وجود ارتباطات گسترده با یکدیگر باید بهداشت فردی انجام شود. به دلیل مهم بودن موضوع ما در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان اصول بهداشت فردی نوجوانان و ارائه راهکارهای موثر را در اختیار شما علاقه مندان به مقالات علمی قرار دهیم. اگر علاقه مند به دانستن اصول بهداشت فردی نوجوانان هستید تا انتهای مقاله با گروه علمی و تخصصی برنا اندیشان همراه باشید.

اصول بهداشت فردی نوجوانان و ارائه راهکارهای موثر

در مقاله اصول بهداشت فردی نوجوانان راهکارهایی را برایتان معرفی می کنیم تا بتوانید سبک زندگی سالمی داشته و بتوانید رابطه موثری با نوجوان خود داشته باشید.

دقیقاً بهداشت خوب نوجوانان چیست؟ و چگونه والدین می توانند بهداشت را رعایت کنند؟ گاهی اوقات آنچه به نظر یک سوال ساده می رسد می تواند مسئله ای کاملاً پیچیده باشد.

چه کسی قوانین بهداشتی را ایجاد می کند؟

بهداشت در اصل این است که چگونه بدن خود را تمیز و “بهداشتی” نگه داریم. جنبه پاکیزگی در خدمت دو عملکرد است. اول ، تمیز بودن برای عملکرد اجتماعی ضروری است. افراد دیگر ، به ویژه بزرگسالان ، انتظار دارند که افرادی که با آنها ارتباط برقرار می کنند پاک باشند. هیچ شخصی تنها نیست، بنابراین توانایی برخورد با افراد دیگر یک مهارت اساسی برای نوجوانان و بزرگسالان است. ثانیاً ، تمیز بودن باعث می شود که بهداشت داشته باشیم. شاید کاملاً عاری از میکروب نباشد، اما بیشتر عاری از میکروب های مضر باشد. بهداشت مناسب به ما امکان تعامل با افراد دیگر را می دهد و خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد.پیشنهاد می شود کارگاه آموزش کامل بهداشت روانی را از فروشگاه برنا اندیشان دریافت نمایید.

از کجا بهداشت خود را یاد گرفتیم؟ در بسیاری از موارد ، کودکان ما با مشاهده ما یاد می گیرند که چگونه رفتار کنند. بهداشت هیچ تفاوتی ندارد. اگر یک روال منطقی برای پاکیزه نگه داشتن خود داشته باشید ، نوجوان شما این را یک رفتار عادی می داند. همسالان همچنین نحوه رفتار نوجوانان را شکل می دهند. اگر دوست صمیمی پسرتان همیشه تمیز است و ادکلن زیاد استفاده می کند، تعجب نکنید که پسرتان با شستشوی بدن و یک بطری چیزی که بوی “مردانه” دارد به خانه می آید.

اصول بهداشت نوجوانان

اما بهداشت خوب نوجوانان چگونه است؟

هر نوجوان باید:

  • دوش گرفتن یا استحمام هر روز یا یک روز در میان.
  • موها را روزانه یا یک روز در میان بشویید.
  • در صورت لزوم از دئودورانت یا ضد تعریق استفاده کنید.
  • دندان ها را روزی دو بار مسواک بزنید و ترجیحاً روزانه نخ دندان بکشید.
  • هر روز جوراب و لباس زیر تمیز بپوشید.

قوانین بهداشتی یک راهنما است و باید متناسب با پسر یا دختر شما باشد. اگر نوجوان شما پوست یا موهای چربی دارد ، دوش گرفتن روزانه ضروری است. اگر پوست او خشک است ، استحمام یک روز در میان قابل قبول است و حتی ترجیح داده می شود زیرا استحمام بیش از حد روغن محافظ طبیعی پوست را از بین می برد.

دئودورانت یا ضد تعریق یک انتخاب شخصی به طرق مختلف است. اگر نوجوان شما مشکلی در تعریق دارد ، ممکن است یک ضد عرق مناسب باشد. مراقب ضد عرق ها باشید ، زیرا آنها می توانند غدد عرق زیر بازوها را مسدود کنند و منجر به ایجاد توده های دردناکی می شود که باید توسط پزشک متخصص اطفال معاینه شوند.

بهداشت مناسب دندان از بروز انواع بیماری ها جلوگیری می کند. مسواک زدن برخی از باکتری های رایج را که می توانند باعث ایجاد بوی بد دهان شوند از بین می برد. این حذف باکتری ها در کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف از التهاب لثه (عفونت لثه) تا حفره نیز مفید است. نخ دندان باکتری ها و کثیفی هایی را که بین دندان ها گیر کرده اند از بین می برد. آن باکتری ها ، اگر برداشته نشوند، می توانند وارد جریان خون شوند و حتی می توانند منجر به بیماری های قلبی شوند. تحقیقات نشان داده است که نخ دندان روزانه حتی ممکن است امید به زندگی شما را افزایش دهد زیرا این باکتری های خطرناک را از بین می برد.برای اطلاعات بیشتر به بخش مجموعه کارگاه های پزشکی وب سایت برنا اندیشان مراجعه فرمایید.

آشنایی کامل با اصول بهداشت فردی در نوجوانان

اصول بهداشت فردی نوجوانان

نوجوان من حمام نمیکند

اگرچه این بیماری در بیشتر از سالهای قبل مشاهده می شود ، اما گاهی اوقات نوجوانان از دوش گرفتن یا استحمام خودداری می کنند. اول ، مهم است که درک کنیم آیا کاهش میزان استحمام مشکلی برای نوجوان شماست یا مشکلی برای شما است. اگر احساس می کنید نوجوان شما باید روزانه دوش بگیرد ، اما او فکر می کند که یک روز در میان اوضاع خوب است و از نظافت مطلوبی برخوردار است ، شاید موافقت با مخالفت راهی منطقی باشد. اگر دوش نمی گیرد و به وضوح کثیف است ، بوی بد می دهد یا به دلیل شرایط در مدرسه کنار نمی رود ، این یک مشکل است.

برای مقابله با نوجوانی که استحمام نمی کند یا بهداشت اولیه را حفظ نمی کند ، چند روش وجود دارد. یک راه خرید وسایل مراقبت شخصی است که برای نوجوانان تهیه شده است. دئودورانت ، صابون ، اسپری بدن یا حتی شستشوی صورت ممکن است به طور جادویی طی چند هفته آکنه ها را از بین ببرد. آنچه را که خودتان می پسندید خریداری نکنید، بلکه به دنبال محصولاتی بروید که به نوجوانان اختصاص یافته باشد.

راه دیگر این است که با کودک خود یک بحث بهداشتی اساسی داشته باشید. بعضی اوقات وقتی رانندگی می کنید (و آنها مخاطب هستند) ، می توانید پیام کوتاهی در مورد آنچه انتظار می رود ، با رعایت بهداشت دریافت کنید.

اگر مشکل به اندازه کافی شدید است و بر نحوه تعامل کودک شما با دیگر نوجوانان تأثیر می گذارد ، ممکن است کمک های حرفه ای مناسب باشد. با پزشک متخصص اطفال یا مراقبت های بهداشتی خانوادگی خود وقت بگیرید و پیش از موعد موضوع را با ارائه دهنده در میان بگذارید.

بعضی اوقات نوجوان شما به سخنان بزرگتر دیگری گوش می دهد اما شما را گوش نمی دهد، بنابراین از شخصی که نوجوان شما به او اعتماد دارد استفاده کنید. اگر به نظر کافی نرسد ، قرار ملاقات با مشاور ممکن است کمک کننده باشد.برای مطالعه بیشتر به روانشناسی کودک و نوجوان مراجعه نمایید.

سخن پایانی

بهداشت غالباً یک مسئله نیست ، اما وقتی این مسئله وجود داشته باشد ، می تواند یک مسئله مهم باشد. با کمی اطلاعات و راهنمایی ، نوجوان شما در مسیر مراقبت شخصی خوب قرار خواهد گرفت.

دسته‌بندی‌ها