کارگاه آموزش موفقیت در ارتباط و روش های ارتباط سالم

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
150 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش موفقیت در ارتباط و روش های ارتباط سالم را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

کارگاه آموزش موفقیت در ارتباط و روش های ارتباط سالم

در کارگاه آموزش موفقیت در ارتباط و روش های ارتباط سالم به صورت کامل خواهید آموخت تا با استفاده از روش های نوین و موثر در ارتباطات خود همواره موفق عمل نمایید.

ارتباط یکی از عناصر زندگی و جوامع انسانی می باشد. انسان ها لاجرم در ارتباط با یکدیگر قرار دارند و برای بقا و ادامه زندگی خود مجبور به برقراری ارتباط هستند. پس چه بهتر که این ارتباطات موفق بوده و با تاثیر گذاری متقابل همراه باشد. در واقع ایجاد یک ارتباط موثر و موفق بستگی به عواملی دارد که با شناسایی آن ها فرد می تواند مهارت خود را بهبود بخشد و بر موانع ایجاد آن چیره شود. برای ایجاد چنین ارتباطی فرد نیاز به داشتن مهارت هایی چون حل مسئله، فن بیان، و برنامه ریزی باشد. تا بتواند در روابط و محیط زندگی اش عملکردی بهینه داشته باشد.

ارتباط موثر و موفق

ارتباط به معنای منتقل کردن یک پیام از سمت فرستنده به گیرنده می باشد. به نحوی که فرد مقابل معنای مورد نظر را دریافت کند و تفاهمی دو جانبه شکل بگیرد.

هر ارتباط دارای عناصر کلامی و غیر کلامی می باشد. عنصر کلامی ارتباط شامل کلماتی است که فرد به زبان آورده و محتوایی که با این کلمات منتقل می کند می باشد. عنصر غیر کلامی شامل زبان بدن فرد گوینده، حالات چهره و اندام وی می باشد

اساسا هدف از برقراری ارتباط با یک فرد دیگر، پیوستگی به آن فرد می باشد. پیوستگی یعنی پیدا کردن دوست یا دوست صمیمی، ارتباط برقرار کردن برای رسیدن به خواسته ها و نیاز ها، از بین بردن تنهایی، دریافت اطلاعات و تاثیر گذاشتن روی دیگران می باشد. برقراری ارتباط با دیگران برای حفظ بقای انسان ها ضروری می باشد.

روابط به ما انسان ها کمک می کنند به یک خود شناسی برسیم. علاوه بر آن برای داشتن یک شغل مناسب، ازدواج موفق، و سلامت روان نیاز به داشتن ارتباط با دیگران داریم. چه بسا گاهی همین روابط ممکن است باعث ناراحتی بشوند، که با یک مشاوره روانشناسی مب توانید موانع را از میان بردارید.

مهارت همدلی کردن را بیاموزید

در هر سطحی از ارتباط، افراد نادیده گرفته شدن را نمی‌پسندند و دوست دارند که درک متقابلی از آن‌ها صورت بگیرد. آنچه که بیش از هر چیزی باید مورد درک و پذیرش قرار بگیرد احساسات و هیجانات است. در واقع افرادی که ارتباطات موفقی دارند، اغلب اهمیت این موضوع را درک کرده و در این مورد مهارت بالایی دارند. برای آنکه بتوانید همدلی کردن را بهتر بیاموزید لازم است که گاهی به دنیا از زاویه دید دیگران نگاه کنید و در مورد انواع احساسات و تأثیری که بر افراد می‌گذارد اطلاعات بیشتری به دست آورید.

مخاطبین خود را بشناسید

برای اینکه کلام‌تان بیشتر مورد پذیرش قرار بگیرد لازم است که ابتدا به درک درستی از مخاطب خود دست یابید. نحوه‌ای که شما جملات خود را بیان می‌کنید، اهمیت بسیار بیشتری از آنچه که می‌گویید دارد. به همین خاطر قبل از اینکه با هرکسی در ارتباط قرار بگیرید ابتدا از خود بپرسید که چقدر او را می‌شناسید، آیا در مورد علایقش اطلاعاتی دارید؟ این مسئله به خصوص زمانی که می‌خواهید برای جمعی سخنرانی کنید بسیار اهمیت دارد. اگر شما مخاطبین خود را نشناسید و بر اساس درک و علایق آن‌ها بحث را پیش نبرید نمی‌توانید انتظار تأثیرگذاری زیادی داشته باشید.

مختصر و مفید صحبت کنید

در ارتباطات کلامی و نوشتاری خلاصه گویی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تلاش کنید تا در ارتباطات خود از حاشیه پردازی زیاد خودداری کنید. هرچقدر که زمان انتقال پیام طولانی‌تر می‌شود به همان میزان از تأثیرگذاری آن نیز کاسته خواهد شد.

از خدمات حرفه‌ای کمک بگیرید

در دنیای امروز همه‌چیز تخصصی شده است و موفقیت در هر امری نیازمند آموزش و مطالعه است. داشتن ارتباطات مناسب نیز به عنوان یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار در کسب موفقیت نیازمند آن است که به طور حرفه‌ای به آن پرداخته شود.

اگر شما بتوانید ارتباطات موفقی داشته باشید، در امور تحصیلی، شغلی و خانوادگی به پیشرفت‌های بیشتری دست خواهید یافت. چرا که ارتباطات اجتماعی مبنای هر عملی در زندگی هستند. مرکز حامی هنر زندگی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این باره و برگزاری جلسات روان درمانی فردی و گروهی می‌تواند در این امر به شما یاری برساند.

خودشناسی و افزایش آگاهی

شناسایی دنیای ذهنی دیگران، همدلی و همدردی کردن با آنها و یا به نتیجه رسیدن بحث‌های ما با دیگران نیازمند خوشناسی و تلاشی برای افزایش اطلاعات و آگاهی‌های خود جهت شناسایی دیگران و محیط زندگی است. آگاهی از نقاط قوت و ضعف، ترسها، امیال،‌ آرزوها و نیازهای خود و پذیرش صادقانه آنها، کمک می کند ویژگی‌ها و وخصوصیات دیگران را واقع بینانه‌تر ببینیم و آنها را بپذیریم.

باید به خاطر داشت خوشناسی و افزایش آگاهی مستلزم صرف وقت، صبوری و تلاشی در جهت تغییر ویژگی‌های منفی خود است. برای خودشناسی و افزایش آگاهی می‌توانید از افراد متخصص نظیر روانشناسان و مشاوران کمک بگیرید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.