فیلم آموزش کیک بوکسینگ به صورت حرفه ای

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
3 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش کیک بوکسینگ به همراه یادگیری تمرینات حرفه ای را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به ورزش کیک بوکسینگ قرار دهیم.

فیلم آموزش کیک بوکسینگ به همراه یادگیری تمرینات حرفه ای

در فیلم آموزش کیک بوکسینگ به همراه یادگیری تمرینات حرفه ای شما علاقه مندان به این ورزش به صورت تخصصی با کیک بوکسینگ آشنا خواهید شد.

کیک‌بوکسینگ (Kickboxing) ترکیبی از رشته‌های، کاراته، موی تای و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزشی رزمی می‌باشد که ۴۳ سال از تولد آن می‌گذرد. به‌طورکلی هدف از تمرینات کیک بوکسینگ دفاع از خود، به دست آوردن آمادگی جسمانی و هم چنین به عنوان ورزش رزمی می‌باشد.کمربندهای کیک بوکسینگ به صورت فدراسیونی به این ترتیب میباشد:سفید، زرد، نارنجی، سبز، آبی، قهوه ای، مشکی دان ۱ الی دان۹،کمربند فایتری.

تاریخچه ورزش کیک بوکسینگ

ریشهٔ اصلی کیک بوکسینگ به ۲۰۰۰ سال پیش در آسیا بر می‌گردد. کیک بوکسینگ ژاپنی در دههٔ ۱۹۶۰ میلادی ایجاد و رقابت‌های آن از همان دهه شروع شد. بنیان‌گذاران آن اوسامو ناگوچی و تاتسو یامادا می‌باشند. کیک بوکسینگ آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی به وجود آمد. بنیان‌گذاران کیک بوکسینگ در غرب «جو لوئیس»، «بیل والاس»، «جف اسمیت» و «جری بیزلی» در سال ۱۹۷۰ می‌باشند. کیک بوکسینگ را می‌توان ورزش رزمی تلفیقی دانست که در آن از روش‌های رشته‌های مختلف رزمی استفاده شده‌است.

نام‌گذاری

اصطلاح کیک بوکسینگ به وسیله اوسامو ناگوچی ژاپنی برای نام‌گذاری رشته‌ای رزمی که از موای تای و کاراته و از بوکس و تکواندو الهام گرفته شده بود استفاده شد. او این رشته را در سال ۱۹۵۸ معرفی کرد. کیک بوکسینگ در واقع از دو قسمت (کیک = ضربه پا) و (بوکسینگ=مشت زدن) تشکیل شده که تکنیک‌های اصلی آن هم در مشت و ضربه پا می‌باشند.

روش مبارزه

مسابقات در یک زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده برگزار می‌گردد. زمان مسابقه معمولاً سه راند سه دقیق‌ای می‌باشد که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می‌کنند. هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک کنترل می‌شود؛ و در هر راند سه قاضی به مبارزان امتیاز می‌دهند.

کیک بوکسینگ مانند تمام رشته‌های رزمی دارای کمربند و دان می‌باشد. این ورزش داخل رینگ یا تاتامی برگزار می‌شود و گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در طول مسابقه بیش از سه خطا داشته باشی بازنده اعلام می‌شوی. در مسابقه یک داور وسط وجود دارد و سه داور کنار و یک قاضی وجود دارد. در بعضی از مسابقات که سطح آن پایین است زمان مسابقه ۲راند ۲ دقیقه‌ای است. به افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می‌کنند فایتر می‌گویند.

ضربات مشت به سر حریف دارای ۱ امتیاز و ضربات پا به سر دارای ۲ امتیاز می‌باشد. هم چنین ضربات پایی که به صورت چرخشی اجرا شوند و به سر حریف اصابت کنند ۳ امتیاز دارند. اجرای ضربات چرخشی معمولاً توانایی زیادی می‌خواهد و در واقع یک نوع حرکت ریسکی است، به همین دلیل این گونه ضربه‌ها کمتر اجرا می‌شود.

دفاع کیک بوکسینگ

برای خبره شدن در حرکات رزمی باید دفاع قوی داشته باشید، اگر مهارت دفاعی شما پایین باشد، ممکن است تنها از پس حریف متوسط بر بیایید، اگر حریف قوی داشتید ، استراحت کردن زنگ خطر و برنامه ریزی جدید او را نشان می دهد، در زیر مواردی آمده است که به وسیله آن ها می توانید قدرت دفاعی خود را افزایش دهید:

حمله حریف را بدون فوت وقت دفع کنید، مثلا سریع با حرکت دست به آن پاسخ دهید.

خودتان را قفل کنید، مثلا می توانید دست ها و پاهایتان را قفل کنید، این کار باعث می شود که حریف در انتخاب حرکت محدود شود.

هنگام حمله حریف تا جایی که می توانید جاخالی دهید، نباید با او ارتباط جسمی داشته باشید، جا خالی دادن از حمله بهتر از پاسخ به حمله یا قفل کردن است، زیرا با این کار پاها و دستتان آزاد است.

بعد از دفع حمله برگردید، جا خالی دهید یا قفل شوید، قبل از این که حریف به حالت قبلی خود برگردد، حرکت جدید خود را پیاده کنید.

هنگام حمله حریف در جهت همان حمله تا جایی که می توانید از او دور شوید.

از خط حمله فاصله بگیرید و خودتان را کنار بکشید، مثلا می توانید روی یک پاشنه پا بایستید، این حرکت شما را قادر می سازد که از تکنیک بعدی حریف جلوگیری کنید.

تفاوت کاردیو کیک بوکسینگ با کیک بوکسینگ چیست؟

تفاوت زیادی بین مشت زدن به هوا و یا مشت زدن به طرف مقابل وجود دارد و تکنیک های زیادی هستند که می توان به وسیله آن به دیگران صدمه زد، کیک بوکسینگ یا مشت زدن به هدف به تمرین زیاد و تعادل بالا نیاز دارد، چنانچه در بخش ورزش و تناسب اندام توضیح داده ایم بدون تعادل ضربات شما بسیار ضعیف خواهد بود و خود شما را خسته می کند، یک تکنیک کیک بوکسینگ مناسب به شما آموزش می دهد که چگونه با تمام قدرت عضله ای به طرف مقابل ضربه بزنید، اگر شما با مشت زدن به هوا در حال تمرین هستید، شاید در تمرینات واقعی ناامید شوید ، زیرا احساس می کنید که مشت شما برای فرد مقابل بسیار ضعیف است و در حمله خودتان را می بازید، جدا از این یک مشت یا ضربه ضعیف باعث می شود که خودتان دچار آسیب شوید، مثلاً دچار شکستگی استخوان شوید، اگر در کیک بوکسینگ با یک فرد واقعی تمرین نکنید، نمی توانید ماهیت واقعی این ورزش را یاد بگیرید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.