فیلم آموزش دفاع شخصی به صورت حرفه ای

فیلم آموزش دفاع شخصی به صورت حرفه ای
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
200 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش دفاع شخصی به همراه آموزش فنون کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به دفاع شخصی قرار دهیم.

فیلم آموزش دفاع شخصی به همراه آموزش فنون کامل

در فیلم آموزش دفاع شخصی به همراه آموزش فنون کامل شما علاقه مندان به یادگیری دفاع شخصی به صورت کامل با تمامی فنون دفاع شخصی آشنا خواهید شد.

آشنایی با دفاع شخصی

دفاع شخصی یا دفاع از خود به پادکارهایی گفته می‌شود که شخص برای حراست از سلامتی یا اموال خود یا دیگری به‌کار می‌بندد. در بسیاری از نظام‌های حقوقی، دفاع مشروع به‌عنوان حقی برای استفاده از زور در صورت مورد تعرض قرار گرفتن به رسمیت شناخته شده‌است.

دفاع شخصی، حمله مهاجم را خنثی کردن است بدون اینکه به شما آسیبی برسد یا اینکه حمله مهاجم را مهار ‏کنید و اگر قصد فرار داشته باشید بتوانید فرار کنید، در غیر این صورت باید با مهاجم مبارزه و یا او را در ‏حالت قفل نگه داشته، یا تحویل پلیس بدهید. دفاع شخصی شامل یک سری فنون، تکنیک‌ها و سیستم‌های ‏مختلف دفاعی است که با استفاده از آن‌ها فرد می‌تواند از حمله‌های مهاجم جان سالم به در ببرد.

دیگر چارچوب‌ها

در تمام ‏دنیا به دفاع شخصی بهای زیادی می‌دهند و در بعضی از دانشگاه‌های اروپا و آمریکا جز درس‌های ‏دانشگاهی تدریس می‌شود و دانشجو باید مانند دروس تخصص آن‌ها را بگذرانند. اکثر مردم به دفاع ‏شخصی علاقمند هستند، زیرا تخصصی است که در تمام عمر کاربرد دارد و به هیچ تناسب اندام و قدرت ‏بدنی خاصی نیاز ندارد. ‏فرد می‌تواند با اندکی قدرت به مهاجم خود غلبه کرده و او را شکست دهد، حتی به او آسیب جدی نرساند .

اجتناب

اجتناب از موقعیت‌های خطرناک، روشی مفید برای دفاع از خود است. حمله‌کننده معمولاً متمرکزتر، قوی‌تر و مسلح است و با شخصی که به او حمله می‌شود در یک سطح نیست. با توجه به این عوامل، شکست مهاجم بعید است. هنگامی که فرصتِ اجتناب ممکن است، شانس بشتری برای فرار وجود دارد، که به آن تکنیک «فرار انفجاری» یا «فرار سریع» می‌گویند. اینکه ما درک کنیم موقعیت ما یک موقعیت خطرناک و کشنده است یا اینکه حداقل‌های حریف را بسنجیم، بسیار مهم و ضروری است. همیشه باید یک هشدار و آماده‌باش ذهنی داشته‌باشیم. ناگفته نماند که ما نیز نیاز به آموزش مهارت‌های رزمی و دفاعی برای عملکرد هرچه بهتر داریم، ولی احتیاط شرطِ عقل است.

تشنج‌ زدایی

به دفاع شخصیِ کلامی یا گفتاری گفته می‌شود. شالودهٔ این دفاع از دو ورزشِ آیکیدو و جودو گرفته شده و به همین نام‌ها نیز معروف است. این تکنیک، «استفاده از کلمات برای جلوگیری از درگیری و پایان دادن به حمله» تعریف شده‌است که راهی است برای سپر قرار دادن کلمات برای عدم درگیری. به این نوع عمل «مدیریت تعارض» نیز می‌گویند که تکنیکی است متشکل از استفاده از صدا، لحن، و زبانِ بدن برای آرام کردن وضعیت بالقوهٔ یک خشونت قبل از بالفعل شدن آن، که شامل تکنیک‌هایی مانند گرفتنِ زمان و منحرف کردن مکالمه به افراد دیگر، یا ورود به موقعیت همدلانه یا همذات‌پنداری برای ایجاد حس درک مهاجم است.

هشدار شخصی

هشدارِ شخصی، یک راه برای درخواست دفاع از دیگران است. زنگ شخصی، نوعی دستگاه کوچک دستی است که صدای بلند، قوی و نافذ دارد و توجه دیگران را به شما جلب می‌کند. برای مثال، یک سوت استخر این کار را می‌تواند برای همه انجام دهد، و یک عامل بازدارنده برای مهاجمان به‌شمار می‌رود.

آموزش دفاع شخصی

توصیه می‌شود تکنیک‌های دفاع شخصی تحت رفتارهای تهدیدآمیز و خشونت سیستماتیک در کلاس‌های دفاع شخصی آموخته شود. آموزش دفاع شخصی در رشته‌های گوناگون در سراسر جهان گسترده شده‌است و بسیاری از مدرسان هنرهای رزمی نیز کلاس‌های دفاع شخصیِ مختلفی را برگزار می‌کنند. درحالی‌که تمام آموزش‌های هنرهای رزمی را می‌توان استدلالی نسبت به برخی از برنامه‌های کاربردی برای دفاع شخصی دانست، دوره‌های دفاع شخصیِ مختلفی که با توجه به رخدادهای واقعیِ بهینه‌سازی به بازار عرضه شده‌است. با توجه به وجود ورزش‌های مناسب، تعدادی زیرشاخه‌های متنوع اختصاصی (برای مثال، دفاع در برابر اقدام به تجاوز برای زنان، دفاع از خود برای کودکان و نوجوانان) نیز وجود دارد.

سیستم‌های قابل توجهِ تدریس دفاع شخصی عبارت‌اند از:

سیستم‌های غیرنظامیِ مدرن ارتشی، مانند سیتما، کراوماگا، دیفندو

سیستم‌های فراگیر دفاع شخصی، مانند وینگ چون کونگ فو، آیکیدو، جوجیتسوی آلمانی، جودو

سیستم‌های دفاع در برابر اقدام به تجاوز برای بانوان

می‌توان از ورزش‌های براساس سیستم دفاع و حمله، مانند وینگ چون کونگ فو، کیک‌بوکسینگ، ساندا ،موای تای، بوکس، ساواته، جودو، جوجیتسو برزیلی، سامبو، هنرهای رزمی ترکیبی و کشتی به‌عنوان دفاع شخصی اقتباس کرد.

سیستم‌های سنتیِ دفاعیِ غیرمسلحانه، مانند کاراته، تکواندو، هاپکیدو، پنچاک سیلات . این سبک‌ها همچنین می‌توانند شامل رقابت باشند.

سیستم‌های سنتیِ دفاعیِ مسلحانه، مانند اسکرما/ آرنیس/ کالی، که شامل دفاع‌های غیرمسلحانه هم می‌شوند.

شما می‌توانید از تمام بدن خود برای دفاع یا حمله استفاده کنید اگر شما یک جنگجوی بزرگ نیستید ممکن ‏است فراموش کنید که می‌توانید با هر بخش بدنتان آسیب جدی به فرد دیگری برسانید، تمام بدن شما به ‏راحتی بهترین گزینه برای مبارزه با مهاجم می‌باشد، باید بدانید چگونه از دست و پاهایتان استفاده کنید، باید ‏بدانید که سر مهاجم اولین چیزی است که شما فکر می‌کنید به آن حمله کنید در زمان حمله مهاجم شما به ‏دنبال راهی هستید برای دفاع از خود و برای اجرا یک تکنیک خوب احتیاج به تمرین و آموزش دارید تا ‏بتوانید از دست مهاجم رها شوید و اگر خواستید فرار کنید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.