پکیج کامل آموزش خودباوری در زندگی

پکیج کامل آموزش خودباوری در زندگی
نوع فایل
PDF
حجم فایل
10 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از کاربردی ترین و پر طرفدارترین پکیج های روانشناسی که برای تمامی افراد در زندگی کاربرد فراوانی دارد با عنوان پکیج کامل آموزش خودباوری چگونه در زندگی به خودباوری برسیم را برای دانلود در اختیار شما علاقه مندان به علم روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

پکیج کامل آموزش خودباوری چگونه در زندگی به خودباوری برسیم

در پکیج کامل آموزش خودباوری چگونه در زندگی به خودباوری برسیم شما علاقه مندان به مباحث روانشناسی با فنون و روش های رسیدن به خودباوری آشنا خواهید شد.

آموزش خودباوری و روش های رسیدن به خودباوری در زندگی

یکی از ارکان مهم برای رسیدن به موفقیت خودباوری است. اما بسیاری از افراد نقش خودباوری در موفقیت را نادیده می‌گیرند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از انجام کاری بترسید یا ترس صحبت کردن در جمع را داشته باشید یا موقعیت‌های مهمی در زندگیتان را علارغم اینکه استعداد و توانایی کافی برای انجام آن را داشته‌اید، به کسی دیگری واگذار کرده باشید. برای عبور از موانع ساخته شده در ذهنتان باید خودتان را باور کنید تا موقعیت‌ها و فرصت‌ها را ازدست ندهید.

خودباوری و مفهوم آن

خودباوری به معنی نادیده گرفتن کمبود‌ها نیست، بلکه به معنی دیدن استعدادها و توانایی خودتان می‌باشد. بخش مهمی از خودباوری حاصل دانستن نقاط ضعف است به طوری که به شما در رسیدن به چیزی که می‌خواهید به آن برسید به شما کمک می‌کند. شما باید آنچه که اکنون در اختیار دارید را ببنید و با آنچه که اکنون در اختیار دارید، راه حلی برای برطرف نمودن نقاط ضعفتان بیابید و در مسیر رسیدن به خواسته هایتان استفاده کنید.

فردی دارای خودباوری است که از توانمندی‌ها و قابلیت‌هایش استفاده می‌کند اما اگر موفق نشد توانمندی‌هایش را پرورش می‌دهد. چرا که حتما راهی وجود داشته که نتوانسته پیدایش کند.


پیشنهاد ویژه : راهنمای نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه MBTI


شکست به این معنا نیست که هیچ قابلیت و توانایی ندارید و دیگر در زندگی نمی‌توانید موفق شوید. تنها باید اشتباهاتتان را پیدا کنید و دوباره شروع کنید.

چرا به خودباوری احتیاج دارید؟

داشتن خودباوری برای هرکس ضروری است. نداشتن باور به خودتان نتیجه‌ای به جز از دست دادن فرصت انجام کارها و چیزهایی که آرزو انجام آن‌ها را دارید، نخواهد داشت. یکی از دلایلی که نمی‌توانید توانایی‌های خودتان را باور کنید، به این دلیل است که دیگران آن‌ها را باور ندارند. ولی باید بدانید که هیچ کس نمی‌تواند حس حقارت و ناتوایی را به شما القا کند مگر اینکه خودتان با او موافق باشید.

در این صورت شک و تردید به ذهنتان راه پیدا می‌کند. مثلا: دیگران از من بهتر هستند و صلاحیت بیشتری برای انجام دادن این کار دارند، موفقیت برای دیگران است، نه برای امثال من! نمی‌توانم خطر شکست را بپذیرم. این افکار منفی خودباوری شما را در معرض خطر قرار می‌دهد و راه رسیدن به موفقیت را مسدود می‌کند.

رابطه خودباوری و عزت نفس

خودباوری را تا حد زیادی می‌توان با عزت نفس بالا هم معنا دانست. اما عزت نفس چیست؟

عزت نفس، درواقع هسته وجودی ما به عنوان انسان است. عزت نفس یعنی من چقدر خودم را دوست دارم و چقدر از نظر خودم انسان ارزشمندی هستم. عزت نفس، یعنی باور به اینکه من انسان توانمندی هستم و می‌توانم اگر بخواهم، به خواسته‌ها و اهداف خود برسم. عزت نفس یعنی هر اتفاقی در دنیا بیفتد، من همچنان انسان ارزشمندی هستم و خودم را دوست دارم.

جملات خودباوری

چند جمله از افراد معروف و سرشناس جهان در مورد خودباوری:

 • به خودت باور داشته باش. تو شحاع‌تر از آنی که فکر می‌کنی، با استعداد تر از آنی که می‌دانی و توان‌مندتر از آنی که تصور می‌کنی.
 • اگر به چیزی واقعا باور داری بایست و برای آن بجنگ.
 • به توانایی‌های درونی خودت باور داشته باش. تنها محدودیت‌های تو آن‌هایی هستند که خودت برای خودت قرار می‌دهی.
 • اگر واقعا می‌خواهید مورد احترام کسانی که عاشق‌شان هستید قرار بگیرید، باید به آن‌ها نشان دهید که می‌توانید بدون آن‌ها هم دوام بیاورید.
 • اگر در راه چیزی که واقعا به آن باور دارید تسلیم نشوید، راهش را خواهید یافت.
 • زمان شما ارزشمندتر از آن است که برای افرادی که باورتان ندارند تلف شود.
 • پردم بزرگ‌ترین هدیه‌ای که کسی می‌تواند بدهد را به من داد. او به من باور داشت.
راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.