پکیج آموزش صفر تا 100 اعتماد به نفس

پکیج آموزش صفر تا 100 اعتماد به نفس
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
1 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان پکیج آموزش صفر تا 100 اعتماد به نفس به صورت کاملاً تخصصی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی قرار دهیم.

پکیج آموزش صفر تا 100 اعتماد به نفس به صورت کاملاً تخصصی

در پکیج آموزش صفر تا 100 اعتماد به نفس به صورت کاملاً تخصصی شما با مفهوم اعتماد به نفس آشنا شده و همچنین اصول و روش های افزایش اعتماد به نفس سالم را نیز خواهید آموخت.

معنای اصطلاح اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یا اطمینان به نفس (اطمینان به توان خود یا خود باوری) به این معناست که به‌طور کلی و عمومی من درزمینهٔ انجام کارها می‌دانم و می‌توانم. اصل و موضوع کلی توانایی انجام کارها، وظایف و مسئولیت‌ها در مسیر رسیدن به اهداف است.

داشتن اعتماد به نفس یا افزایش اعتماد به نفس برای رسیدن به موفقیت، ضروری و لازم  می باشد. کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند نسبت به خود احساس بهتری داشته و از قابلیت ها و مهارت هایشان بهتر استفاده می کنند.

شایدها، اگرها و کاش ها و به طور کل تردیدهای زیاد در زندگی می توانند نشانه هایی از اعتماد به نفس پایین در فرد باشند. این افراد خود را حقیر شمارده و احساس می کنند مورد قبول و علاقه هیچ کس نیستند.

زمانی ما اعتماد به نفس سالم داریم که توانایی‌ها و نقاط ضعف خود را بدانیم و بپذیریم، مسوولیت رفتار‌های خود را بپذیریم و بدانیم که می‌توانیم کارهایی را انجام دهیم. اعتماد به نفس سالم یعنی اعتماد به «توانستن». توانستن انجام کاری، حل کردن مساله‌ای، ادامه زندگی، زندگی موفق داشتن، صحبت کردن در جمع، دیدن توانایی‌ها، قدرت درون و… اعتماد به نفس، باور و اعتمادی است که ما نسبت به داشته‌های درونی‌مان داریم.

اعتماد به نفس به ما می‌گوید که « با وجود تمام موانع باز به راهم ادامه خواهم داد؛ زیرا به توانایی‌ام برای کسب خواسته‌هایم اعتماد دارم.»شناخت ویژگی‌های هر حالت ذهنی، روانی یا جسمی باعث می‌شود که ما برای تشخیص اینکه چقدر از آن ویژگی دور هستیم یا چقدر آن مساله درون ما وجود دارد، شاخص‌هایی داشته باشیم.

افرادی که اعتماد به نفس سالم دارند مسوولیت رفتار و اشتباهات خود را می‌پذیرند. ضعف اعتماد به نفس در ما باعث می‌شود برای اینکه کوچک نشویم یا به‌عبارتی بهتر، تصور کوچک بودنی که در ذهن خود داریم برای دیگران آشکار نشود، اشتباهات خود را نپذیریم. از طرفی دیگر ضعف در اعتماد به نفس باعث می‌شود که حق اشتباه کردن را از خود بگیریم و هر گاه که اشتباهی از ما سر می‌زند خود را پنهان کنیم تا دیگران متوجه ما نشوند. افرادی که اعتماد به نفس دارند قاطعانه و محترمانه اشتباه خود را می‌پذیرند و بابت آن در صورت لزوم عذرخواهی نیز می‌کنند.

افرادی که اعتماد به نفس سالم دارند هیچ‌وقت زیر بار حرف ناگفته یا کاری که انجام نداده‌اند نمی‌روند. چه چیزی باعث می‌شود ما وقتی که حرفی را نزده‌ایم یا کاری را انجام نداده‌ایم مسوولیت آن را بر عهده بگیریم؟ آیا این احتمال نمی‌رود که ممکن است یکی از ریشه‌های این واکنش ضعف در اعتماد به نفس برای دفاع از خود و احقاق حق باشد؟ گاهی ما احساس بی‌پناهی می‌کنیم و فکر می‌کنیم که قادر به دفاع از خود نیستیم؛ بنابراین بهترین واکنش برای ما «تسلیم» است. افرادی که اعتماد به نفس سالم دارند فقط مسوولیت کارهایی را قبول می‌کنند که انجام داده‌اند.

افرادی که اعتماد به نفس سالم دارند، برای موفقیت خود دیگران را تخریب نمی‌کنند. کسانی که برای رسیدن به موفقیت و ترفیع، راه حل آسیب رساندن به دیگران را پیش می‌گیرند، در حقیقت از نوعی ضعف و حقارت درونی رنج می‌برند. این افراد فکر می‌کنند که با وجود دیگران نمی‌توانند رشد کنند؛ بنابراین برای اینکه اعتماد به نفس کاذب و موفقیت کاذب برای خود ایجاد کنند، دست به تخریب دیگران می‌زنند. کسی که اعتماد به نفس سالم دارد می‌داند که در هر صورت می‌تواند به موفقیت برسد.

نشانه های کمبود اعتماد به نفس

افرادی که اعتماد به نفس سالم دارند به‌راحتی از تلاش خود دست بر نمی‌دارند. ضعف در اعتماد به نفس باعث می‌شود ما در مسیر رشد به کوچک‌ترین مانعی که بر می‌خوریم عقب‌نشینی کنیم، اما افرادی که اعتماد به نفس سالمی دارند می‌دانند که می‌توانند موانع را با درایت کنار بزنند و رشد کنند؛‌بنابراین این افراد همیشه بر راه‌حل‌ها تمرکز می‌کنند و نه بر مشکلات و موانع، و به همین خاطر است که آنها «می‌توانند!» ممکن است گاهی افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند دچار افکار منفی و شک درباره توانایی‌های خود شوند اما تفاوت آنها با دیگران در این است که هرگز عقب‌نشینی نمی‌کنند و به تلاش خود ادامه می‌دهند.

افرادی که اعتماد به نفس سالم دارند انتخاب‌کننده هستند و نه منفعل. این افراد می‌دانند که می‌توانند انتخاب کنند و انتخاب می‌کنند آنها هیچ وقت منتظر نمی‌مانند که دیگران به جای آنها انتخاب کنند. این افراد می‌دانند که چه می‌خواهند و به‌دنبال آن می‌روند. آنها تصمیم‌گیرنده‌های خوبی هستند، دست به انتخاب می‌زنند و مسوولیت انتخاب خود را می‌پذیرند.

در مقابل این افراد، کسانی که اعتماد به نفس ضعیفی دارند صبر می‌کنند تا دیگران برای‌شان مسائل را انتخاب کنند، زیرا نه می‌توانند انتخاب‌گر باشند و نه می‌توانند مسوولیت انتخاب خود را بر عهده بگیرند. همچنین برای افرادی که اعتماد به نفس ضعیفی دارند گرفتن حق انتخاب‌گری خود از دیگران بسیار سخت است و غالبا قربانی زور دیگران می‌شوند.

داشتن  اعتماد به نفس به چه معناست؟

شاید متوجه تعریف اعتماد به نفس چیست در کتاب‌ها نشده باشید، اما زمانی که با آن مواجه می‌شوید آن را تشخیص می‌دهید. ازآنجاکه هم اعتماد بنفس و هم احساس پیرامون آن را حس می‌کنید، آن را می‌شناسید و تشخیص می‌دهید. این یکی از دلایلی است که تعریف اعتماد به نفس چیست را دشوار می‌سازد. درواقع، اعتمادبه‌نفس تجربه‌ای هم برای ما و هم دیگران است.

راه های افزایش اعتماد به نفس در خود

اغلب ما زمانی که اعتمادبه‌نفس را احساس نمی‌کنیم، متوجه نبودش می‌شویم. در حضور شخصی که اعتمادبه‌نفس ندارد یا حتی فراتر از آن، شخصی که وانمود می‌کند اعتماد بنفس دارد، نه‌تنها کمبود اعتمادبه‌نفس او را حس می‌کنیم، بلکه متوجه تلاش‌های مذبوحانه او برای جبران این کمبود می‌شویم. وقتی در کنار فردی هستیم که اعتماد بنفس ندارد، ما نیز اعتمادبه‌نفس خود را از دست می‌دهیم و برای برقراری ارتباط تقلا می‌کنیم. سپس از روش دیگری استفاده می‌کنیم و درنتیجه احساس ناراحتی و ناامنی می‌کنیم؛ چیزی که اگر به آن فکر کنید، متوجه شگفت‌انگیز بودنش خواهید شد. اعتمادبه‌نفس و کمبود آن یکی از ویژگی‌های نادری است که مسری و واگیردار است.

اعتمادبه‌نفس واقعی داشته باشید و آن را به دیگران نیز اعطا کنید. کمبود اعتمادبه‌نفس خود را بروز دهید و این کمبود را در دیگران نیز به وجود آورید. اگر تابه‌حال با فردی غریبه که اعتمادبه‌نفس دارد در یک مهمانی وقت گذرانده باشید، یا تلاش کرده باشید در یک مصاحبه شغلی با مدیری ارتباط برقرار کنید که اعتمادبه‌نفس ندارد، تفاوت این دو ویژگی را کاملاً احساس کرده‌اید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.