کتاب صوتی سی بل نوشته فلورا ریتا شرایبر

کتاب صوتی سی بل نوشته فلورا ریتا شرایبر
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
150 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی شنیدنی و خواندنی با عنوان دانلود کتاب صوتی سی بل نوشته فلورا ریتا شرایبر را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی سی بل نوشته فلورا ریتا شرایبر

کتاب زندگی یک دانشجوی هنر دانشگاه کلمبیا به نام “سیبل” دورست است که از اختلال هویت تفرقی رنج می برد . در این داستان اختلالی که در نتیجه تجارب دردناک دوران کودکی این دختر جوان منجر به شکل گیری 14 شخصیت متفاوت در او شده بود ، به تصویر کشیده شده است .

کتاب صوتی سی بل درسال 1974 منتشر شد که درآن شرح نحوه ی تشخیص یک مورد از حالت چند شخصیتی به صورت مشروح درمورد خانمی با نام مستعار سی بل دراین کتاب شرح داده شده است.در حدود 6 سال پس از انتشار این کتاب ، موضوع حقانیت و علمی بودنِ تشخیص بیماران چند شخصیتی که مورد قبول و تائید محافل پزشکی قرار گرفته بود ، با عنوان اختلال چند شخصیتی درکتاب تشخیص بیماریهای روانی چاپ شد . تضادها و اختلافهای زیادی هنوز درمورد چهره های شاخص و مشهور چند شخصیتی از جمله سی بل وجود داشته و هنوز وجود دارند . برخی حتی هنوز بر این باورند و تشخیص بیماری 14 شخصیتی درمورد این فرد را یاتروژنیک یا پزشک زا تلقی می کنند و آنرا نتیجه روشهای تشخیصی و درمانی پزشک درمانگر می دانند . این درحالی است که گروهی دیگر از صاحب نظران روش تشخیصی و درمانی موجود درکتاب سی بل را کاملاً علمی و واقعی تلقی می کنند و پــزشک مــعالج او دکترکرنلیا . ب . ویلبر را تحسین و روش کار او را تائید می کنند .

همانطور که دراین زمان وسایل ارتباط جمعی (درآمریکا)ازجمله کتاب ، سریالهای سینمائی ، فیلمهای سینمائی دراین زمینه به تبلیغ و ترویج این موضوع می پرداختند ، بر تعداد موارد تشخیص و معرفی این بیماران هم اضافه می شد . اگر تا سال 1980 درحدود 200 مورد از این بیماری تشخیص داده شده بود ، در فواصل سالهای 1980 تا 1990 درحدود 000/20 مورد از ایـن بیــماری ارائــه داده شد . یک پــژوهشگر به نام ژان آکو سلا گزارش کرده که در محدوده ی سالهای 1985 تا 1995 درحدود 000/40 مورد از این بیماری در نشریات علمی گزارش شده بودند که بیشتر تشخیص ها در آمریکای شمالیبه ویژه ایالات متحده داده شده بود.

درباره کتاب سی بل

داستان، زندگی واقعی دختری است که با ۱۶ شخصیت متفاوت زندگیش را می‌گذراند. ۱۶ شخصیتی که به تناوب هر کدام برای ساعت‌ها، روزها، ماه‌ها و یا سال‌ها بدن او را مالک می‌شوند و اعمال و رفتاری را که دوست دارند انجام می‌دهند تا، هرکدام خاطرات و تجربیاتی را برای خود به دست بیاورند. شخصیت‌ها هر کدام نام، سن و مجموعه‌ای از خاطرات و رفتارهای ویژه خود را دارند.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی زندگی و پرورش کودک پیاژه

فلورا ریتا شرایبر نویسنده سرگذشت زندگی‌نامه «سی‌بل» در مقدمه کتاب صوتی سی بل عنوان می‌کند که برای پروارندن فصول مختلف کتاب به طور اصولی و سیستماتیک در کتب و نشریات مختلف تخصصی مشغول به تفحص شده و با متخصصین این رشته خاص و تمامی کسانی که با «سی‌بل» در ارتباط بودند به گفتگو نشسته است. او همچنین عنوان می‌کند همزمان با این تحقیق وتفحص با شخصیت‌های مختلف سی‌بل (۱۶ شخصیت) مسیرها و مسافرت‌هایی داشته زیرا، برای آشکار کردن جزئیات هر یک از اتفاقات منجمد کننده، وهم‌آور و افسون‌کننده بایستی ابتدا آنها را تفکیک می‌کرده. سی‌بل ایزابل دورست، قهرمان اصلی، منفعل، وابسته و افسرده، از اختلالی رنج می‌برد که بدان آگاه نیست اما خوب می‌داند که در کتاب زندگیش وقفه‌های زمانی بسیاری دارد که اعمالی از او سرزده است اما، از آنها خاطراتی ندار (همانند کسی است که در خواب راه می‌رود و اعمالی انجام می‌دهد که وقت بیداری به آنها آگاه نیست) زیرا، هویت‌های جانشینش دارای ویژگی‌هایی هستند که با هویت اصلی او در تعارضند. هویت‌هایی که حتی در ویژگی‌هایی مثل چهره، اندام، راه رفتن، حرف زدن، دست خط، استعدادهای هنری، ورزشی، و… با هم تفاوت دارند و هرکدام «گونه‌ی منحصر به فرد شخصیتی» محسوب می‌شوند چراکه، هر هویت نشات گرفته از قسمت‌های از هم گسیخته‌ی ذهنی «او» می‌باشند.

تنها فرزند خانواده، با مادری از تباری دارای اختلال روانی و پدری منفعل و ضعیف، برای تبدیل شدن به پازلی چند تکه، سال‌های‌کودکیش پراز شکنجه‌های قرون وسطایی می‌شود تا آثارش، جنگ مهیبی را در درونش آغاز کنند. اختلال ضعف حافظه، خارج شدن از دایره زمان و مکان، مشکل در به خاطر آوردن برخی اطلاعات فردی که قابل توجیه با فراموشی معمولی نیستند و رفتن از هویتی به هویت دیگر که نتیجه‌اش اختلال و آشوب در رفتار، اعمال و نهایتاً هویتش است؛ موجب می‌شود مشکلات متعددی در روابط بین فردی، خانوادگی، شغلی و اجتماعی برای او به وجود آید تا آنجا که، صلاحیتش برای ادامه تحصیل و ماندن در دانشکده به زیر سوال می‌رود و همراه پرستاری به خانه باز می‌گردد. او برای بازگشت به دانشکده و اتمام تحصیل؛ باید صلاحیتش توسط روانکاوی تائید گردد و، همین الزام به تائید؛ شروع درمانی می‌شود که نزدیک به دو دهه به طول می‌انجامدتا، به یک هویت منحصر به فرد دست پیدا کند که بتواند عواطف خود را به درستی ابراز نماید.

سی‌بل ایزابل دورست، در پروسه درمانی درمی‌بابد سال‌های گمشده‌اش، رفتارها و خاطراتی که دیگران از او بازگو می‌کنند، متعلق به «ربایندگان زمانی» است که برایش «دیروزی» به جا نگذاشته و نخواهند گذاشت. ربایندگانی که هرکدام خود نام، مذهب و جنسیتی متفاوت دارند حتی پدر و مادری متفاوت.

رمان تسلط قدرت عظیم ضمیر ناخوداگاه را در رفتار و اعمال انسانی به خوبی بیان می‌کند. قدرتی که، ارتباط میان افکار، خاطرات، احساسات، حرکات و هویت فردی را می‌تواند از میان ببرد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.