پکیج آموزش چگونه در لحظه زندگی کنیم

پکیج آموزش چگونه در لحظه زندگی کنیم
نوع فایل
PDF
حجم فایل
10 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از بهترین پکیج های روانشناسی با عنوان چگونه در لحظه زندگی کنیم – آموزش شاد زیستن در لحظه را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

چگونه در لحظه زندگی کنیم – آموزش شاد زیستن در لحظه

در محصول چگونه در لحظه زندگی کنیم – آموزش شاد زیستن در لحظه با روش هایی آشنا خواهید شد که می توانید به وسیله ی آنها معنایی زندگی را به طور عمیق درک کرده و زندگی سالمی را تجربه کنید.

زندگی در لحظه چه معنایی دارد؟

Carpe Diem یا همان Seize the day، اصطلاحی  در انگلیسی که می‌توان آنرا «روزت را دریاب» یا «دم را غنیمت دان» ترجمه کرد. قدر لحظه را دانستن و انجام دادن بهترین کار ممکن با توجه و تمرکز ترجمه ساده تر این اصطلاح می باشد. زندگی در لحظه یعنی اگر در حال انجام کاری می‌کنید، فقط همان کار را بکنید و لذت ببرید. همه چیز به نگاه شما به زندگی بستگی دارد.

در واقع ذهن با تفکر زائد، لحظه حال را از شما می‌گیرد، شما را مشغول قضاوت کردن درباب خودتان، دیگران، اتفاقات و… می‌کند. از خود بپرسید آخرین بار کی تمام و کمال در لحظه حال حضور داشته‌اید؟ کی در یک لحظه فقط یک کار را با توجه کامل انجام داده‌اید؟ زندگی در لحظه حال فضای تازه‌ای در درون شما می‌گشاید و شما را سرشار از انرژی می‌کند. پس برای بهتر زیستن، نیازمند توجه به «اینجا و اکنون» هستید.

زندگی کردن در لحظه یا حال به معنی آن است که با تمام حواس خود، هشیار و آگاه به زمان حال باشیم. این به معنی آن است که به گذشته فکر نکنیم یا در آن ساکن نشویم و نیز مضطرب و نگران آینده نباشیم.

وقتی ما توجه خود را به زمان حاضر یا حال می دهیم، بر روی کاری که در دست داریم تمرکز می کنیم. ما تمام توجه خود را به آنچه که بایستی انجام بدهیم، متمرکز می کنیم و تا رسیدن به نتیجه پیش می رویم.

تصور هر لحظه زندگی، ما را وادار می کند که ارزش آن لحظه را طولانی تر و معنادارتر سازیم. وقتی که در لحظه زندگی می کنیم، بجای جستجوی کمیت زمان، از هر دقیقه لذت می بریم و آن را مزه مزه می کنیم. کمیت را فدای کیفیت نمی کنیم.


پیشنهاد ویژه:آشنایی با روانشناسی خودکامگی و علل آن

برخی دیگر از افراد، همیشه ترس آینده را دارند! تمام وقت و انرژی خود را می‌گذارند و ساعت‌ها سخت کار می‌کنند و از خیلی لذت‌ها و تفریح‌ها می‌گذرند، فقط برای اینکه در آینده راحت زندگی کنند؛ و جالب است بدانید که این آینده، هرگز فرا نخواهد رسید! آینده، یعنی یک ثانیه بعد شما! اگر می‌خواهید از عمر محدود خود و مدت زمان کوتاهی که در این دنیا قرار دارید تا تجربیات فیزیکی داشته باشید، نهایت استفاده را ببرید، موظف هستید تا در لحظه حال زندگی کنید!

از امروز، در رأس اهداف شما باید این باشد که در لحظه حال زندگی کنید. از تمام آنچه که دارید لذت ببرید، دست از کارهایی که به اجبار و فقط برای رفع نیازهای آینده انجام می‌دهید، بکشید و به سراغ کارهایی بروید که واقعاً از انجام آن‌ها لذت می‌برید. رمز موفقیت در هر کاری، این است که عاشق انجام آن کار باشید و با اشتیاقی سوزان به سراغ آن بروید.

در این صورت است که آینده خود را بیمه کرده‌اید. زندگی در لحظه حال، یعنی اهمیت ندادن به حرف دیگران؛ یعنی اهمیت ندادن به گذشته؛ یعنی غصه آینده را نخوردن؛ یعنی برای من مهم نیست که چه پیش بیاید، امروزم را آنطور که می‌خواهم زندگی می‌کنم!

هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، از خود سوال کنید: «اگر امروز، آخرین روز زندگی من باشد، چه کارهایی دوست دارم انجام دهم و چطور روزم را می‌گذرانم؟» و دقیقاً همان کارها را انجام دهید. طوری زندگی کنید که در لحظه مرگ، با فرشته مرگ همدست باشید و مشتاق رفتن! نه اینکه به او التماس کنید تا یک فرصت دیگر به شما بدهد چون کارهای نیمه تمام دارید!

چرا باید در لحظه زندگی کنیم؟

همیشه باید از خود سوال های اساسی بپرسید. هدف تان از خودشناسی چیست؟ چرا می‌خواهید معنایی برای زندگی‌تان پیدا کنید؟ مگر شما نمی‌توانید مانند حیوانات صرفاً براساس غریزه و طبیعت‌تان عمل کنید؟ بنظر می‌رسد نکته اصلی همین جاست. انسان تنها موجودی است که زبان، فکر، حافظه و تاریخ دارد و می‌تواند به گذشته و آینده بیاندیشد. جانداران دیگر خودبخود در لحظه حال هستند، چون مفهوم تاریخ و زمان خطی را ندارند. تفکر، شمشیر دولبۀ انسان است! چرا که آدمی می‌تواند خود را از منفی بی‌نهایت تا مثبت بی‌نهایت تصور کند.

هر اتفاقی که دوست دارید در آینده رخ دهد، مستلزم این است که در این لحظه بی‌نظیر و بهترین باشید! تنها در این صورت است که می‌توانید بر زندگی خود و دیگران، تاثیرگذار باشید. اگر بتوانید با اشتیاقی سوزان در لحظه حال زندگی کنید و همه کارهایی که علاقه دارید را انجام دهید، در شرایط مناسبی برای دستیابی به آینده قرار خواهید گرفت. پس اگر قدر لحظه حال را بدانید و از آن نهایت استفاده را بکنید، مدت زمان زیادی نخواهد گذشت تا به اهداف آینده خود دست پیدا کنید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.